Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bolesław Piecha nie wyklucza koalicji z Konfederacją

PiS i Suwerenna Polska znowu się kochają. "Tylko Zjednoczona Prawica może skutecznie bronić interesów Polski" - twierdzą działacze Zjednoczonej Prawicy w naszym regionie. Ile mandatów do sejmu zamierzają wywalczyć w jesiennych wyborach i co z tego może wyniknąć?

Bolesław Piecha nie wyklucza koalicji z Konfederacją
Współpracownik M. Wosia z Suwerennej Polski Szymon Szrot oraz działacze PiS z Rybnika: senator Wojciech Piecha, poseł Bolesław Piecha, radny Karol Szymura.

PiS i przyjaciele

Po konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Bogatyni, lokalne komórki Zjednoczonej Prawicy organizują spotkania z mediami. W Polskę powiatową idzie przekaz o zgodzie w obozie rządzącym oraz zapewnienia o bezpieczeństwie energetycznym i migracyjnym Polski, których gwarantem ma być właśnie Zjednoczona Prawica.

Poseł Bolesław Piecha, senator Wojciech Piecha, radny Rybnika Karol Szymura oraz Szymon Szrot z biura poselskiego Michała Wosia spotkali się z przedstawicielami mediów 26 czerwca, by opowiedzieć o głównym przesłaniu, które płynie z konwencji Zjednoczonej Prawicy w Bogatyni.

- Padła bardzo ważna deklaracja, że Prawo i Sprawiedliwość ma swoich sojuszników politycznych, działających legalnie w Polsce, których celem jest wystawienie wspólnej listy - mówi poseł Bolesław Piecha i wymienia sojuszników PiS: Suwerenną Polskę, Republikanów, Polskie Sprawy i Polskę od Nowa.

Koliacja Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją ma przyszłość?

W naszym okręgu wyborczym "do wzięcia" jest 9 mandatów poselskich. Ile chce zdobyć Zjednoczona Prawica? - Chcielibyśmy zdobyć 9 ale wiemy, że to jest niemożliwe, bo społeczeństwo polskie aż takie jednolite nie jest. Natomiast sądzimy, że będziemy oczywiście walczyć, żeby utrzymać stabilną większość, którą mamy, czyli 5 na 9 mandatów - odpowiada Bolesław Piecha.

Zauważamy, że w regionie Rybnika bardzo aktywny jest działacz Konfederacji Roman Fritz. Czy dla Zjednoczonej Prawicy to silna konkurencja?

- Partie polityczne zawsze konkurują ze sobą w związku z tym trudno mówić, że to nie jest konkurencja. Tak, to jest konkurencja, która ma już dzisiaj ugruntowaną pozycję w polskiej opinii publicznej. Jak będzie wyglądała sytuacja? Pogadamy po wyborach. Ja chyba ze 3 miesiące temu mówiłem w Polsacie, że wyobrażam sobie koalicję Zjednoczonej Prawicy z Konfederacją. Wtedy były różne głosy oburzenia, ale ja sądzę, że to jednak jest przyszłość i wcale niewykluczona

- mówi Bolesław Piecha.

My i tylko my

Deklarowanym celem Zjednoczonej Prawicy jest zwycięstwo w wyborach w celu zapewnienia Polsce bezpiecznej i silnej pozycji w UE, NATO oraz innych instytucjach. Poseł Bolesław Piecha podkreśla, że jednym z filarów tego bezpieczeństwa jest energetyka*. Poza tym B. Piecha wspomnia o bezpłatnych autostradach, bezpłatnych lekach dla seniorów oraz 800+ jeszcze w tej kadencji sejmu.

- Tylko Zjednoczona Prawica może skutecznie bronić interesów Polski. Tylko jedna opcja polityczna ma na sercu dobro Polski. Zjednoczona Prawica i tylko Zjednoczona Prawica jest w stanie to bezpieczeństwo zapewnić - mówi z kolei Szymon Szrot, dyrektor biura poselskiego Michała Wosia.

Coraz mniej węgla, coraz więcej OZE, a w przyszłości atom

Senator Wojciech Piecha mówi, że produkcja energii z OZE rozwija się szybko, ale musi ona być stabilizowana przez elektrownie węglowe, a w przyszłości bloki gazowe oraz atomowe. Tym bardziej, że zapotrzebowanie na energię będzie rosło, m.in. ze względu na rozwój elektromobilności.

