Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Cztery sołectwa z Jastrzębia-Zdroju z dofinansowaniem. Na co przeznaczą wsparcie?

Sołectwa otrzymają dofinansowanie w ramach Marszałkowskiego Konkursu Inicjatywa Sołecka 2023.

Cztery sołectwa z Jastrzębia-Zdroju z dofinansowaniem. Na co przeznaczą wsparcie?
66 000 zł - tyle będą kosztować propozycje czterech sołectw (zdjęcie poglądowe, źródło: UM Jastrzębie-Zdrój)

Miasto Jastrzębie-Zdrój złożyło 6 wniosków, z czego do realizacji zostały wybrane cztery dla następujących sołectw – Bzia, Boryni, Skrzeczkowic oraz Ruptawy-Cisówki. - Łączna wartość wniosków, które zostały wyłonione w konkursie, opiewa na kwotę 66 000 zł, z czego dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wynosi 52 800 zł, a wkład własny 13 200 zł - wyliczają urzędnicy.

W ramach konkursu sfinansowane zostaną:

  • monitoring w Sołectwie Bzie,
  • stroje ludowe dla Kół Gospodyń Wiejskich ze Skrzeczkowic,
  • stroje dla Zespołu Folklorystycznego "Druga Młodość" sołectwa Borynia,
  • stroje dla Kół Gospodyń Wiejskich z Ruptawy-Cisówki.

W ramach konkursu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęło 188 wniosków na 6 448 408,61 zł. Dofinansowano z tego 100 zadań na 3 997 693,21 zł. - Dotychczas z budżetu Województwa Śląskiego na zadania realizowane w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka” w latach 2018 - 2022 zostały przeznaczone środki finansowe w wysokości 16 702 754,91 zł. Dzięki otrzymanej pomocy finansowej gminy mogą szybciej zrealizować wiele zadań, które będą służyć ich mieszkańcom oraz podniosą atrakcyjność obszarów wiejskich województwa śląskiego - przekonują w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].