Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Radni PiS w sejmiku chcieli odwołać marszałka. Chełstowski powiedział, jak przyznawane są dotacje

Podczas sesji sejmiku woj. śląskiego radni PiS złożyli wniosek o odwołanie marszałka Jakuba Chełstowskiego. Po dyskusji wniosek poddano pod głosowanie tajne. W wyniku głosowania Jakub Chełstowski pozostanie na stanowisku. 

Radni PiS w sejmiku chcieli odwołać marszałka. Chełstowski powiedział, jak przyznawane są dotacje
Wyniki głosowania ogłosiła przewodnicząca komisji skrutacyjnej Alina Bednarz.

Radni PiS w sejmiku chcieli odwołać marszałka. Chełstowski powiedział, jak przyznawane są dotacje

Po złożeniu przez radnych klubu PiS wniosku o odwołanie, został on zatwierdzony przez komisję rewizyjną. Przed głosowaniem radni sejmiku wzięli udział w dyskusji na temat wniosku, który argumentowany był m.in. utratą wiarygodności Jakuba Chełstowskiego.  

- Marszałek jest na smyczy PO i wykonuje wszystkie jej polecenia. Tak naprawdę klub "Tak! Dla Polski" już nie istnieje. Życzę Platformie, aby pan marszałek na tym stanowisku się ostał, bo to zagwarantuje waszą porażkę - rzuciła z mównicy radna Jadwiga Baczyńska

Marszałek Jakub Chełstowski nie pozostał dłużny. 

- Kiedy w 2018 roku zostałem marszałkiem PiS to była naprawdę inna partia: zmian, reform, Program dla Śląska, środki z UE - takie były obietnice z ust najwyższych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Nie inne. A gdzie te pieniądze? Gdzie KPO, gdzie środki unijne? Nie ma. Są rządowe programy, owszem, możemy po nie sięgać i jaka jest efektywność tych programów? A taka, że często nawet nie dostajemy nic, nawet jak byliśmy w koalicji rządzącej były trzy wnioski na obwodnicę dla stref. Województwo śląskie złożyło przez ZDW i departament trzy wnioski i nic. A jak te wnioski się rozpatruje? W gabinecie wojewody, przy kawie. Temu damy, a temu nie damy. Sam brałem w tym udział i nie raz się wykłócałem o pieniądze dla Tychów, dla Sosnowca, bo nie chciano dać. To są te merytoryczne przesłanki? Oczywiście mogłem przyjąć państwa poziom dyskusji w tym wniosku, ale sobie to odpuszczę - powiedział marszałek Jakub Chełstowski

- Z całą pewnością pan przejdzie do historii. Pan przechodzi do historii, urzędujący marszałek. Pozwoli pan, że nie nazwę pana zdrajcą. To był wtedy taki piłkarski okres, określam to tak, że pan panie marszałku dokonałeś transferu - powiedział radny Zbigniew Przedpełski, nawiązując do przewrotu w sejmiku w listopadzie zeszłego roku. - Proszę mi wierzyć, bardzo głęboko osobiście mnie boli, kiedy pan wychodzi w to miejsce i poucza nas o klasie. (...) Chyba twórcy systemu prawnego nie przewidzieli takiej sytuacji, nasze władze partyjne na pewno tego nie przewidziały dając panu rekomendację, ale rzeczywiście skorzystał pan z mechanizmu, który powoduje, że jest pan nieodwoływalny - stwierdził radny Zbigniew Przedpełski

Po dyskusji i wyborze komisji skrutacyjnej przystąpiono do głosowania. Wynik głosowania był jednoznaczny. Ogłosiła go przewodnicząca komisji skrutacyjnej Alina Bednarz. Zagłosowało 42 radnych z których 18 zagłosowało za odwołaniem marszałka. 24 radnych było przeciwnych. Tym samym Jakub Chełstowski pozostał na stanowisku marszałka. - Szanowni państwo radni, którzy głosowali przeciwko odwołaniu, czyli radni PO, ruchu samorządowego "Tak! Dla Polski", radni Lewicy, PSL - w imieniu swoim i całego zarządu składam wyrazy wielkiego podziękowania za to zaufanie, którym obdarzyliście nas pół roku temu i teraz po raz wtóry. Szkoda, że państwa radnych Prawa i Sprawiedliwości nie ma na sali, bo sami wywołali ten wniosek, ale mogą usłyszeć, jakie są wyniki. To też świadczy o pewnej klasie politycznej - skomentował Jakub Chełstowski. 