Poseł Bolesław Piecha prezentuje mapę pogranicza czesko-niemieckiego-polskiego, na której zaznaczono kopalnie węgla brunatnego i elektrownie. Po stronie polskiej jest tylko jedna - w Turowie, po stronie niemieckiej i czeskiej funkcjonuje kilka zakładów wydobywczych.

Przy okazji Wojciech Piecha wspomna o 4-miliardowej inwestycji PGE w budowę bloku gazowego w Elektrowni Rybnik. - W lipcu ruszą prace związane z niwelacją terenu. Do 2026 roku ten blok będzie wybudowany - dodał Wojciech Piecha.


* W tym kontekście wybór Bogatyni na organizację konwencji PiS nie był przypadkowy, bowiem w pobliżu działają kopalnia węgla brunatnego oraz Elektrownia Turów. W zeszłym roku Polska spierała się z Czechami o dalsze funkcjonowanie kopalni, w który zaangażowały się (po stronie Czech) instytucje unijne. Natomiast w czerwcu 2023 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wstrzymał wykonanie decyzji środowiskowej, które było podstawą do wydłużenia pracy kopalni do 2044 r. Oznacza to zagrożenie funkcjonowania kopalni - a tym samym również Elektrowni Turów - już po 2026 r. Zjednoczona Prawica deklaruję, że kopalnia w Turowie oraz elektrownia będą nadal funkcjonować.

Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Karol Szymura

Radny Miasta Rybnika (klub PiS).

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

Wojciech Piecha

Były senator

27 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~OLAkofola (83.86. * .106) 06.07.2023 21:02

obiecać to ni grzech

MichalGR 06.07.2023 18:44

do (83.86. * .106)
co nie zmienia faktu, że jeśli ktoś miał obiecane, że emerytura przysługuje mu w wieku lat 60 to w tymże wieku powinien na nią móc przejść. Pacta sunt servanda.

~do_nizej (83.86. * .106) 03.07.2023 18:17

nie masz racji
wiek emerytalny powinien być równy i zgodny z konstytucją
96%kobiet dożywa emerytury w wieku 60 lat mimo, że przepracowały dużo mniej lat (np. przez rodzenie dzieci)
65% mężczyzn dożywa emerytury w wieku 65 lat

MichalGR 03.07.2023 17:21
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@178.219. * .174
Platforma pogłębi socjal tak jak i PiS, jeśli wierzysz w to, że odmieni los - to mieli juz szanse. Moja babcia miala 2 lata do emerytury, a platforma z tych 2 zrobiła 9 :)

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .111) 28.06.2023 09:21

Bolusiu lepsz ze indienami bo une ich w d z łuku i bez huku. A ksinc zrobi a Lu - Lu i benc

~Jupik (83.23. * .146) 27.06.2023 21:26

Bolek, żadna z tych kopalni nie robi tyle szkód co polska

~op (91.192. * .86) 27.06.2023 20:49

vbn-likwidując dodatkowe emerytury zwiększą deficyt budżetowy? Czyś ty się zamienił z osłem na łby?

~vbn (178.219. * .174) 27.06.2023 20:08

Piecha nie wyklucza koalicji z Konfederacją. A co na to Konfederacja? Choć obawiam się, że to ugrupowanie jest na tyle mało spójne, że połowę ich posłów kupią. A odnosząc się do MichalGR - Konederacja deklaruje zmiany podatkowe itd. na kilkadziesiąt miliardów. Mówi, że zlikwiduje dodatkowe emerytury i jeszcze parę rzeczy. To nie pokryje tych wydatków, ale mniejsza z tym. Pozostaje jednak już istniejący deficyt - też kilkadziesiąt miliardów a może nawet ponad setkę (licząc to co idzie poza budżetem). Robiąc to co deklarują, jeszcze go zwiększą. Więc? Konfederacja to bardziej liberalna gospodarczo ale bardziej betonowa ideologicznie wersja PiS. To samo zło, te same problemy.

MichalGR 27.06.2023 17:41

Ubaw po pachy z tymi wyborcami PiSu i Platformy. Jeden i ten sam chłam pompujący inflację socjalem, a ludzie naiwnie myślą, że się coś zmieni jak wybiorą jednych albo drugich :D

~op (91.192. * .86) 27.06.2023 15:45
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~AdamŁ (95.41. * .34) 27.06.2023 13:40

Komuniści z PiSu dogadają się z nazistami z Konfederacji ? Scenariusz na dobrą komedie.

