Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kierowca z Jastrzębia pędził Wodzisławską. Pożegnał się już z prawem jazdy

Tylko w ciągu jednego dnia wodzisławscy policjanci zatrzymali do kontroli trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami i na trzy miesiące stracili uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Kierowca z Jastrzębia pędził Wodzisławską. Pożegnał się już z prawem jazdy
Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. / fot. KPP Wodzisław Śląski

Ograniczenie do 50 km/h w terenie zabudowanym obowiązuje nie bez powodu. Jednak niektórzy kierowcy w ogóle nie zwracają uwagi na zasady bezpieczeństwa. Nie tylko jadą za szybko, ale przekraczają dopuszczalną prędkość nawet - jak to było w jednym z ostatnich przypadków - o blisko 80 km/h!

Policjanci wodzisławskiej drogówki za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h tylko w ciągu jednego dnia zatrzymali trzy prawa jazdy.

Jako pierwsza z uprawnieniami pożegnała się 31-latka z powiatu wodzisławskiego, która na ulicy Matuszczyka rozpędziła się do 109 km/h. Dostała też mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

Kilkadziesiąt minut później w tym samym kolejna kobieta, tym razem 42-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego jechała renault z prędkością 107 km/h. Stróże prawa zatrzymali jej prawo jazdy i ukarali mandatem w wysokości 1500 złotych. Na konto kobiety trafiło 13 punktów karnych.

Jednak niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju.

- Mężczyzna jechał kią ulicą Wodzisławską w Mszanie z prędkością 129 km/h. Przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 79 km/h. Został zatrzymany do kontroli drogowej, ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, na jego konto wpadło 15 punktów karnych. Na trzy miesiące stracił też prawo jazdy - wylicza asp. szt. Małgorzata Koniarska, oficer prasowa wodzisławskiej komendy.

Policja przypomina, że nadmierna prędkość jest przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. - Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie dozwolonych ograniczeń prędkości. Jezdnia to nie tor wyścigowy! - podkreślają mundurowi.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dudia (163.172. * .165) 02.06.2023 18:33

"Jednak niektórzy kierowcy w ogóle nie zwracają uwagi na zasady bezpieczeństwa"
Raczej odwrotnie, tylko niektórzy zwracają uwagę, 90% pędzi 26 Marca w okolicach setki, dobrze wiedzą że tu policji nie spotkasz!