Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festyn z mundurem w Bluszczowie za nami [ZDJĘCIA]

W Bluszczowie na terenie Zajazdu Hacjenda odbył się rodzinny festyn z mundurem. Nie zabrakło atrakcji. 

Festyn z mundurem w Bluszczowie za nami [ZDJĘCIA]
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Fot. Fryderyk Kamczyk

Rodzinny festyn z mundurem było wydarzeniem dla dzieci, ale też ich rodziców. Organizatorzy mieli na celu przybliżyć wszystkim, niezależnie od wieku, specyfikę służb mundurowych tj. państwowej i ochotniczej straży pożarnej, policji, Wojskowego Centrum Rekrutacji, a także grup i instytucji współpracujących ze służbami - przedstawicieli Akademii WSB z Dąbrowy Górniczej oraz Grupy Poszukiwawczo - Ratowniczej z Knurowa. Każda z formacji zaprezentowała się poprzez przygotowane stanowiska tematyczne, tj. warsztaty udzielania pierwszej pomocy wobec dzieci i dorosłych, mini laboratorium kryminalistyczne, zaplecze sztabu organizującego działania poszukiwawcze, ekwipunek i sprzęt wykorzystywany przez funkcjonariusza i żołnierza. Była możliwość zobaczenia z bliska specjalistycznego sprzętu ratowniczego, a dzieci miały okazję zmierzyć się na strażackim torze zadaniowym. Odbyły się również zawody "Oldbojów". 

Obecni byli między innymi komendant PSP Marek Misiura, senator Ewa Gawęda, poseł Adam Gawęda, radny Marek Rybarz,  radni miejscy i powiatowi.  Nie zabrakło również przedstawicieli OSP z komendantem gminnym Szymonem Kwaśnicą. 

Ludzie

Adam Gawęda

były poseł i senator

Ewa Gawęda

Była senator.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].