~Adrianna (159.205. * .238) 27.06.2023 12:43
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Piecha to Covioszołom nr 1 , chciał wszystkich szczepić siłowo, a jednocześnie sam w komisji głosował za ustawą, żeby parlamentarzystów zwolnic z tego obowiązku.....wybitny gad, wybitny !

Teraz chce osłabić siłę konfederacji tymi zapowiedziami.

~perfektmen (89.72. * .171) 27.06.2023 08:25

Przez takie gadanie Konfederacja traci traci wyborców, opamiętajcie się.

~O1 (79.124. * .76) 27.06.2023 08:07
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

ile oni mają lat nie czas na emeryturę co się tak tego koryta kurczowo złapali i puścić nie mogą.

~Ww1 (83.26. * .90) 27.06.2023 00:46
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ludzie już chyba zapomnieli jak Piecha domagał się obowiązkowych szczepień..

~Fty65 (178.219. * .57) 26.06.2023 19:41
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wstyd! Borowe dziady...

~PeOwiec (155.133. * .231) 26.06.2023 18:33
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Do poniżej na reformę sądownictwa nie pozwalają lewaki i korupcjarze z efropy dlatego tego nie można było zrobić choć część sędziów już nie działa szczególnie te które były na telefon

~leśniroak (78.31. * .32) 26.06.2023 16:59
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Naprawdę ktoś sądzi, że polski sąd w sprawie Turowa stanął po stronie Czechów, bo im Tusk kazał? A za co ma postawione zarzuty były burmistrz Bogatyni i były prezez PGE Energia Odnawialna? Obydwaj związani z PiS-em. Też na polecenie Tuska zostali zamknięci?

~leśniroak (78.31. * .32) 26.06.2023 16:53
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Do poniżej - 8 lat rządów PiS i dalej sądów nie zreformowali? Ile na to czasu potrzebują? Dwie kadencje za mało? Mają większość, prezydenta -czego jeszcze im brakuje?

~PeOwiec (155.133. * .231) 26.06.2023 16:26
oceniono 2 razy
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~CiekawskiG (91.225. * .2) 26.06.2023 16:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Szanowna Pani Redaktor "żet", proszę za tą gwiazdką dopisać ze kopalnia i elektrownia nie została zmuszona do natychmiastowego zamknięcia, ma gwarancję pracy do 2026 roku. Problem jest z koncesją na lata następne, zły wniosek musiał zostać odrzucony przez Sąd.
Dla mniej ogarniętych: jak ktoś z was idzie do urzędu z wnioskiem o wycięcie drzewa i w tym wniosku jest błąd i urząd wam ten wniosek odrzuca, to znaczy ze urząd zakazuje ścięcia drzewa? NIE ! urząd odrzucił błędnie wypełniony wniosek. Wypełnij go prawidłowo to urząd wyrazi zgodę na wycinkę.
To samo jest w przypadku tej kopalni !!!
niestety ludzie nie są w stanie tego zrozumieć, co jest na korzyść rządzących, głupim narodem się łatwiej rządzi.

~CiekawskiG (91.225. * .2) 26.06.2023 16:03

to ja proszę do hab prof nadzwyczajnego Menzena aby publicznie podpisał akt ze nie wejdzie w koalicję z PIS. jakoś na tcyh jego tik tokach tego nie widać,

~Franekzlasu (188.137. * .181) 26.06.2023 15:50
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Konfederacja przeciw aborcji jest, a tu proszę z kim to im po drodze???? Ginekologiem starej daty.........

121210416 26.06.2023 15:45
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rodzinny klan .Chcą sobie jeszcze dobrać młodych byczków.

~Nigdywiecejpis (185.126. * .202) 26.06.2023 15:03
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

pis i z diabłem podpisze cyrograf byle tylko dalej rządzić
TFUUUU
Nigdy więcej tych szkodników

MichalGR 26.06.2023 14:58
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ale Konfederacja wyklucza koalicje z PiSem i tym alkusem Piechą.

~Raperkaklasztorna (89.64. * .102) 26.06.2023 14:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Konfa dosyć bezwarunkowo nienawidzi pisowskiego komunizmu i jest to ich jedyna zaleta