JASTRZĘBSKIE KOBIETY. Malwina Nowak napędza do działania

Jest znana z szalonych i niekonwencjonalnych pomysłów. Jastrzębianie poznali ją, jak w stroju smoka pojechała na skuterze nad Bałtyk. Pokazała, że można realizować marzenia. Angażuje się w pomoc dla jastrzębskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, chodzi po górach i cieszy się życiem. Jest kobietą pozytywnie zakręconą z dużą dozą nieprzewidywalności.

JASTRZĘBSKIE KOBIETY. Malwina Nowak napędza do działania
Malwina Nowak mówi, że życie może być fajne i warto dzielić je z pozytywnymi ludźmi

Narodziny smoczycy

Z zawodu jest cukiernikiem, ale edukowała się również w liceum ogólnokształcącym. Mimo młodego wieku doświadczyła różnych zawirowań życiowych. Wówczas szerzej nieznana Malwina Nowak poszukiwała pozytywnego pomysłu na siebie. Tak narodziła się smoczyca w zielonym charakterystycznym stroju. Znana z tego, że dojechała na skuterze nad Bałtyk, do Gdańska, jakieś 600 km. Sam ten pomysł wydawał się niektórym niedorzeczny, a nawet głupi. Mówili, że droga długa, męcząca, a na samotną dziewczynę czyhają niebezpieczeństwa. Jednak pojechała na spotkanie przygodzie i gotowa na czekające ją wyzwania. Jej relacje z podróży zyskały spore grono odbiorców w internecie. O co w tym wszystkim tak naprawdę chodziło?

Malwina Nowak wyruszyła na skuterze nad Bałtyk

- Chodziło o życie. Chciałam pokazać, że marzenia są po to, aby je realizować. One napędzają człowieka i dostarczają wielu pozytywnych emocji. Coś, co może się wydawać niespecjalne, bo przyjazd nad Bałtyk, dla kogoś to może nic nadzwyczajnego, dla mnie stało się przygodą. I nie chodzi tylko o piękne krajobrazy, ale spotkanie z drugim człowiekiem. Doświadczyłam od nieznajomych ludzi tyle dobra, o czym nawet wcześniej nie pomyślałam - mówi Malwina.

W czasie wyprawy miała spać w namiocie, a była przyjmowana w domach, zapraszano ją na obiad, wesele, zwierzano się z osobistych spraw i problemów. To spotkania z ludźmi odgrywały główną rolę w tej eskapadzie.

Smoczycę nadal możecie spotkać na festynach, imprezach miejskich, różnych wydarzeniach. Chętna do pomocy, współpracy, jak zawsze pozytywnie nakręcona.

Malwina wspiera schronisko dla bezdomnych zwierząt

Teraz Malwina angażuje się w pomoc dla bezdomnych zwierząt w jastrzębskim schronisku. W ostatniej akcji udało się zebrać pół tony dobrej jakości karmy. Kalendarz ze zdjęciami psów i kotów zrobił furorę. Przy okazji kilka zwierzaków znalazło nowe domy. Jednak to nie wszystko.

Malwina uwielbia chodzić po górach – zdobywa Koronę Gór Polski

- Psy w schronisku oczywiście potrzebują dobrej karmy, budy, lekarstw, ale nade wszystko chyba ważne jest okazanie im zainteresowania, uczucia. Sama wraz z innymi wolontariuszami przychodzę i poświęcam pieskom swój czas. Wyprowadzamy je, bawimy się, głaskamy. One naprawdę tego potrzebują. Dlatego zachęcam wszystkich do takiej aktywności. Kto może, niech da zwierzęciu drugi dom - mówi Malwina.

Schronisko dla bezdomnych kotów i psów odgrywa w życiu Malwiny dużą rolę. Czy znajduje czas na jeszcze coś? Na co dzień pracuje w kopalni „Zofiówka” w zakładzie przeróbki mechanicznej. To ciężka, fizyczna praca. Ludzie tam pracujący potrzebują zregenerować siły.

Góry to odskocznia od pracy

Malwina podjęła kolejne wzywanie. W czasie wolnym zdobywa Koronę Gór Polski. Tworzy ją 28 szczytów wszystkich gór Polski. Zdobycie jej wymaga konsekwencji, pasji i fascynacji górami. Malwina wraz z przyjaciółmi zdobywa góry. Także tutaj ważne jest spotkanie z drugim człowiekiem, rozmowa, wspólna wędrówka, wspólne przeżywanie.

Życie jest piękne, trzeba tylko to dostrzec

Jaki jest więc sposób na to, aby cieszyć się życiem i dostrzegać jego pozytywne strony?

