Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cztery miejsca, dwa dni zabawy. W weekend rusza Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego [ZAPOWIEDŹ]

Parada steampunkowa, warsztaty naukowe i rowerowe, spektakle teatralne, festiwal gastro, gra terenowa i pokaz zabytkowych rowerów. To tylko część atrakcji, które zostały zaplanowane w ramach Festiwalu Żelaznego Szlaku Rowerowego.

Cztery miejsca, dwa dni zabawy. W weekend rusza Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego [ZAPOWIEDŹ]
21 maja w Godowie przy muszli koncertowej będzie wystawa zabytkowych rowerów oraz pokaz mody historycznej lat 30. i 40. XX w. (fot. FB/Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego)

Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego to wydarzenie skierowane nie tylko do rowerzystów. Przez dwa dni mieszkańcy regionu mogą odkrywać uroki szlaku. Mogą także liczyć na szczyptę nauki, zabawy, trochę kultury, a także na sportową rywalizację.

Festiwal odbędzie się 20 i 21 maja w gminach, przez które przebiega szlak, czyli w: Jastrzębiu-Zdroju, Godowie, Zebrzydowicach i czeskich Petrowicach koło Karwiny. To pierwsza edycja tej imprezy.

- Festiwal Żelaznego Szlaku Rowerowego jest ważnym wydarzeniem dla naszego euroregionu i całego pogranicza. Jest na pewno dobrym krokiem na drodze profesjonalizacji oferty szlaku, a zarazem jego świętem wzmacniającym pozycję szlaku wśród miłośników turystyki rowerowej – przekonuje Bogdan Kasperek, dyrektor Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza”, jeden z organizatorów wydarzenia.

Szczegółowy program wydarzenia prezentujemy w galerii.

15 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 19.05.2023 06:11

do ~MamyŁaźnieiToWystarczy (46.204. * .6)
"Kompetętny", zainwestuj w słownik ortograficzny, skoro w szkołę rzucałeś kamieniami... to nie boli, uwierz.

~Do_nizej (5.173. * .157) 18.05.2023 13:56

Dla Polaków atrakcyjniejsza jest Karvina bo to „za granicą” a dla Czechów Polska bo obecnie mają taniej.
Na tym polega ta zabawa

~DoAdvocem (46.204. * .188) 18.05.2023 11:54

No i co z tego??
Jeżeli my mieszkańcy miasto i samo miasto NIC Z TEGO NIE MA a Korzysta miasto Karvina...taką POlityką prowadzi nasza władza.

~advocem (185.232. * .18) 17.05.2023 15:47

wystarczy wpisać "10 najpiękniejszych tras rowerowych w Polsce" i Żelazny tam jest !!!

~PO (46.204. * .108) 17.05.2023 14:14

A na OWN w stawie dalej syf i zgnilizna jedziemy po rowerach na kajaki.

~HenrykZJestrzebia (3.8. * .187) 17.05.2023 13:54

~MamyŁaźnieiToWystarczy (46.204. * .6)
Większość to ucieknie na ścieżki po czeskiej stronie, bo u nas takie piękne że nigdzie nie można dojechać.

~HenrykZJestrzebia (3.8. * .187) 17.05.2023 13:50

~PrawdziwyRowerzysta
"Jest to jeden z najlepszych szlaków rowerowych w Polsce"
Chyba zbyt dużo nie pojeździłeś po szlakach w Polsce, takie brednie możesz wciskać tym którzy jeżdżą po bułki do sklepu.
*Ano dlatego że to kosztuje a pis nie dość że wstrzymał europejskie fundusze"
Czy na pewno. PiS ?
Jak głosowała w UE opozycja? Nie pamiętasz, czy udajesz głupca? Ach nie musisz! Wybudowali parę km szlaku, już przejechać nie można, a jeszcze to reklamują. Gdybym miał jeździć szlakami pełnymi ludzi, psów rowerzystów z dziećmi to wolę jeździć drogami. Taki to piękny szlak, szkoda że nieprzejezdny!

~Dobrejaja (91.192. * .96) 17.05.2023 13:47

Do #Prawdziwyrowerzysta- musiało cię nieźle przewiać na tym rowerze...

~MamyŁaźnieiToWystarczy (46.204. * .6) 17.05.2023 12:46

Świetna impreza A I TAK TYSIĄCE ROWERZYSTÒW ZASIĄDZIE NA RYNKU W KARVINIE I OKOLICY W CZESKICH GOSPODACH .
BO u nas lansuje się Karvinę itp .nic co jest Jastrzębskie brak kompetętnych ludzi w UM .

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 17.05.2023 09:12

~PrawdziwyRowerzysta
Znaczy się, też się cieszysz, że jest u nas pełno przyjezdnych ludzi do pracy w JSW (m.in. z Żor, które jednocześnie kategorycznie nie pozwalają kopalni Boryni fedrować pod swoim terenem), czyli potrzebne są tego typu inicjatywy jak kopalnie, ale za to szkody górnicze i hałdy pozostaja u nas. Nie rozumiesz analogii?
Naszym kosztem, a właściwie kosztem wykluczenia komunikacyjnego, ponieważ Jastrzębie-Zdrój jest NAJWIĘKSZYM miastem w Europie bez pasażerskich połączeń kolejowych, dajemy frajdę przyjezdnym. Brawo Ty!

~PrawdziwyRowerzysta (188.137. * .110) 17.05.2023 09:05

A trolle zaś swoje…….
Byliście kiedykolwiek na tym szlaku ???
W weekendy nie do się pojeździć bo jest pełno ludzi z całej Polski(nie tylko poludniowej)
Wtedy tez najlepiej widać jak bardzo potrzebne są tego typu inicjatywy,jak bardzo ludzie potrzebują bezpiecznych miejsc do rekreacji z dziećmi.
Ciagle powstają dodatkowe atrakcje,bary itd widać że ten szlak żyje.
Jest to jeden z najlepszych szlaków rowerowych w Polsce ale skąd wy możecie o tym wiedzieć siedząc za klawiaturą i pisząc głupoty.
A dlaczego inni tego nie naśladują ?
Ano dlatego że to kosztuje a pis nie dość że wstrzymał europejskie fundusze to jeszcze zarzyna samorządy wiec na więcej niestety liczyć w najbliższych latach nie możemy.
Ot taki „rodzynek” nam się trafił!

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 17.05.2023 08:32

Moim skromnym zdaniem, skoro ten nasz Żelazny Slak Rowerowy jest aż tak wiekopomny, to dlaczego inne miasta nie idą za naszym przykładem, czyli nie zlikwidują swoich torowisk kolejowych, aby w ich miejsce wpuścić rowerzystów? Przecież to takie trendy i eko. Tak więc może ktoś mi wytłumaczy, dlaczego tego nikt inny nie naśladuje?

~gret (188.137. * .108) 17.05.2023 07:37

A trzeba było zostawić to miejsce w spokoju i dać nowe tory Zdrój - Wodzisław. Mielibyśmy połączenie kolejowe ze światem. Bo innego nie będzie.

~gyip (188.137. * .108) 17.05.2023 07:35

Kto płaci za te darmowe klapsznity. My,podatnicy.

~Rumburak (196.196. * .43) 16.05.2023 21:06

Festiwal sciezki rowerowej.
Kretkynstwo.