Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co z budynkiem po przedszkolu na Pszczyńskiej?

Budynek przy ulicy Pszczyńskiej, który od lat zajmowany był przez Publiczne Przedszkole nr 7, stoi pusty po tym, jak placówka przeniosła się do zmodernizowanej Szkoły Podstawowej nr 1. Czy miasto ma jakiś pomysł na ten pustostan?

Co z budynkiem po przedszkolu na Pszczyńskiej?
Budynek po przedszkolu stoi pusty

Co z budynkiem po przedszkolu na Pszczyńskiej?

W Jastrzębiu Górnym zmodernizowano budynek szkoły podstawowej i obecnie tworzy on Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 im. Wojska Polskiego. Maluchy przeprowadziły się do nowego miejsca. Tymczasem dawne przedszkole stoi puste. Czy magistrat ma jakiś pomysł na ten pustostan?

Rzecznik jastrzębskiego magistratu Małgorzata Krzeszkiewicz mówi, że obecnie nie ma żadnej dyspozycji, co do zagospodarowania byłego przedszkola przy ulicy Pszczyńskiej. Nie wiadomo, jak długo budynek będzie stał pusty.

Co do drugiego pustostanu, w którym mieścił się Powiatowy Urząd Pracy, magistrat wystawił go na sprzedaż. Jak na razie nie ma chętnych na jego zakup. Przewodnicząca zarządu osiedla Jastrzębie Górne i Dolne Krystyna Piechoczek widziałaby tam bibliotekę czy punkt apteczny. Jednak na razie obiekt czeka na nowego właściciela.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~sebix (31.174. * .91) 10.02.2023 09:04

Kolejne dwie bezdomne osoby zamarzły pod ogrodzeniem ogrzewalni. Pani Hetman utrzymuje strażników miejskich siedzących w ciepłym budynku z ukrainkami .dlaczego nie patrolują miejsc przebywania bezdomnych osób ?

~Raperkaklasztorna (89.64. * .180) 10.02.2023 07:54

Miasto ma w rzyci takie budynki, liczą się nierealne inwestycje za grube miliony, na Pszczyńskiej wiele starych, potencjalnie zabytkowych budynków jest zaniedbanych a wkrótce może do nich dołączyć była siedziba urzędu bezpracy.

~TowarzyszSekretarz (95.181. * .139) 09.02.2023 20:55

Stary budynek nie jest dziedzictwem tego miasta.
Dziedzictwo to remontowane porzucona rudera i instalowana tam lewitujaca bryla.

Az sie prosi umiescic na budynku przedszkola baner z ryjami pani Hetman i Czerwonowlosej.
Z podpisem coscie s...syni urzylily z ta kraina.

~Loompek (83.10. * .122) 09.02.2023 13:48

A ja bym tam zrobił basen , lepsze kino i jakas mała galerie .moze muzeum z salą koncertową.mozna zrobić dworzec kolejowy albo park z teżnią.o kurde sory zapomnialem ze to w Jastrzebiu

~Nie (46.204. * .110) 09.02.2023 12:59

Ręce opadają, imprezki,rauty,spotkania i wydawanie publicznych pieniędzy to wy potraficie.
Coś konstruktywnego to trzeba jechać do Żor

marysiadominik1949 09.02.2023 12:18

A co się dzieje ze szkołą na kaszubskiej nadal stoi pusta?

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 09.02.2023 11:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Przenieść tam cały jastrzębski UM.
Pracownicy będą mieli stamtąd bliżej do domu, czyli do Wodzisławia.

~TowarzyszSekretarz (178.26. * .23) 09.02.2023 10:40

Europejska Stolica Kultury.

~Skarbnik (178.43. * .106) 09.02.2023 10:31

Otworzyć tam centrum kultury 2029

~Jagna (83.10. * .213) 09.02.2023 09:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Biblioteka fantastyczna sprawa ale była szkola powinn być miejscem spotkań, może taki mały dom kultury.W Jastrzebiu nie ma hospicjum stacjonarnego może trochę w tym kierunku iść.

~Dobry@_12 (89.64. * .211) 09.02.2023 08:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jak budynek się rozleci będzie działka, ciekawe czy o swoje prywatne też tak dbają