Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wariant inwestorski linii CPK Katowice-Ostrawa został wybrany

Z czterech wariantów został wybrany ten jedyny. Jaki będzie miała przebieg linia kolejowa nr 170 na odcinku Katowice-Ostrawa?

Wariant inwestorski linii CPK Katowice-Ostrawa został wybrany
Wariant inwestorski dla odcinka Katowice – Ostrawa zostanie wybrany z czterech wariantów o numerach: 71, 72, 73 i 74.

Jutro (22.03) podczas konferencji prasowej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach zostanie ogłoszony wariant inwestorski dla linii Katowice - Ostrawa. W spotkaniu z dziennikarzami udział wezmą: wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej oraz pełnomocnik Rządu ds. CPK Marcin Horała, wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz koordynator ds. odc. Katowice - Ostrawa z CPK Maciej Pańczak. Konferencję zaplanowano na 10.00.

Kilka tygodni temu redakcja portalu Nowiny.pl kontaktowała się z centrum prasowym CPK w tym temacie. Jak nas wówczas informowano, wariant inwestorski dla odcinka Katowice – Ostrawa zostanie wybrany z czterech wariantów o numerach: 71, 72, 73 i 74, które są wynikiem połączenia wybranych odcinków przebiegu dotychczas analizowanych wariantów o numerach: 61, 62, 62A, 63, 63A, 64, 64A. Aktualna mapa z trasowaniami wymienionych wariantów jest dostępna na stronie internetowej CPK.

- Teren do trasowania Kolei Dużych Prędkości jest bardzo trudny z uwagi na obszary szkód górniczych, liczne i rozległe tereny zurbanizowane i sąsiedztwo autostrady A1 - informowało nas centrum prasowe. - Wyznaczając trasy kolejowe, a także korygując je na bieżąco pod wpływem uwag zgłaszanych podczas spotkań i konsultacji zdalnych braliśmy pod uwagę liczne kryteria, m.in. techniczne, ekonomiczne, społeczne i środowiskowe. Podczas trasowania linii dużych prędkości przykładamy wagę do tego, żeby zmniejszyć do minimum kolizje z zabudową mieszkalną i terenami cennymi przyrodniczo - przekazywano. Zwracano uwagę, że właśnie dlatego, że projektanci badali wszystkie kolejne propozycje korekt przebiegów, które otrzymali podczas konsultacji, wariant inwestorski nie jest jeszcze wybrany.

Przypomnijmy, że wariant inwestorski miał zostać wybrany do końca trzeciego kwartału zeszłego roku. CPK poinformowała jednak, że zgodnie wybór wariantu powinien nastąpić pod koniec zeszłego roku. Jak czas pokazał tego terminu również nie dotrzymano.

Zobacz również:

Ludzie

Jarosław Wieczorek

Poseł na Sejm, były Wojewoda Śląski

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~JarosławKaczka (89.72. * .19) 17.04.2023 21:16
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

wnikliwy 22.03.2023 14:21

Który to jest wariant? Już jest 4,5 godziny i cisza na Nowinach

~cpk (91.225. * .88) 21.03.2023 22:26

Nareszcie hura