Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Premier Morawiecki rozczarowany decyzją marszałka Chełstowskiego

- Takie zachowanie kilku radnych z marszałkiem na czele było ogromnym rozczarowaniem - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował odejście Jakuba Chełstowskiego z PiS-u do opozycji.

Premier Morawiecki rozczarowany decyzją marszałka Chełstowskiego
Premier Mateusz Morawiecki (fot. arch. Nowiny.pl)

W poniedziałek 28 listopada premier Mateusz Morawiecki gościł w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi. Tam został zapytany o komentarz do ostatnich zmian, skutkiem których marszałek Jakub Chełstowski, szef PiS w Katowicach, opuścił partię i przeszedł do nowego koła Ruchu Samorządowego "Tak! Dla Polski" (z nim dołączyli również radni: Maria Materla, Rafał Kandziora oraz Alina Nowak). W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość straciło władzę w sejmiku województwa śląskiego.

- Takie zachowanie kilku radnych z marszałkiem na czele było ogromnym rozczarowaniem. I dziś nawet dziennikarze dość wrogo nastawieni do naszego obozu dostrzegają sprzeczne wypowiedzi marszałka Chełstowskiego, który tak naprawdę sam sobie zaprzecza tym, co mówił jeszcze tydzień, czy kilkanaście dni temu i tym, co mówi dzisiaj. Ale oczywiście z punktu widzenia politycznego jest to niefortunne. Będziemy pracowali, żeby zaufanie wyborców, bo to przecież jest najważniejsze, było jak najwyższe - odpowiedział premier Morawiecki.

Więcej TUTAJ.


Zobacz również:

Ludzie

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

Mateusz Morawiecki

Były Prezes Rady Ministrów

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~buda (195.47. * .80) 30.11.2022 09:16

Kto tego gościa dał na 1 do sejmiku? Kto? Kto zadecydował że ma zostać marszałkiem? Kto? Wypinacie się na pewnych ludzi to teraz macie !

~Jestem_zadowolony (192.42. * .26) 30.11.2022 07:57

Co Morawiecki powie o 15 workach zniszczonych przez odchodzący zarząd dokumentów?

~Tym (46.204. * .13) 29.11.2022 20:19
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Gdzie byłeś premierze jak PiS fuchy dzielił na Śląsku??

~vfg (178.219. * .68) 29.11.2022 19:26
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

"Bóg dał - Bóg wziął" jak mówi stare powiedzenie. Zjednoczona prawica się sypie i trzeba będzie zapłacić za Polskę w ruinie, którą zostawiają. Współczuję tym, którzy będą rządzić po nich. Narobić takiego bajzlu i tyle szkód nie jest łatwo - ale PiS potrafi. Tylko czy ludzie zrozumieją, że ten bajzel i te szkody są na ich własne życzenie? W końcu ktoś ich wybrał. Nie będzie lepiej, jeśli ludzie nie zrozumieją, że sami też za to wszystko ponoszą odpowiedzialność.

~loki (83.30. * .158) 29.11.2022 18:23
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

A gdzie byli wtedy posłowie, senatorowie PiS, przecież marszałek apelował o rozmowy od ponad pół roku. To dopiero rozczarowanie.

~Floczek (188.126. * .125) 29.11.2022 17:31
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

A ja jestem rozczarowany, ze mamy premiera klamce skazanego prawomocnymi wyrokami
oraz zlodzieja robiacego milionowe machloje z KK.

~v222v (188.137. * .64) 29.11.2022 15:36
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

A Śląsk baaaaardzo rozczarowany Morawieckim i brakiem realizacji jego obietnic wobec tego regionu!!!

~august (188.137. * .144) 29.11.2022 15:10
oceniono 6 razy
2
Zgłoś

Oj biedaczek Morawiecki jest rozczarowany ale jak Kałuża przeszedł do PIS to był uradowany.