Oszuści przebrani za strażaków próbowali wejść do mieszkania seniorki. Śląska PSP ostrzega!

Śląska komenda Państwowej Straży Pożarnej ostrzega przed oszustami podającymi się za strażaków. Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na terenie województwa. Osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania starszej kobiety, informując ją, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową.

Oszuści przebrani za strażaków próbowali wejść do mieszkania seniorki. Śląska PSP ostrzega!
W przypadku wątpliwości, co do wizyty strażaków w naszym domu należy skontaktować się z Komendą Państwowej Straży Pożarnej lub zawiadomić policję. / fot. ilustracyjne pixabay

Oszuści działają bez skrupułów i wykorzystują każdy sposób, by osiągnąć swój cel. Koncentrują swoje działania głównie na osobach starszych, wykorzystując ich nieuwagę - próbują wejść do domu pod pozorem sprawdzenia, czy założenia czujek dymu lub sprawdzenia zabezpieczeń ppoż. Wyłudzają pieniądze i kosztowności, które często stanowią dorobek całego życia.

- Informujemy, że funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej nie przeprowadzają czynności kontrolno-rozpoznawczych w budynkach mieszkalnych, a kontrole przeprowadzane we wszystkich innych obiektach poprzedzane są pisemnym zawiadomieniem o kontroli. Apelujemy o czujność i ostrożność w takich sytuacjach - ostrzega śląska komenda PSP.

Strażacy zalecają, by seniorom w naszym otoczeniu przekazać informacje o tym, jak działają oszuści. - Uważajmy na osoby starsze w naszym otoczeniu. Przekażmy im, że strażacy nie prowadzą kontroli prywatnych mieszkań. Informujmy ich o tym, że są osoby, które tak naprawdę chcą ich oszukać i wyłudzić od nich oszczędności całego życia - przekazują strażacy.

W przypadku wątpliwości, co do wizyty strażaków w naszym domu należy skontaktować się z Komendą Państwowej Straży Pożarnej lub zawiadomić policję.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 12.01.2023 17:41

Za te 2 miliardy na tvpropaganda powinno się puszczać ostrzeżenia dla seniorów a nie jakieś durne programy i reklamy...