Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rocznica katastrof w kopalniach JSW. Wdowy po górnikach przekażą kopalni obraz św. Barbary

W Pniówki i Zofiówce zginęło łącznie 19 górników, 7 uznano za zaginionych.

Rocznica katastrof w kopalniach JSW. Wdowy po górnikach przekażą kopalni obraz św. Barbary
Pamięć o tragedii sprzed roku jest wciąż żywa. Fot. arch. Nowiny.pl.

Msza przy kopalni

20 kwietnia 2022 roku zginęło dziewięciu górników. Kolejnych siedmiu zostało uznanych za zaginionych. Pozostali oni w wyrobisku po odcięciu go tamami przeciwpożarowymi. W najbliższy czwartek 20 kwietnia 2023 roku o 9.00 w hali zbornej przy kopalni zostanie odprawiona msza święta w intencji ofiar wypadku.

Po mszy świętej zaplanowano złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy przy figurze św. Barbary. Następnie wdowy po górnikach wraz z dziećmi przekażą kopalni obraz świętej Barbary, który przywiozły ze spotkania z papieżem w Watykanie.

Msza w kościele parafialnym

W niedzielę 23 kwietnia w kościele Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach zostanie odprawiona jeszcze jedna msza święta w intencji ofiar katastrofy. Początek o 11.30.

Tego dnia przypada również rocznica katastrofy w kopalni Zofiówka, w której zginęło dziesięciu górników.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wdowy (89.64. * .186) 19.04.2023 20:35
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu