Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak zostać rekruterem? Praca jako specjalista ds. HR

Zostanie rekruterem to zawód, który wiąże się z odpowiedzialnością za poszukiwanie i selekcję kandydatów do pracy w różnych firmach. Osoby zajmujące się rekrutacją muszą być dobrymi negocjatorami, umieć szybko oceniać kompetencje kandydatów oraz mieć umiejętność przekonywania ich do podjęcia pracy w danej firmie.

Jak zostać rekruterem? Praca jako specjalista ds. HR
Zostanie rekruterem wymaga doświadczenia i umiejętności, a także ciągłego rozwoju i uczenia się nowych rzeczy

Aby zostać rekruterem, najpierw należy zdobyć odpowiednie wykształcenie. Może to być studia z zakresu psychologii, socjologii lub zarządzania zasobami ludzkimi. Ważne jest także, aby posiadać dobrą znajomość prawa pracy oraz umieć korzystać z narzędzi rekrutacyjnych, takich jak serwisy internetowe czy social media.

Kolejnym krokiem jest zdobycie doświadczenia. Można to zrobić poprzez praktyki lub staże w firmach rekrutacyjnych lub w działach HR w różnych firmach. Warto także zdobyć certyfikaty z zakresu rekrutacji. W tym celu możemy polecić kurs online Specjalista ds. Rekrutacji z zaświadczeniem MEN i certyfikatem Instytutu.

Oprócz wiedzy i doświadczenia, ważne są także umiejętności miękkie, takie jak umiejętność słuchania, elastyczność i umiejętność dostosowywania się do różnych sytuacji. Rekruter musi być także osobą komunikatywną i umiejącą nawiązywać kontakt z ludźmi.

Rekrutacja to ciągle zmieniający się rynek, dlatego rekruter musi być gotowy do ciągłego rozwoju i uczenia się nowych rzeczy. Może to obejmować udział w szkoleniach, konferencjach czy warsztatach z zakresu rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi.

Praca rekrutera wymaga dużej dozy cierpliwości i determinacji, ponieważ często trzeba przeprowadzić wiele rozmów z kandydatami, by znaleźć osobę odpowiednią do danej firmy i stanowiska. Rekruter musi także być dobrym negocjatorem i umieć przekonać kandydata do podjęcia pracy w danej firmie. Osoba zajmująca się rekrutacją musi także posiadać dobrą znajomość prawa pracy oraz być w stanie ocenić kompetencje kandydatów i dopasować je do wymagań danego stanowiska.

Podsumowując, zostanie rekruterem wymaga posiadania odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia i umiejętności, a także ciągłego rozwoju i uczenia się nowych rzeczy. Jest to praca dla osób cierpliwych, determinowanych i umiejących nawiązywać kontakty z ludźmi oraz posiadających dobrą znajomość prawa pracy.

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].