Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Karawanem z promilami. Pracownicy firmy pogrzebowej pijani przyjechali po ciało kobiety

Rodzina zmarłej była w szoku, kiedy pracownicy firmy pogrzebowej przyjechali kompletnie pijani. Policjanci, którzy byli na miejscu od razu zbadali mężczyzn alkomatem i ustalili, który z nich prowadził karawan będąc pod wpływem alkoholu.

Karawanem z promilami. Pracownicy firmy pogrzebowej pijani przyjechali po ciało kobiety
Policja przypomina, że kto wbrew obowiązkowi zachowania trzeźwości znajduje się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka i podejmuje w tym stanie czynności zawodowe, podlega karze aresztu lub grzywny. / fot. poglądowe freepik

Kierowca karawanu przyjechał po zmarłą mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jego kompan, drugi z pracowników firmy pogrzebowej, również był pijany. O skandalicznym zachowaniu mężczyzn informuje policja z Jastrzębia.

Wszystko działo się w minioną sobotę (27.05.) późnym wieczorem. Kiedy rodzina kobiety nie mogła się z nią skontaktować, poprosili sąsiadkę, by sprawdziła, czy wszystko w porządku. Okazało się, iż starsza pani nie żyje, sąsiadka zgłosiła zdarzenie na numer alarmowy. Na miejsce pojechali policjanci, przybyli także bliscy kobiety. Skontaktowali się z jednym z zakładów pogrzebowych, nie spodziewając się jednak, że w tej smutnej sytuacji, sprawy przybiorą tak niespodziewany obrót.

Pół godziny przed północą do mieszkania weszli pracownicy firmy pogrzebowej. Po krótkiej wymianie zdań z policjantami, mundurowi nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości mężczyzn. Natychmiast zostali zbadani alkomatem. Wynik wskazał kolejno ponad 1,5 i ponad promil alkoholu.

- Ustalono, który z mężczyzn prowadził karawan, kierowcą był pracownik, który wydmuchał 1,5 promila. Zatrzymano mu prawo jazdy. Mężczyzna stanie przed sądem i będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Co więcej, wykroczeniem jest również wykonywanie czynności zawodowych pod wpływem alkoholu, za co grozi kara aresztu lub grzywna - przypomina oficer prasowa jastrzębskiej policji, st. asp. Halina Semik.

Wzburzona zdarzeniem rodzina zmarłej kobiety zrezygnowała z usług firmy, której pracownicy wykazali się kompletnym brakiem profesjonalizmu i wyczucia.

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 30.05.2023 15:55

Panowie się odkażali (przy okazji sprzęt) - wiadomo, pracują ze zmarłymi (z całym szacunkiem) - i trzeba dezynfekować wszystko...

~ryl (91.203. * .147) 30.05.2023 10:28

przecież kto mógł przewidzieć że ta Pani umrze jak zaczęli panowie pić to Pani jeszcze żyła

~TOTOMI (81.200. * .161) 30.05.2023 06:50

Będzie specjalna komisja do zbadania tej patologii którą na pewno podpisze prezydent AD

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 30.05.2023 06:06

"będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości"
TYLKO? A dlaczego nie za próbę usiłowania zabójstwa?
Przecież pijany za kierownicą to potencjalnym zabójcą jest!

~Mammsmsms (87.239. * .85) 29.05.2023 17:52

Przecież to patologia, chłopy pewnie z Gagarina albo Manhattanu no bo skąd ?

~Brawa_dla_profesjonalistów (85.202. * .231) 29.05.2023 16:42

I to jest pełen profesjonalizm zakładu pogrzebowego i jego pracowników, łączyli się w bólu i żałobie z rodziną oraz sąsiadami zmarłej więc aby wszelkim tradycjom stało się zadość wychali już wcześniej za zmarłą i dlatego przyjechali nawaleni, to prawie tak samo jak przyjść z kwiatami do pani na urodziny.

~Masakra221 (46.204. * .215) 29.05.2023 14:33

Mam taki szacunek mają dla zmarłej osoby