Konkurs wiedzy o Sejmie RP w „Korfantym”

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju zorganizowano konkurs wiedzy o Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej. Młodzież chętnie sprawdziła swoją wiedzę na temat parlamentu.

Konkurs wiedzy o Sejmie RP w „Korfantym”
Aleksandra Pochcioł z „Korfantego” wygrała konkurs wiedzy o Sejmie RP. Fot. nph

Konkurs wiedzy o Sejmie RP w „Korfantym”

Konkurs odbył się pod patronatem Wszechnicy Sejmowej - jednostki Kancelarii Sejmu, którą reprezentowała Monika Srzednicka-Wiewiór. Obowiązki gospodarzy pełniła dyrektor Zespołu Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego Ewa Mentel oraz poseł Krzysztof Gadowski, wybrany z naszego okręgu wyborczego.

W Zespole Szkół Nr 2 im. Wojciecha Korfantego rozegrano konkurs wiedzy o Sejmie RP

Licznie zgromadzona młodzież, ucząca się w „Korfantym” oraz III LO, wysłuchała wykładu na temat działalności Sejmu RP. Monika Srzednicka-Wiewiór w przystępny sposób wyjaśniła, na czym polega proces legislacyjny. Scharakteryzowała architekturę Sejmu RP. Przypomniała, jak historycznie kształtował się parlamentaryzm polski.

I miejsce zdobyła uczennica "Korfantego" 

Po sporej dawce wiedzy, jaką był wykład przedstawicielki Wszechnicy Sejmowej, młodzież otrzymała test z pytaniami. Bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy II „a” Liceum Ogólnokształcącego w „Korfantym” Aleksandra Pochcioł. Z rąk posła Krzysztofa Gadowskiego odebrała nagrody oraz zaproszenie do wizyty w Sejmie RP.

Konkursy wiedzy o Sejmie RP już wcześniej odbywały się w „Korfantym”, teraz szkoła powróciła do dawnych tradycji. W ten sposób młodzież zdobywa wiedzę o parlamencie i być może zechce w przyszłości aktywnie angażować się w życie społeczne.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~anaa (188.146. * .240) 19.05.2023 00:18
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Pomidorek (178.26. * .47) 17.05.2023 11:45

Słuszną linię ma nasza władza