Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Będzie jedna szczepionka na grypę i koronawirusa?

Minister zdrowia mówi, że panuje pewnego rodzaju wyczekiwanie, czy przed kolejnym sezonem będziemy mieli dostęp do połączonych szczepionek przeciwko grypie i COVID-19.

Będzie jedna szczepionka na grypę i koronawirusa?
Na zdjęciu minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. Ministerstwo Zdrowia)

- Producenci szczepionek prowadzą bardzo intensywne prace badawcze i zapowiadają, że być może przed kolejnymi sezonami zimowymi będziemy mieli połączoną szczepionkę zarówno na grypę, jak i sezonowy COVID-19 - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski w Radiu Plus. Dodał, że taki produkt zapowiada drugi co do wielkości producent – Moderna. 

Minister mówił o tym, będąc pytany o piątą dawkę szczepienia przeciw COVID-19. Z niej będą mogły skorzystać osoby, które drugą dawkę przypominającą otrzymały w okresie kwiecień – wrzesień 2022 r. i są w wieku 60+ albo mają upośledzoną odporność, albo pracują w podmiotach medycznych. E-skierowania na szczepienia zostaną wystawione 15 kwietnia. Z dawki, jak wylicza resort, skorzystać będzie mogło około 2 mln osób. 

Minister Niedzielski na antenie wyliczał, że obecnie średnia dzienna liczba zachorowań na COVID-19 wynosi 1,3 tys. Zaznaczając, że szczyt nastąpił około dwóch tygodni temu, kiedy dzienna liczba zachorowań wynosiła około 3 tys. Ponadto wskazał, że należy liczyć się z kolejnymi falami zakażeń, ale zaznaczył, że sezonowość w przypadku COVID-19 nie wiąże się z porami roku jak na przykład z grypą. Ponadto, stwierdził, że koronawirus charakteryzuje się gwałtownymi wzrostami liczby zakażeń, ale również szybkimi spadkami.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~nigdy_więcej_pis (46.134. * .51) 05.04.2023 15:41
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

jeżeli będzie szczepionka
przeciw covid-19 przeciw grypie oraz przeciw pis !
jestem pierwszy do szczepienia !!!!!!!!!!!

~Przyznalisie (46.204. * .43) 05.04.2023 15:35

Czyli grypa i covidzik to to samo. Przyznała się ta mafia!

~JanuszTraczdoRaper (89.64. * .7) 05.04.2023 12:50

ale pod warunkiem ze chip ma nadajnik 5G!! :)

~Raperkaklasztorna (89.64. * .95) 05.04.2023 12:26

Ja poczekam jeszcze na taką z chipem żeby można było płacić bezgotówkowo samym mrugnięciem :)