Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Marszałek Chełstowski nie chce już współpracować z prezydentem Dudą. Poszło o "lex Tusk"

- Jako wyraz protestu w związku z podpisaniem przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę ustawy o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich (nazwaną w mediach "lex Tusk"), rezygnuję z członkostwa w prezydenckiej Radzie do spraw Samorządu Terytorialnego - czytamy w piśmie marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego.

Marszałek Chełstowski nie chce już współpracować z prezydentem Dudą. Poszło o "lex Tusk"
Ustawa nazywana jest jako "lex Tusk", bo mówi się, że jest wycelowana w przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Celem komisji ma być zbadanie jego polityki wobec Rosji w latach 2007-2014, gdy Donald Tusk był premierem. Na zdjęciu: prezydent RP Andrzej Duda i marszałek Jakub Chełstowski

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział w poniedziałek, że podpisze ustawę o powołaniu komisji do spraw badania wpływów rosyjskich, tak zwane "lex Tusk", a następnie skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego.

- Transparentność wyjaśniania ważnych kwestii publicznych, politycznych ma dla mnie absolutnie kluczowe znaczenie - mówił Prezydent RP w oświadczeniu wygłoszonym w Pałacu Prezydenckim.

- Opinia publiczna powinna sama wyrabiać opinię na temat tego, jak działają jej przedstawiciele, także ci wybierani w wyborach powszechnych, którym powierzane były bardzo odpowiedzialne funkcje państwowe, w jaki sposób je realizowali, jak rozumieli interesy Rzeczypospolitej, czy one rzeczywiście były w należyty sposób realizowane. Opinia publiczna powinna o tym przekonać się bezpośrednio.

Jak dodał, wierzy, że transparentność działania członków komisji, ich pytania do osób wezwanych oraz ich odpowiedzi będą miały kluczowe znaczenie, jeśli chodzi "o zwalczanie różnego rodzaju działań lobbingowych, nielegalnych, wpływania na polskie sprawy i polskie interesy". - To forma obrony interesów Rzeczypospolitej. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - zaznaczył.

Na decyzję prezydenta reaguje m.in. śląski marszałek. - Ta ustawa to działanie negujące standardy demokracji i zapowiedź kampanii wyborczej, w której nie będzie żadnych zasad i liczenia się z wyborem Polek i Polaków. Nie godzę się na tak rażące rozbieżności w podejściu do człowieka i obywatela Unii Europejskiej. Stanowczo sprzeciwiam się takim działaniom i z obawą obserwuję ciągłe przybywanie podobnych rozwiązań w polskiej demokracji i samorządności. Liczę na opamiętanie i przypomnienie sobie fundamentalnych wartości zawartych w słowach: wolność, równość, praworządność i szacunek - zaznaczył.

Jednocześnie Chełstowski zaapelował do samorządowców o poparcie protestu przeciwko ustawie, gdyż, jak podkreśla "nie możemy pozwolić, aby obecny parlament zamieniał prawo w instrumenty represji oraz wszczynał polowania na czarownice w imię swoich partykularnych – szkodzących polskiemu społeczeństwu – interesów."

- Wspólnie wyraźmy sprzeciw wobec działań hańbiących polską demokrację i nie pozwólmy na odrodzenie się brudnych metod politycznych, którymi niszczono uczciwych obywateli - podkreśla.

Rada, z której zrezygnował marszałek, została powołana przez prezydenta RP w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Do jej zadań należą m.in.: przygotowywanie opinii i ekspertyz dla Prezydenta RP; przegląd i analiza rozwiązań prawnych oraz opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących samorządu terytorialnego; wspieranie działań Prezydenta związanych z realizacją inicjatyw prezydenckich dotyczących samorządu terytorialnego oraz edukacja, oraz promocja działań i inicjatyw wspierających rozwój samorządu terytorialnego. Oprócz marszałka w jej skład ze śląska wchodzi także Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Ludzie

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Jakub Chełstowski

Były marszałek Województwa Śląskiego

108 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PiSPOsamoZło (89.64. * .14) 13.06.2023 14:40

PiS i PO to samo zło!!!
Uwolnić RP od polityków i zwolenników.

