Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Aleksandra Wita zajęła miejsce Rafała Jabłońskiego. To nowa dyrektor GOKiR-u w Mszanie

- Jest to dla mnie spore wyzwanie, ale ufam, że uda mi się dalej realizować w Mszanie ciekawe kulturalne projekty i działania - mówi nowa szefowa Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie.

Aleksandra Wita zajęła miejsce Rafała Jabłońskiego. To nowa dyrektor GOKiR-u w Mszanie
Aleksandra Wita zajęła miejsce Rafała Jabłońskiego. Od 13 maja to ona szefuje Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mszanie. (fot. UG w Mszanie)

Aleksandra Wita, od 25 lat pracująca w Ośrodku Kultury w Połomi, została powołana na stanowisko p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie. Wójt Mirosław Szymanek uroczyście wręczył jej akt powołania podczas wczorajszego (15.05) spotkania, na które zostali zaproszeni pracownicy ośrodka, przedstawiciele gminnych instytucji i organizacji społecznych współpracujących z GOKiR-em.

Kim jest nowa dyrektor

Aleksandra Wita ma 46 lat, mieszka w Gogołowej. Jest mężatką, ma dwie córki. Obie są uzdolnione artystycznie - uczą się w średniej szkole muzycznej. Pani Ola ma spore doświadczenie w funkcjonowaniu gminnej kultury. Ukończyła kierunek Animacja społeczno-kulturalna na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. W GOKiR zajmowała się sprawami administracyjno-biurowymi, brała też udział w przygotowaniach wszystkich dużych imprez i wydarzeń organizowanych przez Ośrodek. W wolnym czasie z pasją angażowała się w działalność amatorskiego teatru KREDENS w Połomi, brała udział w wielu jego przedstawieniach.

- Jestem pewien, że jej doświadczenie i pozytywna energia wniosą wiele dobrego w działalność naszych instytucji kultury - mówi wójt Mszany Mirosław Szymanek. Na stanowisko p.o. dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie została powołana z dniem 13 maja. - Jest to dla mnie spore wyzwanie, ale ufam, że z życzliwą i pracowitą załogą oraz przy wsparciu naszych społeczników, z którymi GOKiR od lat współdziała, uda nam się dalej realizować w Mszanie ciekawe kulturalne projekty i działania - mówi Aleksandra Wita.

Podziękowania dla ustępującego dyrektora

Spotkanie było również okazją do podziękowań i pożegnania dotychczasowego dyrektora, Rafała Jabłońskiego, który mszańskiej kulturze szefował przez ponad 10 lat, a obecnie został dyrektorem Instytutu Dziedzictwa i Dialogu - Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu-Zdroju. Sam zainteresowany dziękował współpracownikom i członkom organizacji społecznych za wieloletnią dobrą współpracę i wsparcie w trudnych chwilach, przekazał też wiele ciepłych słów pod adresem wójta gminy, Mirosława Szymanka, który bez przeszkód umożliwił mu podjęcie nowego wyzwania w zawodowej karierze.

10 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PeronWyspowy (84.239. * .233) 22.05.2023 19:12

"Pan wójt to ma parcie na szkło"

To nie wojt a wojcik, maly taki.
I co on za buty do garnituru zalozyl?
Sam garnitur trzeby by mu wyprac i wyprasowac.
Rozmiar tez mogly dopasowac, marynarka za duza, nie moze byc tak dluga a koszula powinna wystawac jakis centymetr z rekawa marynarki.
I chyba stac typa juz na welniany garnitur, czyli jedyny prawdziwy.


~Bond (80.238. * .242) 22.05.2023 18:52

Ludzie się windują

~ciekawe (89.72. * .111) 17.05.2023 07:14

A co się stało z poprzedniczką pana dyrektora?

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 17.05.2023 06:14

"Pan wójt to ma parcie na szkło.....żadnej okazji nie odpuści żeby sobie fotki nie pyknąć....jedno co mu wychodzi........"
Skądś to znam, tyle że z naszego, bardziej lokalnego podwórka... to znaczy urzędu ;-)

~CzarnaDziura (188.214. * .47) 16.05.2023 18:53

A co mnie to gowno obchodzi

~Troskliwy@@ (188.137. * .181) 16.05.2023 18:25

Pan wójt to ma parcie na szkło.....żadnej okazji nie odpuści żeby sobie fotki nie pyknąć....jedno co mu wychodzi........

~iwo33 (195.88. * .80) 16.05.2023 17:42
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Raperkaklasztorna (89.64. * .112) 16.05.2023 14:16

Po pierwszym zdaniu nagłówka myślałam, że to łaźnia ma czwartego dyrektora XD

~Pył (89.25. * .86) 16.05.2023 13:51
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 16.05.2023 13:35
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu