Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożegnano ks. Janusza Rudzkiego, proboszcza kościoła w Bziu [ZDJĘCIA]

W sobotę odbyła się msza święta pogrzebowa ks. Janusza Rudzkiego, proboszcza parafii pod wezwaniem św. św. Apostołów Piotra i Pawła w sołectwie Bzie. Na uroczystość przybyły arcybiskup katowicki Adrian Galbas wraz z biskupem pomocniczym Markiem Szkudło.

Pożegnano ks. Janusza Rudzkiego, proboszcza kościoła w Bziu  [ZDJĘCIA]
Na pogrzeb ks. Janusza Rudzkiego przybył abp. Adrian Galbas i bp. Marek Szkudło. Fot. nph

Pożegnano ks. Janusza Rudzkiego, proboszcza kościoła w Bziu

W ostatniej drodze ks. proboszcza Janusza Rudzkiego towarzyszyła rodzina, przyjaciele i parafianie. Obecne były poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej nr 15 im. Marii Konopnickiej w Bziu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bziu oraz różnych grup kościelnych.

- Kiedy byłem ostatnio u księdza Rudzkiego w Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach, przygotowywał się na spotkanie z Jezusem, był spokojny i uznał, że nadszedł już kres jego ziemskiej wędrówki. Dziękował za wszystkich, których spotkał na swojej drodze również w tej parafii. Dziękował Bogu za cud życia oraz kapłaństwo - mówił ksiądz Zbigniew, który studiował ze zmarłym w seminarium duchownym.

Podczas mszy dziękowano za ofiarną pracę kapłana, której najbardziej widomym efektem było wybudowanie nowego kościoła parafialnego w Bziu. Ksiądz proboszcz Jan Rudzki spoczął na cmentarzu parafialnym, nieopodal dzwonnicy.

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Alejandrina (188.147. * .25) 19.08.2023 09:10
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu