Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nadchodzi załamanie pogody. Będzie chłodniej, możliwe burze z gradem [PROGNOZA POGODY]

Pogoda w naszym regionie już dziś zacznie się zmieniać. Jeszcze dziś możemy spodziewać się nie tylko ochłodzenia, ale i ulewnego deszczu, burz czy gradobicia.

Nadchodzi załamanie pogody. Będzie chłodniej, możliwe burze z gradem [PROGNOZA POGODY]
Pod koniec tygodnia ma wrócić słoneczna, ale chłodniejsza aura. Dziś (23.05) z kolei możliwe burze z silnymi opadami deszczu oraz porywistym wiatrem do 60 km/h. (fot. pixabay.com)

Po bardzo ciepłym i wiosennym weekendzie nadchodzące dni stoją pod znakiem zmiennej pogody. Dziś (23.05) w całym kraju termometry odnotują jeszcze wysokie temperatury, ale od środy nastąpi ochłodzenie i przelotne opady deszczu. Pod koniec tygodnia ma wrócić słoneczna, ale chłodniejsza aura.

Dziś (23.05) we wschodniej połowie kraju słonecznie, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 20°C na zachodzie do 24°C na południu, chłodniej na południowym zachodzie i na Półwyspie Helskim, około 16°C. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

Ponadto dla naszego regionu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które wystąpią dziś, tj. 23 maja br. w powiecie wodzisławskim. Ostrzeżenie I stopnia ma obowiązywać 23 maja od 13:00 do 21:00. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

W środę pochmurno jedynie na północnym wschodzie jeszcze słonecznie. Miejscami przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 15°C na zachodzie i nad morzem, około 20°C w centrum, do 24°C na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie z kierunków północnych, na wschodzie z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 24°C, chłodniej nad morzem i na południowym wschodzie od 14°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, nad morzem słonecznie. Miejscami, głównie na wschodzie kraju, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C, nad morzem od 12°C do 15°C. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków północnych.

W sobotę i niedzielę słonecznie, ale niezbyt ciepło. Temperatura maksymalna w sobotę do 18°C, w niedzielę do 21°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni, na zachodzie z kierunków zachodnich.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 24.05.2023 17:54

Meteorolodzy mają satelity, balony, samoloty, potężne komputery analizujące dane - i nie potrafią przewidzieć jaka będzie pogoda za 6, 12 czy 24 godziny. Szamani popatrzyli w niebo, posłuchali szumu i wiedzieli jaka pogoda będzie za tydzień. W Anglii około 2005 roku znieśli karę śmierci - obowiązującą od czasów królowej Wiktorii - dla meteorologów którzy się pomylili w prognozach (dane nie podają ilu zostało straconych). A te domowe "stacje pogodowe" - to raczej pokazują historię niż przewidują...

~meteo (89.64. * .186) 24.05.2023 11:34

A gdzie to załamanie pogody. To normalne, że robi się trochę chłodniej, że popada, a nawet nadejdzie burza. Piszący bzdurne zapowiedzi , wystawiacie sobie nieprzychylne opinii. Piszecie w duchu pis.

~ja11 (193.46. * .122) 24.05.2023 10:03

Może ktos mi podpowie kiedy w tym roku niby było ciepło? , skoro załamanie to chyba po długiej dobrej pogodzie.

~Pył (89.25. * .86) 24.05.2023 08:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

za PO to nawet lepsza pogoda w tym kraju była

~cześć_ułomki (5.184. * .4) 23.05.2023 18:18
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Nadchodzi załamie pogody"
To zdanie pisane jest szyfrem!
Normalny zrozumie
Debil zapyta : po jakiemu to
Miłego dnia

~SłownikSięKłania (37.47. * .191) 23.05.2023 12:53
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

"Nadchodzi załamie pogody" po jakiemu to?