Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zima wraca. "Opady śniegu miejscami będą intensywne"

Będzie śnieżne. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w najbliższych dniach do Polski wróci prawdziwa zimowa aura.

Zima wraca. "Opady śniegu miejscami będą intensywne"
Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w najbliższych dniach w naszym regionie mają być intensywne opady śniegu. (fot. Justyna Koniszewska)

W pierwszej połowie tygodnia Polska znajdowała się pod wpływem niżu znad Skandynawii, który sprowadził stopniowe ochłodzenie z opadami deszczu przechodzącymi w śnieg. Pod koniec tygodnia nastąpi jednak zmiana cyrkulacji i wejdziemy w zasięg oddziaływania niżu znad Bałkanów, a od wschodu napłynie cieplejsze powietrze przynoszące odwilż.

Dziś (19.01) w całym kraju na ogół pochmurno. Okresami opady śniegu, tylko na wschodnich krańcach deszczu ze śniegiem i deszczu. Na południu opady śniegu mogą być lokalnie intensywne. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, tylko na wybrzeżu cieplej do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W piątek ponownie lepsza pogoda na północnym zachodzie kraju, gdzie wystąpią przejaśnienia i na ogół będzie bez opadów. W pozostałych regionach pochmurno z opadami śniegu, w Małopolsce i na Śląsku miejscami intensywnymi. Temperatura maksymalna od 0°C w Małopolsce do 5°C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W sobotę pochmurno, wietrznie i z opadami śniegu, które na wschodzie będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg, na Suwalszczyźnie lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, na wybrzeżu i Podkarpaciu około 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni.

W niedzielę pochmurno z opadami śniegu, na północnym zachodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, północny i północno-wschodni. Na wschodzie z kierunków wschodnich.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].