~Mieczysław (5.173. * .114) 03.06.2023 22:27
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Objektywny_vel_peowiec (37.30. * .38) 03.06.2023 20:43
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

nigdy już nie zagłosuję na pis!!!

~do_niżej (5.184. * .146) 03.06.2023 18:25
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
ja to mam gdzieś
komuchy nie głosują na PO to święta prawda
wszyscy wiedzą o tym wiedzą
a ty się do tego przyznałeś

Objektywny 03.06.2023 18:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do niżej ..... Interesuje ciebie i tego poniżej (37 .30.*.38) pod wieloma podpisami ....... Doszło ! ....

~konfidenci (79.11. * .194) 03.06.2023 18:14
oceniono 3 razy
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~do_niżej (5.184. * .146) 03.06.2023 16:23
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Objektywny
i kogo to interesuje ?
komuchy nie głosują na PO
wszyscy to wiedzą
po co się afiszujesz

Objektywny 03.06.2023 15:55
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Żalosnytyp (37.30. * .38) 03.06.2023 14:49
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Platforma_Putina (5.173. * .114) 03.06.2023 13:52
oceniono 7 razy
-5

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Idenamarsz (37.30. * .38) 03.06.2023 11:33
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Dramat dla Polski to ten cały pis
Dzisiaj tego nie widzisz bo nie chcesz ale niedługo będą w szkole uczyli ile złego nam wyrządzili

~hameln (46.204. * .128) 03.06.2023 10:04
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wypowiedzi polityków PO (Tuska, Schetyny, Sikorskiego, ...), propagandystów medialnych (Żakowskiego, Lisa, ...), artystów (Hołdysa, Stuhra, Seweryna) tylko udowadniają tezę, że po stronie oPOzycji nie ma nic prócz neobolszewickiej nienawiści i 8 gwiazdek - to jest dramat dla Polski, Ukrainy i całej Europy Środkowo-Wschodniej w obliczu ewentualnego przejęcia przez nich władzy.

Pamiętam jak Tusk już raz "maszerował po nocy" 4 czerwca 1992r z komuchami, agentami i pożytecznymi idiotami obalając rząd Jana Olszewskiego - pierwszy gabinet po II wojnie światowej wyłoniony przez Sejm po całkowicie wolnych wyborach. Dziś również będzie maszerował z tymi samymi osobami z hasłami obalenia również demokratycznego rządu wpychając nas w łapy lewackiej UE i totalitarnej Rosji.
Pytanie Jana Olszewskiego - "Czyja będzie Polska" jest nadal niestety aktualne.

~Ustawa (5.173. * .196) 03.06.2023 10:00

To niech rodzin katolickich nie zaprasza

~Ustawa (5.173. * .196) 03.06.2023 09:58
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Słuchaj dam ci przykład tych kłamstw PO . Do Kiecy kandydata z PO do sejmu przyszły dzieci z szkoły katolickiej na odwiedziny Kieca (cieszył się na fb że przeszły) a zarazem jego kumpel partyjny z PO Nitras mówi jak wygramy będziemy piłować katolików. I to jest obłuda PO jak już jesteś w partii która będzie piłować katolików to niech K

~Objektywny_ (37.30. * .38) 03.06.2023 09:39
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Nigdy już nie zagłosuje na pis

~Ustawa (5.173. * .196) 03.06.2023 08:08
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

PO tym jak PO doniosło na sędziego Marciniaka tym paszkwilem PO już wybory przegrała. Tak wygląda wolność według PO jak idziesz na spotkanie skrajnie lewicy jest ok jak prawicy trzeba kapować. Tak wygląda wolność według PO.