Ludzie

Jakub Chełstowski

Marszałek Województwa Śląskiego

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_matoła (193.105. * .63) 25.04.2023 16:35

z ciebie to jest prawdziwy matoł:
"nie popieram pisu, ale mniej mi przeszkadza propaganda TVP"
właśnie dlatego że te szambo oglądasz wysuwasz takie a nie inne wnioski matole

~DoscWaswszystkich (85.202. * .83) 25.04.2023 13:49

Ja juz żadnym Politycznym oszustom nie wierze. Dorwali sie tacy do wladzy ,bez względu na staż pracy kradli wiek emerytalny, wyprzedawali zachodowi na "pniu" co sami nie budowali. Nastepnie dorwali sie kolejni , zaczęli rozdawać oszczędności innych uruchomiajac produkcje Biletow NBP i wywolujac kradzież zasobów finansowych przez inflacje. Tlumaczyli ze covid,wojna.
.Syn Tuska- jak przekazaly media dostal 40000zl , córcia Kasia 18000zl, ziec 150000zl covidowego. -Górnicy z poparciem chorych Zw Zaw juz trzeci raz otrzymali wieloletnie bardzo dobrze płatne Urlopy Gornicze do i tak wczesnych ich emerytur ,choc miasta nie ma kto sprzątać. 500+ nawet iak tatuś jeździ złotym mercedesem, dalej-Kaczynski chcialby nierzadko bogatym rozdawac mieszkania komunalne aby wygrać wybory bo sam je nie budowal ,nie pyta sie przy tym co da kolejnym naprawde biednym do zamieszkania- szalasy, namioty czy ogłosi kolejną patriotyczną zbiorke na biednych..-Tusk chce teraz rozdawac babcine 1500zl ale sam w zyciu ile i gdzie pracowal?!- nie przeczytasz w internecie...Kaczynski rolnikom do wszystkiego bedzie niewiadomo z czyjego dopłacał i tak na przemian rzucają sie naszymi dochodami łącznie z tym co sprzedał pod Wrocławiem parafialną dzialke a ktory mawial ze dobrze iz ceny rosną bo wiecej z VATu do budzetu-ot jaki spryciula. .- W najlepszej sytuacji są jednak do nadal czerwoni pierwsi-sekretarze oraz Balcerowicz i Glapinski. Pensje mają jak to mawi stary Krakowiak "po Byku". Ide na wybory gdyż mam blisko lokal wyborczy, inaczej by mi sie nie chciało, --skreślam wszystkich!..

~zdegustowany (78.31. * .32) 25.04.2023 13:09

Marszałek odsłania kulisy "rozstrzygania konkursów" - ustalenia przy kawie na stoliku wojewody - "sam brałem w tym udział" - "temu damy, temu nie damy" Brutalna prawda o standardach etycznych rządzących

~To_sem_ja (37.248. * .83) 25.04.2023 00:09

Po-komuszku, nie popieram pisu, ale mniej mi przeszkadza propaganda TVP, niż jawnie antypolskie gnioty z aj waj tw-n czy promocja lewizny w mediach "niezależnego" Solorza...
Wszystkie duże media są pod kontrolą i odgrywają swoje role. A durnie sprzed ołtarza tv skaczą sobie do gardeł...
Aby to pojąć, trzeba mieć w sobie ducha prawdy. Bez czytania Słowa Bożego się nie obejdzie (nie chodzenia do kościoła).

~kończ_waść (83.26. * .58) 24.04.2023 22:39
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nie ma nic gorszego, jak brak wstydu - marszałku od siedmiu boleści...

~zalmicie (193.105. * .63) 24.04.2023 22:19
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś


biedny trollu,widać ze zamiast MYŚLEĆ powtarzasz to co ci nagadali w szczujni tvp

~PeOwiec (155.133. * .231) 24.04.2023 21:16
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

do poniżej po wyborach bedziesz pachołkiem berlina a do pracy pojedziesz do bayera za 3 euro na dobe

~Koniecpisubliski (193.105. * .63) 24.04.2023 20:19
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

pis doprowadził nasz kraj do ruiny wcale się nie dziwię, że marszałek nie chce brać w tym "nierządzie" udziału.
Dobrze,że na jesień wybory, pis nie ma żadnych szans chyba, że wśród tych co oglądają pisowską szczujnię tvp ale kto mądry to jeszcze ogląda

~free (188.137. * .64) 24.04.2023 18:16
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Chełstowski jest bardzo słabym marszałkiem. Nieważne czy rządzi z PiS czy z PO.