Trwa nabór wolontariuszy na WOŚP 2023

Organizator 31. Finału WOŚP w Jastrzębiu-Zdroju - Stowarzyszenie „Z Korfantym w przyszłość…”, nadal prowadzi nabór wolontariuszy, którzy będą zbierać datki do puszek. Przygotowania do finału nabierają tempa. 

Trwa nabór wolontariuszy na WOŚP 2023

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 31 stycznia 2023 roku. Siedziba sztabu tradycyjnie znajduje się w Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju, przy ulicy Poznańskiej.

W dalszym ciągu prowadzony jest nabór wolontariuszy. Uruchomiono rejestrację elektroniczną na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl. Znajduje się tam lista sztabów, do których można zgłosić się za pośrednictwem bazy wolontariuszy WOŚP. Po wysłaniu zgłoszenia należy potwierdzić swoje dane, które zostały wpisane do formularza. Sztab skontaktuje się z kandydatem w celu ich potwierdzenia.  Wolontariuszem może zostać osoba niepełnoletnia, ale do 16 roku życia, może kwestować tylko pod opieką dorosłych.

Jak będzie wyglądał jastrzębski finał WOŚP?

Centrum dowodzenia finałem znajduje się w siedzibie Zespołu Szkół Nr 2, czyli popularnym „Korfantym”. To tam są przygotowywane puszki, do których będą zbierane datki i to w tym miejscu rozpocznie się jastrzębski finał. Wolontariusze już od wczesnych godzin porannych mogą zgłaszać się do organizatorów po identyfikatory i puszki następnie wyruszą w miasto. Kiedy już uznają, że wypełnili swoje zadanie, wrócą w to samo miejsce i rozliczą się. W auli szkolnej odbędzie się wielkie liczenie pieniędzy. Tam praca będzie trwała do późnych godzin nocnych.

Już teraz można wspierać WOŚP

Do 31. Finału WOŚP został jeszcze miesiąc, ale już można wspierać Orkiestrę Jurka Owsiaka. Na stronie fundacji została uruchomiona e-skarbonka. Poza tym na terenie miasta znajdują się skarbonki stacjonarne, do których mieszkańcy wrzucają datki, zlokalizowane są w kilku punktach na terenie Jastrzębia: ul. Zielona 7A  PHU KABA, ul. Wrocławska 20 Zakład Optyczny Brylex, ul. Armii Krajowej 64a M.PASION BEAUTY.

 

 

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~AAaaAA (89.64. * .206) 02.01.2023 11:42

Złoty melon na co w tym roku zbiera??

~To_sem_ja (31.0. * .200) 31.12.2022 15:58
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Nie_zapomnimy (46.204. * .197) 30.12.2022 15:43
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem