Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

84 nowych policjantów w szeregach Śląskiej Policji [ZDJĘCIA]

W piątek (10.03.) w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się uroczyste ślubowanie 84 nowych policjantów, wśród których znalazło się 15 kobiet. Rotę ślubowania przyjął od nich Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek. Świeżo upieczonych mundurowych czeka teraz półroczne szkolenie, po którym rozpoczną służbę w różnych jednostkach naszego województwa.

84 nowych policjantów w szeregach Śląskiej Policji [ZDJĘCIA]
Wśród nowo przyjętych policjantów jest 15 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. / fot. Policja

Śląski garnizon Policji zasiliło 84 nowych stróżów prawa. Uroczystość odbyła się na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Katowicach z udziałem kompanii honorowej i policyjnej orkiestry. Rotę ślubowania od nowych policjantów przyjął Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Artur Bednarek.

Świadkami ślubowania, oprócz licznych oficjeli i zaproszonych gości, były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, która zadbała o oprawę muzyczną.

Zastępca szefa śląskiego garnizonu Policji inspektor Artur Bednarek podkreślił, że w rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się służyć obywatelom i strzec ich bezpieczeństwa. Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem. Komendant podkreślił, jak ważna i odpowiedzialna jest służba policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Jak powiedział zastępca szefa śląskich policjantów, kiedy człowiek wstępuje do Policji, to do formacji dołącza cała jego rodzina, dlatego podziękował rodzinom oraz bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie Komendant życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz wielu awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 15 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi różnych jednostek garnizonu śląskiego.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Skarbnik (79.184. * .70) 12.03.2023 08:31

A badania wysokościowe mają , bo praca na wysokości na wysięgnikach .....

~ZłyCzłowiek (89.64. * .140) 12.03.2023 07:16
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ZłyCzłowiek (89.64. * .140) 12.03.2023 07:15
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Suszarkakontrolowana (46.204. * .122) 12.03.2023 00:35

Suszarki każdemu rozdać i plik mandatów żeby obywatela gnębić za 60/h

~SzaryMieszkaniec (94.254. * .212) 11.03.2023 23:43

"Ja, obywatel(ka) Rzeczypospolitej Polskiej, świadom(a) podejmowanych obowiązków policjanta(tki), ślubuję: SŁUŻYĆ WIERNIE NARODOWI, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i JEGO OBYWATELI, nawet z narażeniem życia". - tak dla przypomnienia...

~Juras89 (87.101. * .22) 11.03.2023 15:39

I co tu świętować?że klapkòw przybędzie?xd

~Asr (193.93. * .126) 11.03.2023 15:12
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu