Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rekrutacja i selekcja pracowników – 5 praktycznych porad dla rekruterów

Rekrutacja i selekcja pracowników to proces, w którym przedsiębiorstwo poszukuje i wybiera odpowiednich kandydatów do pracy. Jest to bardzo ważny etap w rozwoju firmy, ponieważ odpowiednio dobrani pracownicy są kluczem do jej sukcesu. Poniżej znajduje się 5 porad, które mogą pomóc w procesie rekrutacji i selekcji pracowników.

Rekrutacja i selekcja pracowników – 5 praktycznych porad dla rekruterów
Temat rekrutacji i selekcji pracowników jest złożony, dlatego warto rozważyć skorzystanie ze szkolenia lub kursu online

1. Przygotuj profil idealnego kandydata - zanim rozpoczniesz poszukiwania pracowników, zastanów się, jakie kompetencje i umiejętności są niezbędne do wykonywania danej pracy. Przygotuj profil idealnego kandydata, który będzie odpowiadał potrzebom i oczekiwaniom twojej firmy.

2. Zadbaj o odpowiednie miejsce ogłoszenia - aby dotrzeć do odpowiednich kandydatów, musisz zamieścić ofertę pracy w odpowiednim miejscu. Możesz skorzystać z portali internetowych, mediów społecznościowych lub uczelni, w zależności od rodzaju pracy i kandydatów, jakich szukasz.

3. Przeprowadź dokładną selekcję kandydatów - po otrzymaniu aplikacji od kandydatów, przeprowadź dokładną selekcję, podczas której ocenisz ich kompetencje i umiejętności. Możesz w tym celu wykorzystać różne narzędzia, takie jak testy kompetencji, rozmowy rekrutacyjne czy referencyjne.

4. Zadbaj o dobrą atmosferę podczas rozmów rekrutacyjnych - podczas rozmów rekrutacyjnych ważne jest, aby zadbać o dobrą atmosferę i zachęcić kandydata do otwartego i szczeregomówienia o swoich doświadczeniach i oczekiwaniach. Możesz to osiągnąć poprzez przygotowanie przyjaznego i bezstresowego otoczenia, a także poprzez zadawanie pytań otwartych i zachęcanie kandydata do zadawania pytań.

5. Zwróć uwagę na równowagę między kompetencjami a osobowością - podczas rekrutacji i selekcji pracowników ważne jest, aby zwrócić uwagę zarówno na kompetencje i umiejętności kandydata, jak i na jego osobowość. Zatrudnienie osoby o pozytywnym nastawieniu i chęci do rozwoju zawodowego może przynieść wiele korzyści dla twojej firmy.

Rekrutacja i selekcja pracowników to proces, w którym przedsiębiorstwo poszukuje i wybiera odpowiednich kandydatów do pracy

Temat rekrutacji i selekcji pracowników jest złożony, dlatego warto rozważyć skorzystanie ze szkolenia lub kursu online, aby czuć się pewniej jako specjalista ds. HR. Jeśli chcesz rozwinąć swoje kompetencje w tym zakresie, sprawdź szkolenie z rekrutacji i selekcji pracowników oferowane przez nasz Instytut. Po jego ukończeniu otrzymasz stosowne zaświadczenie MEN i nasz certyfikat.

Podsumowując, rekrutacja i selekcja pracowników to ważny proces w każdym przedsiębiorstwie. Dzięki odpowiedniemu doborowi pracowników można zapewnić wysoką jakość pracy, motywację i efektywność pracowników oraz ich zadowolenie i dobre samopoczucie. Ważne, aby podejść do tego procesu rozważnie i zadbać o każdy szczegół, aby mieć pewność, że dobierzesz odpowiednich pracowników dla swojej firmy.

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].