~do_trolla_ustawa (146.70. * .226) 02.06.2023 21:09
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Kaczyński dałby wiele, żeby ten film nie pojawił się w sieci. On mówi "lex Tusk", ja mówię "lex Kaczyński" – zaczyna Cezary Tomczyk. Poseł pokazał nagranie, na którym Jarosław Kaczyński używa zwrotu "przyjaciele Rosjanie". 9 maja 2010 r. Jarosław Kaczyński dziękował Rosjanom za pomoc i życzliwość okazaną Polakom po katastrofie pod Smoleńskiem.

i co łyso ci pisowski trollu???
twój guru stanie przed komisją ale będzie ubaw :))))))
rację mieli Ci co pisali koniec pisu blisko!!!

~do_niżej (193.169. * .48) 02.06.2023 20:59

Zapotrzebowanie oraz popyt na ślimaki wciąż rośnie. Coraz więcej osób sięga po ten specjał w drogich restauracjach, znajdowane są także kolejne dla nich zastosowania. Wystarczy więc wykorzystać ten potencjał i założyć własną hodowlę ślimaków, by już teraz zaistnieć na tym rynku.


Co można zyskać na interesie, jakim jest ferma ślimaków? Przede wszystkim można wprowadzić swoje ślimaki na rynek konsumpcyjny, jako rarytas podawany w prestiżowych lokalach oraz sprzedawane w prawdziwych delikatesach. O tym wie już prawie każdy i nie jest to pewnie zaskoczeniem, gdyż ślimaki zdążyły już zyskać światową sławę jako jedno z ekskluzywnych dań - zaskoczeniem może być natomiast to, iż nie jest to jedyny sposób, w jaki hodowla ślimaków może przynosić zyski. Na rynku sławny za swój niebywały smak jest także biały kawior ze ślimaka, który jest pożądanym towarem luksusowym o dostępności znacznie mniejszej od samych ślimaków. W branży kosmetycznej doceniany jest również śluz ze ślimaka używany do produkcji kosmetyków poprawiających cerę oraz zwalczających problemy skórne. Śluz ślimaka może być pozyskiwany równolegle z kawiorem i ślimakami konsumpcyjnymi - nie trzeba więc specjalizować hodowli, aby wypełnić te konkretną niszę rynkową. Każdego hodowce zainteresowanego uprawą ślimaków zapraszamy więc do współpracy oraz do kontaktu, jak i do zapoznania się z oferowanymi na stronie materiałami.

Jako profesjonalna uprawa ślimaków, nasza hodowla oferuje także wszystkie produkty takie jak ślimaki konsumpcyjne, biały kawior oraz śluz ślimaka. Cena zależy od wielu czynników, dlatego jeżeli interesują Państwa powyższe produkty bądź ślimaki, hodowla zaprasza wszystkich chętnych do kontaktu bądź do osobistych odwiedzin.

~do_niżej (193.169. * .48) 02.06.2023 20:56

Co jeszcze mogę zrobić dla ochrony środowiska?

Na rynku dostępnych jest naprawdę wiele ekologicznych odpowiedników innych produktów. Jednym z nich są ekologiczne środki czystości. Wiele firm oferuje takie odpowiedniki dla swoich klientów. Dodatkowo jest naprawdę wiele sposobów na domowe środki czystości. Do tego będzie potrzebna np. soda oczyszczona, ocet, sok z cytryny czy kwasek cytrynowy. W dużej mierze są to produkty, które możesz zakupić w każdym sklepie spożywczym czy markecie.

Co z ubraniami, których już nie nosisz? Wiele sklepów oferuje swoim klientom oddawanie ich do specjalnych punktów. Możesz też wystawić je na specjalnych stronach, aby ktoś inny mógł je zakupić. Jest wiele sposobów na to, aby przerobić stare ubrania i nadać im nowe życie. Jest również wiele organizacji charytatywnych, które prowadzą zbiórki używanych, starych rzeczy.

Jeśli jest to możliwe, pozyskuj energię z odnawialnych i ekologicznych źródeł. W jaki sposób? jest aktualnie wiele możliwości, np. pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne. Dzięki nim nie tylko zapewnisz sobie ekologiczne źródło energii, ale też obniżysz swoje wydatki na prąd. Ważne jest również oszczędzanie prądu. Kiedy tylko możesz, wyłączaj światło. Wymień żarówki na energooszczędne.

