Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jarosław Wieczorek

Poseł na Sejm, były Wojewoda Śląski

Urodził się 27 stycznia 1981 roku, pochodzi z Gliwic. Ukończył politologię na Uniwersytecie Śląskim. Przed objęciem urzędu Wojewody Śląskiego był przedsiębiorcą, współwłaścicielem i prezesem spółki kapitałowej, a także działaczem samorządowym, będąc gliwickim radnym oraz członkiem zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, jak również wiceprzewodniczącym Rady Instytutu Gospodarki Rynkowej.

Od 2001 r. jest związany z partią Prawo i Sprawiedliwość, a obecnie sprawuje też funkcję szefa gliwickich struktur tej partii. Kandydował w wyborach na prezydenta Gliwic. W gliwickiej radzie miasta zasiadał trzecią kadencję, gdzie przewodniczył komisji budżetu i finansów, był także członkiem komisji statutowej.

Po objęciu urzędu Wojewody Śląskiego uczestniczył w pracach nad tworzeniem Ustawy o związku metropolitalnym w województwie śląskim, a następnie nad powołaniem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – pierwszej metropolii w Polsce. Jest współautorem i przewodniczącym Komitetu Sterującego Programu dla Śląska – pierwszego programu w polityce regionalnej rządu, który stanowi jednocześnie narzędzie koordynujące krajowe i europejskie źródła finansowania rozproszone w wielu programach i instytucjach, pochodzące m.in. z krajowych programów operacyjnych i środków budżetu państwa.

Jarosław Wieczorek ma żonę i dwóch synów.

W wyborach w 2023 uzyskał mandat posła X kadencji, otrzymując w okręgu gliwickim 23 451 głosów. 2 listopada tego samego roku przestał pełnić funkcję wojewody.

Beata Szydło przyjechała do Jastrzębia, aby wesprzeć kandydatów PiS do europarlamentu [WIDEO, ZDJĘCIA]  

Przed Carbonarium w Jastrzębiu-Zdroju odbyła się konferencja prasowa, podczas której kandydaci PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego - Grzegorz Matusiak i Izabela Kloc, a także była premier Beata Szydło podkreślali wagę zachowania bezpieczeństwa energetycznego. 

JSW świętowała 30-lecie wielką galą w NOSPR [ZDJĘCIA]  

Kasia Moś, Kuba Badach, Marcin Wyrostek, Adam Sztaba z batutą, amerykańska wokalistka jazzowa China Moses oraz pełny skład orkiestry - to oni uświetnili galę jubileuszową 30-lecia Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która odbyła się w budynku NOSPR w Katowicach. 

Wojewoda z gospodarską wizytą w Jastrzębiu-Zdroju. Zobaczył najważniejsze inwestycje [WIDEO, ZDJĘCIA]  

W Jastrzębiu-Zdroju wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wizytował najważniejsze inwestycje w mieście. Wizytę poprzedziło spotkanie z władzami miasta w magistracie. 

Wariant inwestorski linii CPK Katowice-Ostrawa został wybrany 

Z czterech wariantów został wybrany ten jedyny. Jaki będzie miała przebieg linia kolejowa nr 170 na odcinku Katowice-Ostrawa?

Wojsko Polskie ponownie przeszło przez bramę powitalną na 100-lecie włączenia Śląska do Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Wzorem przemarszu wojsk w 1922 roku na 100. rocznicę włączenia Górnego Śląska oraz ziemi wodzisławskiej do Polski także na wodzisławskim rynku odbył się pochód grup rekonstrukcji historycznej. Przemarsz wojsk tłumnie oglądali na rynku mieszkańcy miasta. ZOBACZ ZDJĘCIA!

Tragedia Pniówek, dzień trzeci. Akcja ratunkowa zakończona [TEKST AKTUALIZOWANY]  

Trzeci dzień akcji ratunkowej na kopalni KWK Pniówek w Pawłowicach. Co dzieje się na miejscu?

AKTUALIZACJA

Pomoc dla obywateli Ukrainy. Otwarto punkt recepcyjny w Katowicach  

W Katowicach przy ul. Wita Stwosza 20 powstał punkt recepcyjny. Pod tym adresem osoby uciekające z Ukrainy przed konfliktem zbrojnym uzyskają pomoc i informacje na temat pobytu w Polsce. Tutaj też zapewniony będą mieć posiłek, podstawową opiekę medyczną czy miejsce na odpoczynek.

Wprowadzono bezpłatne przejazdy koleją dla Ukraińców 

Od 26 lutego obywatele Ukrainy mogą nieodpłatnie korzystać z przejazdów pociągami Kolei Śląskich. Wcześniej na takie rozwiązanie zdecydowała się spółka PKP Intercity. Z kolei na katowickim dworcu uruchomiono punkt informacyjno-doradczy.

Koronawirus na Śląsku: Wzrasta liczba zakażeń i osób hospitalizowanych  

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja prasowa wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka, śląskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Grzegorza Hudzika i zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Mariusza Krzystyniaka.

Najwięcej na Śląsku - 169 osób zaszczepionych w Jastrzębiu-Zdroju podczas niedzielnej akcji przy parafiach 

7 137 osób zaszczepiło się przeciw Covid-19 w ramach zorganizowanej przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka akcji #SzczepimySię w parafiach, która odbyła się w ostatnią niedzielę. Akcja organizowana była także w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie zaszczepiło się najwięcej chętnych. 

Pod ten numer można zgłaszać nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży 

Wraz z zakończeniem roku szkolnego na terenie województwa śląskiego rozpoczynają się działania w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2021", które potrwają do 1 września 2021 r.

Płyną litry osocza od ozdrowieńców 

Prawie czterystu ozdrowieńców Jastrzębskiej Spółki Węglowej do tej pory zgłosiło się do Barbórkowej Akcji Oddawania Krwi i Osocza.

Ratownicy z JSW ruszają szpitalom na pomoc. W których placówkach będą pomagać? 

Pierwsi ratownicy górniczy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej rozpoczynają pracę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W ostatnich dniach MCK zamieniło się w szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Górnicy-ratownicy zasilą również szpitale w regionie. 

Koronawirus: badania przesiewowe tysiąca górników z pięciu kopalń 

Jak podaje Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, dziś tj. 7 maja ruszyły badania przesiewowe górników pracujących w kopalniach, w których wystąpiła największa ilość zakażeń. – Decyzją rządu oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dzisiaj przebadanych ma być łącznie 1000 górników– zapowiada wojewoda śląski Jarosław Wieczorek....

Dyrektor szpitala w Raciborzu nie jest zakażony koronawirusem 

- Wynik jest ujemny - odpowiedział Ryszard Rudnik na nasze pytanie o wynik badania na zakażenie koronawirusem.

AKTUALIZACJA

Ruszyła nowa kopalnia JSW. Inwestycja warta grube miliardy  

W Jastrzębiu–Zdroju oficjalnie zainaugurowała dziś działalność kopalnia węgla kamiennego „Bzie-Dębina”. To najnowszy zakład w strukturach Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.