Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

AKTUALIZACJA Nocna akcja poszukiwawcza zaginionego harcerza. 15-latek został odnaleziony w woj. opolskim [ZDJĘCIA]

Ponad 150 osób szukało nastolatka, którego zaginięcie zgłoszono w nocy z piątku na sobotę (21/22.07.).

Nocna akcja poszukiwawcza zaginionego harcerza. 15-latek został odnaleziony w woj. opolskim [ZDJĘCIA]
Grupa harcerzy z Poznania obozuje w Kuźni Raciborskiej. 15-letni uczestnik nie wrócił na teren obozu, trwają intensywane poszukiwania, w których udział biorą m.in. strażacy z Raciborza i powiatu raciborskiego oraz specjalistyczna grupa z Jastrzębia-Zdroju. / fot. policja ilustracyjne

SOBOTA, 3:30

Obóz harcerski zlokalizowany jest w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Hotelowej. Służby przeszukują teren w poszukiwaniu 15-latka, który opuścił teren obozu i nie ma z nim kontaktu. Jego zaginięcie zgłoszono policji, która podjęła działania na miejscu. Kilka minut przed 1:00 funkcjonariusze poprosili o wsparcie straż pożarną.

Informację o zdarzeniu potwierdził nam dyżurny raciborskiej jednostki PSP, który przekazał iż w akcji bierze udział 8 zastępów - JRG Racibórz, sześć z ochotniczych straży pożarnych oraz zastęp Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej z Jastrzębia-Zdroju. To łącznie ponad 40 strażaków, którzy w działaniach posługują się m.in. kamerami termowizyjnymi.

Wakacyjny obóz harcerski na terenie leśnym w Kuźni Raciborskiej zorganizowany został przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej Okręg Wielkopolski Poznański Szczep Drużyn ZHR "Hańcza".

Z informacji, jakie do nas docierają wynika, że chłopiec prawdopodobnie wyszedł z obozu wczesnym popołudniem, prawdopodobnie przed 14:00.

AKTUALIZACJA, 10:00

15-latek został odnaleziony przez postronnę osobę w miejscowości Korzonek, to wieś w województwie opolskim, (powiat kędzierzyńsko-kozielski, gmina Bierawa). Chłopak siedział na przystanku. Komendant miejscowego posterunku potwierdził tożsamość nastolatka. Szeroko zakrojona akcja poszukiwawcza została zakończona w sobotę (22.07.) kilkanaście minut po 9:00.

Rzecznik prasowy policji w Raciborzu, nadkom. Mirosław Szymański przekazał, iż nastolatek zgubił się w lesie podczas wykonywania zadań terenowych. Z obozu wyszedł przed 14:00, kiedy nie wrócił do 23:00 i nie było z nim kontaktu, opiekunowie wezwali policję. O 1:00 w działania poszukiwawcze włączyli się strażacy. Miejsce obozu i wieś Korzonek, w której został odnaleziony, dzieli - drogami - nieco ponad 15 km. Chłopak miał poprosić o pomoc osobę, która mijała go o poranku, kiedy już wyszedł z lasu i znalazł się na drodze.

W działaniach poszukiwawczych brało udział łącznie blisko 150 strażaków, kolejne zastępy były dodysponowane jeszcze o poranku. W sumie w akcji było 37 pojazdów, a ratownicy wykorzystywali m.in. quady i kamery termowizyjne. Jak przekazał nam dyżurny stanowiska kierowania raciborskiej PSP, zastępy wróciły już do swoich baz.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~exharcerka (46.204. * .123) 26.07.2023 17:52

Aniu ale to był obóz harcerski a nie koloniści.Harcerze raczej na złość sobie nie robią ani żadne głupie rzeczy im do głowy nie przychodzą...

~ANNAMina (83.28. * .249) 26.07.2023 17:19

Myślę ,że powinno się przyjrzeć zwyczają na obozie ja słyszałam o fali na obozie.

~PoznańskaPyra (5.184. * .0) 22.07.2023 12:18
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Znudziło mu się na obozie i chciał wrócić do domu.