Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wypadek w Wodzisławiu. Mieszkanka Jastrzębia potrąciła 3 nastolatków

Chłopcy przechodzili przez przejście dla pieszych. W wyniku wypadku doznali obrażeń - jeden z nich trafił do szpitala.

Wypadek w Wodzisławiu. Mieszkanka Jastrzębia potrąciła 3 nastolatków
W wypadku ucierpiało dwóch 14-latków i 15-latek. Zdjęcie ilustracyjne, arch. Nowiny.pl.

Do wypadku doszło na ulicy Wałowej w Wodzisławiu Śląskim 6 grudnia około 17.00.

- Mundurowi na miejscu wstępnie ustalili, iż kierująca audi, 38-letnia mieszkanka Jastrzębia-Zdroju potrąciła trzech, przechodzących przez przejście dla pieszych nastolatków. 38-letnia kierująca audi była trzeźwa, odpowie teraz za spowodowanie wypadku drogowego, grozi jej kara nawet 3 lata więzienia. O jej dalszym losie zdecyduje sąd - informuje wodzisławska policja.

Poszkodowani to dwaj 14-latkowie i 15-latek. - Najpoważniej ranny został 15-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, który został przetransportowany do szpitala - dodaje policja.

19 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~SzaryKierowca76 (5.173. * .166) 10.12.2022 00:50

Za coś takiego - wejście bez zatrzymania, rozejrzenia, czy przejście na czerwonym a już tym bardziej z nosem w komórce - to pieszy powinien płacić sute odszkodowanie z własnej kieszeni za uszkodzenie auta kierowcy. Reflektor, błotnik, maska, zderzak, szyba to nie są tanie rzeczy.
@ KierowcaNieSzary
Zrobili takie przepisy aby "gorszy sort" łaził piechotą lub poruszał się zbiorkomem a auta były "tylko dla elit" (pisowców) - dodatkowo ochranianych przez pislicję. Przejedź się do Warszawy i zobacz jak wozi się "elyta" - jeżdżą - i to nie 20 km//h a raczej 150 km/h po chodnikach, stefach zakazu ruchu czy zamieszkania, wymuszają pierwszeństwo na wszystkich (były i są przypadki zmuszenia do nagłego hamowania autobusów gdzie zostali ranni pasażerowie - myślisz że im pomogli? - jak już to kierowca autobusu dostał mandat). Tylko że materiały o tych zdarzeniach są cenzurowane (usuwane).

~Ziga222 (188.137. * .206) 09.12.2022 21:42

Było koło 17 więc było już cima mom 2 rynce i se dom obie ucionc że wszyscy byli na czorno obleczoni i pewnie cykali w mobilniokach i cyk ich dugła i to tela

~KierowcaNieSzary (79.124. * .89) 09.12.2022 08:04
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ludzie komentujący bez wiedzy co się stało zastanówcie się co wypisujecie a jak by to były wasze dzieci. Samochód jadący od strony koncentratów zatrzymał się przed przejściem więc chłopcy widząc że można przejść weszli na pasy gdy byli już na przejściu nadjechała kierująca od strony szpitala. PS. Szary zastanów się czasem zanim coś napiszesz niestety przepisy są zmienione i trzeba szczególnie w mieście przed pasami zwracać szczególną uwagę.

~SzaryKierowca76 (5.173. * .166) 09.12.2022 04:24

PS. Policja powinna najpierw sprawdzić aktywność w telefonach - to nie jest trudne - i to powinna być STANDARTOWA peocedura przy zdarzeniach z udziałem pieszych (używałeś komórki - jesteś winny). Miałem nie raz okazję tam jechać i co zauważyłem - to przeraża ! Dzieci/młodzież idą nawet ławą do połowy jezdni (chodnik jest tam wąski). Na grupę ok 80 osób zatrzymało się i obejrzało czy coś nie jedzie 3-4 osoby (!!!) - reszta jak barany w owczym pędzie... ("bo mają pierwszeństwo" - wbijane na okrągło przez rządową tvpis) Wyżej nie było lepiej - grupa dzieci jak wyparzyła z bramy - biegiem (bez jakiegokolwiek zastanowienia) przez drogę zza samochodów (parking Pocałuj i Odjedź) rodziców oczekujących na dzieci ...

~do_niżej (193.169. * .48) 08.12.2022 14:08
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Art. 26. [Obowiązki kierującego pojazdem wobec pieszych]
1. 
Kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście, z zastrzeżeniem ust. 1a.

~SzaryKierowca76 (5.173. * .166) zauważyłeś że pisze tam o zmniejszeniu prędkości ????

