Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Konkurs wiedzy o Sejmie RP w „Korfantym”

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowano konkurs wiedzy o Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Młodzież chętnie sprawdziła swoją wiedzę na temat parlamentu.

Konkurs wiedzy o Sejmie RP w „Korfantym”
Aleksandra Pochcioł z „Korfantego” wygrała konkurs wiedzy o Sejmie RP. Fot. nph

Konkurs wiedzy o Sejmie RP w „Korfantym”

Konkurs odbył się pod patronatem Wszechnicy Sejmowej - jednostki Kancelarii Sejmu, którą reprezentowała Monika Srzednicka-Wiewiór. Obowiązki gospodarzy pełniła dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego Ewa Mentel oraz poseł Krzysztof Gadowski, wybrany z naszego okręgu wyborczego.

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego rozegrano konkurs wiedzy o Sejmie RP

Licznie zgromadzona młodzież, ucząca się w „Korfantym” oraz III LO, wysłuchała wykładu na temat działalności Sejmu RP. Monika Srzednicka-Wiewiór w przystępny sposób wyjaśniła, na czym polega proces legislacyjny. Scharakteryzowała architekturę Sejmu RP. Przypomniała, jak historycznie kształtował się parlamentaryzm polski.

I miejsce zdobyła uczennica "Korfantego" 

Po sporej dawce wiedzy, jaką był wykład przedstawicielki Wszechnicy Sejmowej, młodzież otrzymała test z pytaniami. Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy II „a” Liceum Ogólnokształcącego w „Korfantym” Aleksandra Pochcioł. Z rąk posła Krzysztofa Gadowskiego odebrała nagrody oraz zaproszenie do wizyty w Sejmie RP.

Konkursy wiedzy o Sejmie RP już wcześniej odbywały się w „Korfantym”, teraz szkoła powróciła do dawnych tradycji. W ten sposób młodzież zdobywa wiedzę o parlamencie i być może zechce w przyszłości aktywnie angażować się w życie społeczne.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~anaa (188.146. * .240) 19.05.2023 00:18
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Pomidorek (178.26. * .47) 17.05.2023 11:45

Słuszną linię ma nasza władza