Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festiwal "Śląskie Smaki": Wyjątkowa uczta dla podniebienia i duszy [ZDJĘCIA]

Festiwal Śląskie Smaki zagościł w Jastrzębiu-Zdroju, przynosząc niezapomniane doznania kulinarne i artystyczne. Tegoroczna, XVII edycja tego wydarzenia, które odbyło się 4 czerwca w Parku Zdrojowym, przyciągnęła liczne grono uczestników i smakoszy.

Festiwal "Śląskie Smaki": Wyjątkowa uczta dla podniebienia i duszy [ZDJĘCIA]
Festiwal "Śląskie Smaki" w Jastrzębiu-Zdroju przyniósł nie tylko wyśmienite dania, ale także niezapomniane wrażenia kulinarno-artystyczne.

Organizowany przez Śląską Organizację Turystyczną od 2006 roku, Festiwal "Śląskie Smaki" ma na celu promocję kuchni regionalnej województwa i utrwalanie kulinarnych tradycji z nim związanych. Adam Wawoczny, Prezes Zarządu Śląskiej Organizacji Turystycznej, podkreślał wcześniej znaczenie tego wydarzenia, które ma na celu integrowanie pasjonatów kulinariów oraz eksponowanie bogactwa kulinarnego regionu.

Uczestnicy festiwalu, w tym amatorzy, szkoły gastronomiczne i profesjonaliści, walczyli o prestiżowe wyróżnienia - Złoty, Srebrny lub Brązowy Fartuch. To doskonała okazja dla kucharzy z regionu, aby zaprezentować swoje umiejętności i wyjątkowe dania.

Podczas trwania imprezy odbyły się również liczne pokazy kulinarne, które skradły serca zgromadzonej publiczności. Wśród nich znalazł się pokaz kuchni wegańskiej Kingi Paruzel, która zaskoczyła smakoszy swoimi innowacyjnymi i zdrowymi potrawami. Nie zabrakło także emocjonującej Bitwy Smaków, w której Remigiusz Rączka i Adam Borowicz rywalizowali, aby przygotować coś wyjątkowego. Efekty ich kulinarnych zmagań zostały z radością zakosztowane przez uczestników festiwalu. Warto również wspomnieć o próbie pobicia Rekordu Polski na największy szałot, która przyciągnęła uwagę i ciekawość odwiedzających.

Jednak Festiwal "Śląskie Smaki" to nie tylko uczta dla podniebienia, ale również dla duszy. Bogaty program artystyczny wzbogacił wydarzenie o dodatkowe emocje i niezapomniane chwile. Zespół Roszak Show i Zespół Bartnicky dostarczyli publiczności niezwykłych wrażeń muzycznych i rozrywkowych. Galowy koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny stanowił tradycyjne i uroczyste zakończenie festiwalu, pozostawiając uczestnikom niezapomniane wspomnienia.

Podczas Festiwalu "Śląskie Smaki" nie mogło zabraknąć regionalnych dań serwowanych przez restauracje Szlaku Kulinarnego "Śląskie Smaki"® oraz Śląskiej Strefy Grilla. Odwiedzający mogli rozkoszować się autentycznymi smakami regionu, włączając w to zarówno potrawy beskidzkie, jak i jurajskie. Festiwal stał się doskonałą okazją do spotkania i wymiany doświadczeń dla gastronomicznych reprezentantów różnych regionów województwa.

Nie tylko jedzenie i muzyka były atrakcjami Festiwalu "Śląskie Smaki". Dla chętnych dostępne było bezpłatne zwiedzanie Parku Zdrojowego z przewodnikiem. Uczestnicy mogli poznać piękno i historię tego miejsca, jednocześnie ciesząc się atmosferą festiwalu.

Warto podkreślić, że Szlak Kulinarny "Śląskie Smaki" zdobył wiele prestiżowych wyróżnień, takich jak Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2013 roku oraz nagroda Komisji Europejskiej w konkursie na Najlepsze Turystyczne Destynacje w Europie EDEN w 2015 roku. Festiwal "Śląskie Smaki" również został uhonorowany Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2007 roku.

Festiwal "Śląskie Smaki" w Jastrzębiu-Zdroju przyniósł nie tylko wyśmienite dania, ale także niezapomniane wrażenia kulinarno-artystyczne. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów, którzy chcieli delektować się autentycznymi smakami i atmosferą regionu. Impreza, pełna radości i smakowych doznań, utrwaliła kulinarne dziedzictwo Śląska i zapewniła uczestnikom wyjątkowe wspomnienia na długo.

Zdjęcia Andrzej Klocek

Ludzie

Remigiusz Rączka

Znany i lubiany kucharz, mistrz kuchni śląskiej.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Dramat (94.242. * .130) 06.06.2023 20:22

Poprawcie bledy ortograficzne, zasrancy.
Dziennikarze, k___a mac!

~OnaMusiOdejśc (89.64. * .90) 06.06.2023 06:12

No tak zrobi parę festynów z darmową wyżerką i emeryci na nià będą głosować.
A miasto staje się najbardziej zacofaną strefą mieszkalną w promieniu 250km.

~KiszonaKapusta (94.242. * .130) 05.06.2023 17:52
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 05.06.2023 06:08

"(...) zamienił życie mieszkańców bloków przy ul. Witczaka w koszmar."
Proponuję przywyknąć, lub czym prędzej zbyć nieruchomość, zanim jeszcze bardziej straci na wartości.

~mieszkaniecTBS (93.179. * .20) 05.06.2023 05:29

Festiwal "Śląskie Smaki" w Jastrzębiu-Zdroju przyniósł nie tylko wyśmienite dania, niezapomniane wrażenia kulinarno-artystyczne, ale też zamienił życie mieszkańców bloków przy ul. Witczaka w koszmar. Dziękujemy Miasto.