~SzaryKierowca76 (5.173. * .166) 08.12.2022 12:41

Czy nastolatkowie wtargnęli na przejscie? Piesi nie obserwują, nawet nie spojrzy, nie zwolni, tylko włażą przed maskę - BO MAJĄ PIERWSZEŃSTWO!!! - a ukarzą kierowcę. To jest smutna prawda, ważniejsza jest religia niż przepisy ruchu drogowego. Policyjne statystyki biją na alarm - po wprowadzeniu nowych przepisów ilość zdarzeń śmiertelnych - WZROST o 33 % ! (i to tylko w okresie styczeń - wrzesień), ilość potrąceń - WZROST o ponad 60 % ! BO PIESZY MA PIERWSZEŃSTWO! Nie musi się zatrzymać, nie popatrzy na światła - BO MA PIERWSZEŃSTWO! Gdzie sprawiedliwość? Kierowca za wjazd na czerwonym 15 pkt i 1500 mandatu (a nawet zabranie PJ) a pieszy? śmiech na sali - pouczenie lub mandat 100 za przewinienie O TEJ SAMEJ WADZE (czemu nie zakażą chodzenia?). Zresztą tuż obok jest przejazd rowerowy gdzie rowerzysta nie ma stopu tylko wyjeżdża zza rogu domu tuż przed maskę. Nawet jadąc 5 km/h NIE MASZ SZANS - kto to projektował??? (tam powinien być 10 cm krawężnik dla rowerzystów).

~Masarska (87.239. * .85) 08.12.2022 09:30

Powinno być tam rondo albo światła ! A tak na poważnie to ludzie z Jastrzębia nauczyli się że na każdym skrzyżowaniu mają rondo albo światła a później są dzwony gdy wyjadą za miasto bo jeździć nie potrafią!!!!!

~xyzab (188.137. * .75) 08.12.2022 06:46

Po co piszecie durne komentarze nie znając sytuacji. Nie wtargnęli na przejście. Jeden samochód już ustąpił i chłopaki były już na drugim pasie kiedy zostali potrąceni. Zakręt, deszcz, oślepienie światła od samochodu znad przeciwka, po prostu ich nie widziała. Dobrze że był zakręt i Pani jechała "tylko" 30 na godzinę. Pani się zatrzymała, pomogła poszkodowanym, później nawet dzwoniła do chłopców czy wszystko ok. Zwykła potrącenie przez chwile nieuwagi, nic więcej....

mhl999 07.12.2022 23:25

bez nagrania trudno ocenić zdarzenie, prawda jest taka, że wielu pieszych po prostu wchodzi na pasy w sposób wcześniej określony jako wtargnięcie na pasy a policja i tak zakwalifikuje ten czyn jako kierowca winien. święte krowy na pasach kończą na cmentarzu czy to się komuś podoba czy nie.

~Hahahah (87.239. * .85) 07.12.2022 21:09
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~twojatara (83.4. * .133) 07.12.2022 19:45
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Garscprawdy (87.101. * .96) 07.12.2022 19:20

Te nowe unijne przepisy są po to żeby było więcej pieniędzy z mandatów i po to żeby gnębić kierowców. Z bezpieczeństwem to nie ma nic wspólnego. Zadowolona milicja bo ma większe wypłaty za nic robienie i oczywiście rząd.

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 07.12.2022 19:16

Czy ci piesi nie wtargnęli przed pojazd? Efekt durnych przepisów - że pieszy ma pierwszeństwo i wmawiania tego w mediach. Zamiast lekcji o przepisach ruchu drogowego są lekcje religii. A nie że pieszy bez patrzenia, zwolnienia włazi prosto na maskę (często z nosem w komórce). Czy jest tam monitoring (może warto go sprawdzić)? Bo najłatwiej ukarać kierowcę (mandatem, punktami). Nieco wyżej jest przejazd rowerowy - tylko kto (jaki idiota) to projektował? Nie ma znaku "stop" z tabliczką "dotyczy też rowerzystów" - w efekcie wyjeżdżają zza rogu tuż przed maskę. Jaką szansę ma kierowca ??? Żadną! I nie pomoże tu nawet ograniczenie prędkości pojazdów do 10 a nawet 5 km/h. Ba, droga z której wyjeżdżają rowerzyści raz - że jest podporządkowana, a dwa - samochód nadjeżdża z prawej - czyli nawet przy skrzyżowaniu równorzędnym samochód ma pierwszeństwo. Tam powinno być jakieś spowolnienie dla rowerzystów - jakiś płot, bariera, próg zwalniający...

~Hahahah (87.239. * .85) 07.12.2022 17:16

Więcej osób zginie po wprowadzeniu przepisów niż przed ale co dobra zmiana to dobra zmiana !

~Niespełniony (46.204. * .9) 07.12.2022 15:25
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Najgorsza jest teraz propaganda, ze pieszy jest NIEŚMIERTELNY.
I takie rzeczy wciskają teraz głupkom, ktorzy się cisną na pasy, nie patrząc nawet na boki.

~Komunowroc (46.204. * .87) 07.12.2022 15:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Małolatów nauczyli żeby się wpier* na pasy z komórkami w rękach bez patrzenia to teraz są efekty. Je* ten system

~GrubaBrzydkaNieByla (185.232. * .238) 07.12.2022 14:49
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

I nie zabrali prawa jazdy? Dlaczego? Bo miała ładne oczy? A gdzie apel o zachowanie ostrożności? Pracy policji, zero!

~Pawlaaak (83.4. * .219) 07.12.2022 13:38
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

zxc 07.12.2022 13:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Durne przepisy zrobili to teraz masowo jest pełno wypadków. I nie neguję tego, że samochody powinny przepuszczać pieszych, ale nie tak ja to teraz jest, że piesi to święte krowy. Obecne przepisy powodują tylko zwiększenie wypadków i zagrożeń na drodze. Zamiast zmniejszyć wypadki przyniosły odwrotny skutek a nie o to przecież chodzi!!!