W ochronie przyrody liczy się każdy krok. Niezależnie, czy pomożesz planecie poprzez ograniczenie urządzeń, które wytwarzają dwutlenek węgla, czy zaczniesz bardziej świadomie kupować w sklepach, będziesz mieć swój wkład dla ochrony środowiska. Pamiętaj, że każde działanie ma znaczenie i nie zniechęcaj się, kiedy zdarzy Ci się złamać jakieś postanowienie. Ważne jest, aby robić tyle, ile jesteśmy w stanie.~do_niżej (193.169. * .48) 02.06.2023 20:41

Na szczyt wzniesienia prowadzi z centrum Skoczowa aleja Jana Pawła II. Nazwę wzgórze zawdzięcza obecnej tam od około 150 lat kaplicy św. Jana Sarkandra. Ten urodzony w Skoczowie katolicki ksiądz, poniósł męczeńską śmierć z rąk protestantów w 1620 roku podczas wojny trzydziestoletniej. Jego kult szybko się rozprzestrzenił. Pamięć o świętym kultywowano na wzgórzu już na początku XIX wieku. Pierwsza kaplica stanęła z okazji beatyfikacji księdza Jana Sarkandra w 1859 roku. Rozbudowywano ją w 1871 i w 1923. Wreszcie, w 1934 wzniesiono budynek, który przetrwał do dziś. Autorem projektu był cieszyński architekt Alfred Wiederman, a prace budowlane wykonała znana Firma Braci Stritzkich ze Skoczowa. Powstał obiekt o cechach modernistycznych. W kaplicy wierni modlą się przed obrazem Matki Bożej Pompejańskiej.

– czytamy na stronie slaskie.travel:

W 1985 roku obok kaplicy postawiono stalowy krzyż o wysokości 21,5 m. Stał on dwa lata wcześniej na katowickim lotnisku Muchowiec, podczas spotkania Jana Pawła II ze Ślązakami. 2 maja 1995 roku na Kaplicówkę zawitał sam papież Jan Paweł II. Pod zachmurzonym niebem odprawił w obecności 250 tysięcy wiernych mszę dziękczynną za dokonaną wcześniej w Ołomuńcu kanonizację św. Jana Sarkandra. Wygłosił tutaj pamiętne kazanie poświęcone wolności sumienia.Co roku z okazji tego wspomnienia w Skoczowie organizowany jest cykl koncertów. W 2015 roku krzyż przeszedł renowację.

Gdzie jest krzyż? Zastanawiali się mieszkańcy Skoczowa, którzy w czwartek (15.01) o poranku zerkali na wzgórze Wilamowickie zwane Kaplicówką. Już wyjaśniamy, po 30 latach 20-metrowy krzyż papieski opuścił swoje miejsce, by przez tydzień przejść gruntowny remont.

~Orka (46.204. * .43) 02.06.2023 20:35

Jak się czyta te nieudolne wypociny wyborców PiSu, to powiem szczerze, chwała Bogu, że to miasto wymrze. Polska na tym nic nie ucierpi i niczego nie straci. Szkoda liter.

~Ustawa (5.173. * .196) 02.06.2023 19:03
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~do_trolla (146.70. * .226) 02.06.2023 18:41

założysz się ???
pis = drożyzna i wstyd na całym świecie!

~Ustawa (5.173. * .196) 02.06.2023 17:48
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~proste (146.70. * .106) 02.06.2023 16:44
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

do ustawa
W takim razie musisz zagłosować na każdego innego tylko nie pis!
Skoro przez całe 8 lat ten twój pis nie potrafił tak znienawidzonego przez ciebie człowieka posadzić do więzienia!!!
i co ty na to trollu?

~do_ustawa (37.30. * .38) 02.06.2023 16:09
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ustawa (5.173. * .67)
Zawsze pisałeś skoro Tusk jest złodziejem to dlaczego nie siedzi . No właśnie po to powstała ta ustawa aby tego złodzieja posadzić

to co baranie robił pis przez 8 lat ???
tępy jesteś jak ta propaganda co ją słuchasz w tvp

~Ustawa (5.173. * .67) 02.06.2023 14:59
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~debile_są_wśród_nas (5.184. * .134) 02.06.2023 14:57

~Ustawa (5.173. * .67)
ja to pisałem ?

