Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rączka i zespół Śląsk wystąpią na festiwalu Śląskie Smaki w Jastrzębiu-Zdroju 2023 [PROGRAM]

4 czerwca w Parku Zdrojowym odbędzie się Festiwal "Śląskie Smaki". Organizatorzy zapraszają do udział w imprezie.  

Rączka i zespół Śląsk wystąpią na festiwalu Śląskie Smaki w Jastrzębiu-Zdroju 2023 [PROGRAM]
Podczas trwania imprezy odbędą się pokazy kulinarne, w tym pokaz kuchni wegańskiej Kingi Paruzel oraz emocjonująca Bitwa Smaków, podczas której coś dobrego przygotują: Remigiusz Rączka i Adam Borowicz. Fot podglądowe arch.Nowiny.pl

Festiwal "Śląskie Smaki" organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną od 2006 roku ma na celu promocję kuchni regionalnej województwa i podtrzymywanie kulinarnych tradycji z nią związanych – mówi Adam Wawoczny, Prezes Zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej - W tym roku XVII Festiwal „Śląskie Smaki” zagości w Jastrzębiu-Zdroju.

Uczestnicy festiwalu (amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści) powalczą o Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch.

Podczas trwania imprezy odbędą się pokazy kulinarne, w tym pokaz kuchni wegańskiej Kingi Paruzel oraz emocjonująca Bitwa Smaków, podczas której coś dobrego przygotują: Remigiusz Rączka i Adam Borowicz. Jej efektów będzie mogła zakosztować zgromadzona publiczność. Podczas Festiwalu można będzie oglądać próbę bicia Rekordu Polski na największy szałot.

Atrakcją dla odwiedzających Festiwal z pewnością będzie niezwykle bogaty program artystyczny. Imprezie kulinarnej towarzyszyć będzie m.in.: Zespół Roszak Show oraz Zespół Bartnicky. A zakończy ją tradycyjnie galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Nie zabraknie regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego „Śląskie Smaki”® oraz Śląskiej Strefy Grilla. Festiwal jest zawsze okazją do spotkania się gastronomicznych reprezentantów różnych regionów województwa, będzie więc i kuchnia beskidzka, i jurajska.

Dla chętnych odbędzie się bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem Parku Zdrojowego.

Szlak Kulinarny „Śląskie Smaki”® to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2013 r. oraz nagrody Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie EDEN (2015). Z kolei Festiwal „Śląskie Smaki” to zdobywca Certyfikatu Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2007 r.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 17.05.2023 04:52

to jeszcze dnia z robaków i będzie wypasiona impreza ;-) weganizm w kuchni śląskiem - coś nowego prawdę mówiąc

~dsfds (89.64. * .198) 14.05.2023 11:03

Śląska kuchnia nie ma nic wspólnego z weganizmem. Po co dawać pokaz weganizmu na tych pokazach.