Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bez objazdów i zamknięcia drogi. Rusza remont ul. Jagiełły w Jastrzębiu-Zdroju

Rusza remont ul. Jagiełły w Jastrzębiu-Zdroju. Jak przekazuje tamtejszy magistrat, ruch na remontowanej drodze będzie zachowany – bez jej zamknięcia i wyznaczania objazdów.

Bez objazdów i zamknięcia drogi. Rusza remont ul. Jagiełły w Jastrzębiu-Zdroju
Wartość inwestycji to blisko 3 mln zł. (fot. UM w Jastrzębiu-Zdroju)

Dziś (8.05) rusza gruntowna modernizacja ul. Jagiełły. Całkowicie zostanie przebudowana nawierzchnia drogi o długości ponad kilometra, od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II do skrzyżowania z ulicami Chlebową i Kusocińskiego.

Jak przekazuje jastrzębski urząd miasta, remont drogi podyktowany jest troską o bezpieczeństwo kierowców, rowerzystów i pieszych. Wartość inwestycji to blisko 3 mln zł, a na realizację tego przedsięwzięcia miasto pozyskało częściowo środki, w wysokości niespełna 1,4 mln w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Po zakończeniu remontu wzdłuż drogi od skrzyżowania z aleją Jana Pawła II po stronie ogródków działkowych pojawi się chodnik oraz jednokierunkowa ścieżka rowerowa. Na wlocie do alei Jana Pawła II powstanie przejazd dla rowerów. Parking przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Słonecznik” zostanie rozbudowany, zmieni się tam sposób parkowania, przez co pojawią się dodatkowe miejsca – łącznie będzie tam 20 miejsc parkingowych. Przejście dla pieszych przy wjeździe w ulicę Heleny Marusarzówny zostanie przesunięte na drugą stronę skrzyżowania, tu także zostanie przeniesiony przystanek autobusowy. Na skrzyżowaniu z ulicą Bronisława Czecha pojawi się nowe przejście dla pieszych, umożliwiające bezpieczne poruszanie się w szczególności użytkownikom pobliskich garaży. Na skrzyżowaniu z ulicami Chlebową i Janusza Kusocińskiego zaprojektowano połączone przejście dla pieszych i przejazd dla rowerów. Dodatkowo trzy przejścia dla pieszych zostaną doświetlone.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Daroo (5.173. * .59) 08.05.2023 18:26

Ciekawe Dlaczego tylko do szkrzyzowania z chlebową a dalej w kierunku cerfura nie trzeba robić porażka i tak jak tu już ktoś pisał powinno tam być rondo ale jak to pod rządami pani prezydent wszystko robione byle było

~Ket (87.239. * .150) 08.05.2023 15:28

Dzisiaj jechałem ta 4 razy,żadnego pracownika

~To_sem_ja (37.248. * .10) 08.05.2023 12:39

"pojawi się nowe przejście dla pieszych, umożliwiające bezpieczne poruszanie się w szczególności użytkownikom pobliskich garaży" - czyli głupoty c.d. Zamiast likwidować wypadko-genne przejścia dla św. krów, to jeszcze kolejne dodadzą.
Na skrzyżowaniu Chlebowa/Jagiełły powinno powstać rondo, bo to niebezpieczne skrzyżowanie. Za dużo nierozgarniętych kierowców...

~kaznodzieja (89.77. * .80) 08.05.2023 12:21

Ciekawa koncepcja będziemy podglądać i oceniać

~bbbb (89.72. * .41) 08.05.2023 09:59

No dobra. Remont bez zamykania drogi i objazdów. Ale jak oni chcą to zrobić? Wahadło?

~Komentator2 (178.26. * .47) 08.05.2023 09:39

Remont to nie inwestycja