Zima wraca. "Opady śniegu miejscami będą intensywne"

Będzie śnieżne. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w najbliższych dniach do Polski wróci prawdziwa zimowa aura.

Zima wraca. "Opady śniegu miejscami będą intensywne"
Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w najbliższych dniach w naszym regionie mają być intensywne opady śniegu. (fot. Justyna Koniszewska)

W pierwszej połowie tygodnia Polska znajdowała się pod wpływem niżu znad Skandynawii, który sprowadził stopniowe ochłodzenie z opadami deszczu przechodzącymi w śnieg. Pod koniec tygodnia nastąpi jednak zmiana cyrkulacji i wejdziemy w zasięg oddziaływania niżu znad Bałkanów, a od wschodu napłynie cieplejsze powietrze przynoszące odwilż.

Dziś (19.01) w całym kraju na ogół pochmurno. Okresami opady śniegu, tylko na wschodnich krańcach deszczu ze śniegiem i deszczu. Na południu opady śniegu mogą być lokalnie intensywne. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, tylko na wybrzeżu cieplej do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W piątek ponownie lepsza pogoda na północnym zachodzie kraju, gdzie wystąpią przejaśnienia i na ogół będzie bez opadów. W pozostałych regionach pochmurno z opadami śniegu, w Małopolsce i na Śląsku miejscami intensywnymi. Temperatura maksymalna od 0°C w Małopolsce do 5°C na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W sobotę pochmurno, wietrznie i z opadami śniegu, które na wschodzie będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg, na Suwalszczyźnie lokalnie marznący i powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, na wybrzeżu i Podkarpaciu około 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północny i północno-wschodni.

W niedzielę pochmurno z opadami śniegu, na północnym zachodzie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, północny i północno-wschodni. Na wschodzie z kierunków wschodnich.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].