Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policyjny pościg za 16-latkiem w Jastrzębiu. Uciekał autem szefa, jego pasażerką była 15-latka

Na widok radiowozu wpadł w popłoch i zmienił kierunek jazdy. Policjanci, w odpowiedzi na nagły manewr, podejrzewając iż kierowca może mieć coś na sumieniu, postanowili zatrzymać samochód. Jednak jadący nim mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Finał akcji okazał się dość zaskakujący.

Policyjny pościg za 16-latkiem w Jastrzębiu. Uciekał autem szefa, jego pasażerką była 15-latka
Samochód, którym podróżowali nastolatkowie należy do szefa kierującego. / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

W sobotni wieczór wybrał się z koleżanką na przejażdżkę ulicami Jastrzębia-Zdroju. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie okoliczności sprawy, które wyszły na jaw po zatrzymaniu kierującego. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych po pościgu.

- Patrol drogówki, pełniąc służbę na ulicy Warszawskiej, zauważył kierującego samochodem osobowym, który na skrzyżowaniu z ulicą Północną, na ich widok, zamiast skręcić w prawo, tak jak wskazywał to włączony w samochodzie kierunkowskaz, skręcił w lewo w ulicę Nepomucena - relacjonuje rzecznik prasowa komendy, st. asp. Halina Semik.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za golfem. Kierujący na widok sygnałów świetlnych i dźwiękowych gwałtownie przyspieszył i uciekał, jadąc niebezpiecznie i stwarzając duże zagrożenie w ruchu. W pewnej chwili funkcjonariusze wyprzedzili ścigany pojazd i zajechali mu drogę.

Wtedy okazało się, że samochód prowadził 16-latek, który nie posiada prawa jazdy. Jego pasażerką była 15-letnia jastrzębianka. Co więcej, golf należał do szefa nastolatka, który zabrał go bez zgody właściciela. Młody mężczyzna trafił pod opiekę rodziców. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mireksjz (178.43. * .200) 01.03.2023 09:35

Łapy poucinać i do więzienia wsadzić oby dwóch dać po grzywnę 50tyś może sie wtedy nauczą żeby wyrobić sobie prawo jazdy oczywiście jak podstawowe badania przejdą

tixx 28.02.2023 17:41

16 lat i auto szefa??? PIP też się tą sprawą zajmuje? A może "szef" to tatuś?

~Kasiażonaryla (94.254. * .164) 28.02.2023 16:23

Nit for spit. Po jastrzembsku zioło feta i do buzi. Matko jaki ten Patus romantyczny sama bym takiemu wzięła