Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obywatelski projekt dotyczący aborcji przepadł w Sejmie. Sprawdź, jak głosowali nasi posłowie?

Po wynikach głosowania widać, że w klubie PiS nie obowiązywała dyscyplina partyjna. Jednomyślności nie było również wśród posłów z naszego regionu.

Obywatelski projekt dotyczący aborcji przepadł w Sejmie. Sprawdź, jak głosowali nasi posłowie?
Górny rząd: Gabriela Lenartowicz, Maciej Kopiec, Marek Krząkała, Krzysztof Gadowski. Dolny rząd: Bolesław Piecha, Adam Gawęda, Grzegorz Matusiak, Michał Woś.

Ankieta

Czy uważasz, że przepisy aborcyjne powinny zostać...
Zobacz więcej

7 marca Sejm RP odrzucił w pierwszym czytaniu obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży i innych ustaw. Projekt został odrzucony w pierwszym czytaniu. Opowiedziało się za tym 300 posłów, 99 było przeciw, a 27 wstrzymało się od głosu.

Wśród posłów, którzy głosowali za odrzuceniem projektu ustawy znaleźli się posłowie z naszego regionu: Krzysztof Gadowski, Marek Krząkała i Gabriela Lenartowicz z Koalicji Obywatelskiej, Maciej Kopiec z Lewicy, Bolesław Piecha z PiS.

Przeciwko odrzuceniu obywatelskiego projektu ustawy w pierwszym czytaniu opowiedzieli się pozostali parlamentarzyści PiS z naszego regionu: Adam Gawęda, Teresa Glenc, Grzegorz Matusiak i Michał Woś.

Projekt przewidywał kary za m.in. informowanie o możliwości przerwania ciąży w kraju i za granicą. Pod projektem ustawy podpisało się 150 tys. osób.

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Maciej Kopiec

Poseł na Sejm

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Bolo44 (94.254. * .128) 11.03.2023 23:08

Kaczor - niewątpliwy ekspert w sprawach kobiecych

~AnkaZmarca (35.177. * .0) 10.03.2023 10:00

Trzeźwy (5.184. * .105)
Bo w Czechach są prawdziwi mężczyźni a nie jak u nas, nachlane ciotki!

~KrolowaRemiz (146.70. * .226) 09.03.2023 16:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

jedynie pan Piecha jest z tych "normalnych" z pis-u,
szacun dla pana choć pis-u nie trawię
reszta bezmyślnie głosuje,żeby kawalerowi z kotem nie podpaść bo on jak wiadomo najbardziej zna się na kobietach!

~prowdaa (185.210. * .242) 09.03.2023 15:47
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

nie wiesz? naprawdę nie wiesz?
bo nie mają pis-u !!!

~Trzeźwy (5.184. * .105) 09.03.2023 14:17

Proszę mi wytłumaczyć dlaczego w kraju który widzę przez okno, czyli Czechy, biją rekordy urodzeń. Przypadek?