- Nie jesteśmy sami. Otaczają nas ludzie. Kiedy przestaniemy się nawzajem oceniać, osądzać, życie staje się łatwiejsze. Możemy nie tylko miło spędzać czas, ale wspierać się, dodawać sił w trudnych sytuacjach. Kiedy wyruszyłam nad Bałtyk, nawet się nie spodziewałam, ile pozytywnych emocji doświadczę, jak bezinteresownej pomocy doznam. To jest najlepszym przykładem na to, że warto okazywać sobie dobro - podsumowuje Malwina Nowak.

Życie może być fajne, jeśli dzieli się je z pozytywnymi ludźmi

Czy wobec tego życie to same kolorowe dni, problemów nie ma, a wszyscy okazują sobie wsparcie? Malwina mówi, że tak dobrze, to nie jest, ale realizując swoje marzenia, łatwiej przetrwać. Jeśli jeszcze po drodze znajdą się ludzie, którzy myślą podobnie i wspólnie uda się zrobić coś bezinteresownego, to warto żyć dla takich chwil.

Malwina bierze udział z marszach na orientację ze swoim psem Majkim

Malwina chodzi po górach, pomaga zwierzętom, ma kolejną pasję - latanie dronem. Pracuje w kopalni, wykonując fizyczną pracę. Jak mówi, nie jest jakąś ważną osobą. Wcale nie trzeba nią być, aby znaleźć sens życia i pociągnąć innych do wspólnego działania. Zwykły człowiek wiele może. Świata nie zmieni, ale sprawi, że ktoś się uśmiechnie, a zwierzęta poczują się bezpiecznie, a być może znajdą drugi dom. 

Więcej o Malwinie dowiesz się z jej bloga pt. "Zycie Malwiny" 

14 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
kadim25 05.03.2023 16:34

~elena67 (93.179. * .130) Problem jest w tym że macie za dużo praw i nie szanujecie męszczyzn.

kadim25 05.03.2023 16:25

Tak to jest jak się nie ma pomysłu na artykuły , to jest copy past na temat tej dziewczyny wczesniejszych pisanek.
Nie wcale nie ma w Jastrzebiu innych ludzi z pasją i osiągnieciami.Zmiencie płytę bo to się robi nudne.

~Henryk577@_ (89.64. * .211) 08.02.2023 19:57

Korona Królów to jest to

~Renia77 (89.77. * .147) 06.02.2023 17:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Malwina jak kolorowy ptak

~elena67 (93.179. * .130) 06.02.2023 13:31
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do To_sem_ja
No tak odbierać prawo kobietom do poglądów to typowo szowinistyczne. Niech ma jakie ma. Nie o tym jest artykuł, a o pozytywnym życiu, ciekawych przedsięwzięciach i otwartym nastawieniu do świata i ludzi. Życzę wszystkim takiego nastawienia, a nie jadu, złości i zgrzytania zębami, że ktoś robi coś ciekawego, albo ma się lepiej niż ja.

~To_sem_ja (37.248. * .14) 06.02.2023 11:27
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ona97 (46.134. * .144) 06.02.2023 10:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kolorowa osoba w tak szarym Jastrzębiu. Czekam na kolejne artykuły z tej serii. Kobiety powinny się wspierać na wzajem:) Pozdrawiam

~Smok_Dragomir (5.173. * .155) 06.02.2023 10:30
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Raperkaklasztorna (89.64. * .5) 06.02.2023 10:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czyli nic szczególnego nie robi, o każdym można taki artykuł napisać :)

~mysz (83.10. * .87) 06.02.2023 09:52

PANI Malwino gratulacje ,nie zwalniać do póki sił starczy.Pzytywnie zakręcona dziewczyna,Super.

~Urszulaul (89.77. * .147) 06.02.2023 09:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Bardzo ciekawa historia. Inspirująca, pozytywna. Warto pokazywać takich ludzi, takie kobiety....

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 06.02.2023 09:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No i bardzo dobrze, przecież ja wcale tego nie neguję.
Ale skoro ona prowadzi już swojego bloga, to jaki cel ma publikowanie tego artykułu?
W taki oto sposób powstaje redundancja informacji na ciągle powiększającym się internetowym śmietniku.

~czytelnik345 (84.17. * .23) 06.02.2023 08:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do Anka_Pisanka
Dlaczego od razu sponsorowany? Pozytywna osoba pokazuje, jak można żyć. W kontekście dużych problemów emocjonalnych współczesnej młodzieży, dla młodych ludzi wcale to nie jest takie oczywiste. Może dla nas tak. Dobrze było, aby robili coś poza smartfonem, graniem w gry i bezsensownym włóczeniu się po mieście. Są różne sposoby na życie. Malwina i jej sposób to jeden z wielu. Pozdrawiam.

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 06.02.2023 08:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Kolejny artykuł sponsorowany?
Jak każdy inny tego typu nie wnosi absolutnie nic dobrego.