~Ustawa (5.173. * .67) 02.06.2023 14:49
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~czas_końca_pis_nadchodzi (5.184. * .134) 02.06.2023 14:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~Ustawa (5.173. * .67)
i tak se to tłumacz jak będziesz lepiej dzisiaj spać

~Ustawa (5.173. * .67) 02.06.2023 14:21
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do tych dwóch niżej widać nie znacie się na polityce i to wcale . Tu chodzi że prezydent chciał zmiany ,PIS to odrzucił i zostanie tak jak jest . Tusk w końcu za zdradę Polski dostanie 10 lat zakazu

~Skarbnik (79.184. * .70) 02.06.2023 14:03
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do ~nevs_anty_pis (5.184. * .134) miał 21 dni na przeczytanie i podpisanie ustawy , podpisał po dwóch dniach nie czytając ... efekt znamy .Doktor nauk prawnych specjalizacja , prawo administracyjne .

~nevs_anty_pis (5.184. * .134) 02.06.2023 13:55

"Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że złoży w Sejmie nowelizację ustawy o komisji do spraw zbadania rosyjskich wpływów, tak zwanego lex Tusk. Cztery dni wcześniej prezydent podpisał tę ustawę. - Najkrócej mówiąc, to rejterada"

~lodi (79.11. * .194) 02.06.2023 12:18
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Skarbnik (79.184. * .70) 02.06.2023 12:13
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Co proponuje prezydent?
- komisja, która będzie komisją zewnętrzną wobec parlamentu
- w tej komisji nie będzie członków parlamentu
- ścieżki odwoławcze od decyzji komisji – wnioski miałyby być rozpatrywane przez sądy powszechne, a -
- Zmienione mają być także tzw. środki zaradcze. – Proponuję żeby te środki zaradcze zostały zlikwidowane
- transparentności prac komisji. Prace były możliwe do śledzenia przez opinię publiczną.

~Skarbnik (79.184. * .70) 02.06.2023 12:07
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Wystarczyły bęcki od lewa i prawa i zaraz jest skutek . Andrzej Duda zapowiedział złożenie nowelizacji ustawy o powołaniu komisji ds. badania rosyjskich wpływów w Polsce. W nowelizacji zapis, że w komisji nie mogą zasiadać parlamentarzyści. Proponuję też, aby odwołanie od decyzji komisji było kierowane do sądów powszechnych, a nie administracyjnych oraz zniesienie środków zaradczych.

~doSkarbnik (188.137. * .10) 02.06.2023 09:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Skarbnik odeszli ci którzy i tak byli w opozycji, od kiedy to Chełstowski jest dla was autorytetem. A swoją drogą to dlaczgo społeczeństwo ma się nie dowiedzieć jakie kontakty z Rosją mieli rządzący. Czego się tak boją.

~Trzeźwy (5.184. * .119) 02.06.2023 08:54
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Skarbnik (79.184. * .70) 02.06.2023 08:01
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Po podpisaniu Lex Tusk z Dudy odeszli :
Wysłano
Po podpisaniu Lex Tusk z Dudy odeszli :
- Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
- Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego
- Beata Stelmach (Rada d/s przedsiębiorczości )
- Marcin Krupa, prezydent Katowic (Rada d/s. samorządu terytorialnego.)
- Julita Wasilczuk, profesor Politechniki Gdańskiej (Rada d/s przedsiębiorczości
- Piotr Całbecki Marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Narodowej Radzie Rozwoju.

~To_sem_ja (31.0. * .5) 02.06.2023 01:13
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Sjz, no powiem Ci, że w niezłym żyjesz matrixie tzw. niezależnych merdiów. PiS to zło, ale dużo mniejsze zło, niż mafia ryżego. Fajnie by było, gdyby ludzie nie głosowalo na partię, ktöre są w sejmie... Ale to marzenia ściętej głowy.