Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Matys", podejrzany o zabójstwo w Bielowicku, zatrzymany w Chorwacji. To członek gangu działającego w Jastrzębiu-Zdroju

Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni w ciągu niespełna dwóch miesięcy doprowadzili do zatrzymania 9 ściganych za poważne przestępstwa. Wśrod tych osób jest również Mateusz J. ps. Matys, podejrzany o zabójstwo członek grupy przestępczej zajmującej się handlem dopalaczami głównie na terenie Jastrzębia-Zdroju i Bielska-Białej.

"Matys", podejrzany o zabójstwo w Bielowicku, zatrzymany w Chorwacji. To członek gangu działającego w Jastrzębiu-ZdrojuCBŚP
Mateusz J. ps. Matys, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez Sąd Rejonowy w Cieszynie, to jeden z członków gangu zbrojnego, działającego m.in. na terenie Jastrzębia-Zdroju, rozbitego w marcu tego roku.

Gangsterzy handlowali głównie alfą

Grupa przestępcza, która działała głównie na terenie Jastrzębia-Zdroju i Bielska-Białej oraz w powiatach pszczyńskim, bielskim i cieszyńskim, została rozbita pod koniec marca br. Na polecenie prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, przeprowadzono skoordynowaną akcję służb, której efektem było zatrzymanie 11 podejrzanych, którzy będą odpowiadać za udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym - poza znacznymi ilościami narkotyków i dopalaczy, ujawniono, że posiadali również broń palną i gazową. Czy to którejś z nich użyto w Bielowicku, gdzie na terenie starej owczarni, dwa dni po zatrzymaniach, znaleziono ciało mężczyny? Na razie, zarówno Prokuratura Krajowa, która przejęła śledztwo, jak i CBŚP, nie odpowiadają na pytania w tej sprawie.

"Matys" zatrzymany w Chorwacji

Jeszcze w marcu śledczy informowali, że sprawa ma charakter rozwojowy i nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

W czwartek (10.08.) Centralne Biuro Śledcze Policji poinformowało o sukcesach tzw. grupy łowców cieni, którzy w ciągu niespełna dwóch miesięcy zatrzymali dziewięciu ściganych o poważne przestępstwa. Jednym z nich jest Mateusz J. ps. Matys, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez Sąd Rejonowy w Cieszynie.

"Matys" podejrzany jest o dokonanie zabójstwa oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie m.in. Jastrzębia-Zdroju.

- Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że poszukiwany Mateusz J. ukrywa się w Chorwacji. Funkcjonariusze CBŚP, za pośrednictwem ENFAST systematycznie przekazywali zbierane na bieżąco informacje dotyczące dokładnego miejsca ukrywania się mężczyzny chorwackim organom ścigania. W wyniku międzynarodowej współpracy chorwaccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego Mateusza J. - przekazuje zespół prasowy CBŚP.

Zarzut zabójstwa związany jest ze sprawą z Bielowicka. To tam, na terenie jednej z posesji przy ul. Sabały, policja prowadziła działania dwa dni po zatrzymaniach członków grupy. Znaleziono zakopaną w ziemi beczkę, w której znajdowało się ciało mężczyzny, na którym miały zostać ujawnione ślady tortur i rany postrzałowe.

Zarzuty dla pozostałych członków grupy

W marcu w sprawie zatrzymano 11 osób, 10 z nich trafiło do aresztu tymczasowego. To mieszkańcy kilku miast południowej Polski, pracowali w firmach budowlanych, gastronomicznych bądź byli bezrobotni. Większość z nich w przeszłości miała konflikt z prawem - byli karani m. in. za groźby, pobicia i posiadanie narkotyków. Grupą kierował restaurator, wcześniej nienotowany.

Członkowie grupy zajmowali się sprzedażą dopalaczy i narkotyków. Dodatkowym aspektem działalności było czerpanie korzyści z prostytucji, do której nakłonionych zostało kilkanaście młodych kobiet uzależnionych od dopalaczy.

Kierującemu grupą przestępczą oprócz kary za handel narkotykami grozi także kara za kierowanie grupą przestępczą - do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto kilku podejrzanych usłyszało zarzuty zmuszania przemocą do zwrotu długów, uszkodzenia ciała, doprowadzania innych osób do uprawiania nierządu i czerpania z tego korzyści oraz posiadania bez zezwolenia broni palnej i amunicji. Grozi im wieloletnie więzienie.

Czytaj więcej: Zmuszali do prostytucji kobiety uzależnione od dopalaczy. CBŚP rozbiło zbrojny gang z Jastrzębia-Zdroju [FOTO, WIDEO]

Łowcy cieni w akcji

Poza zatrzymaniem Mateusza J., którego aresztowano w Chorwacji, łowcy cieni zatrzymali jeszcze osiem osób. To mężczyźni poszukiwani na podstawie ENA i listów gończych wystawionych przez polskie organy ścigania.

- Dzięki współpracy CBŚP z polskimi i zagranicznymi służbami, często przy współpracy z ENFAST, ścigani zostali zatrzymani w Polsce, Niderlandach, Czechach i Chorwacji. Niemal wszyscy byli poszukiwani w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanych grupach przestępczych - przekazuje biuro prasowe CBŚP.

Na stacji paliw znajdującej się na MOP-ie przy autostradzie A4 wpadł 54-letni Romuald R. poszukiwany przez policjantów Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych.

Ze Szwajcarii przyleciał do Polski Alan O. 28-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna często zmieniał miejsce przebywania, ukrywając się w Niemczech czy innych krajach europejskich. Poszukiwany w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przestępczością narkotykową, został zatrzymany w Porcie Lotniczym Warszawa Okęcie przez "łowców cieni", przy współpracy z funkcjonariuszami z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie (NwOSG).

Dzięki informacji przekazanej przez CBŚP, również za pośrednictwem ENFAST służbom niderlandzkim, w Holandii został zatrzymany 41-letni Piotr K. Mężczyzna był poszukiwany od kilku miesięcy na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw narkotykowych.

Również Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym tym razem przez Sąd Okręgowy w Opolu był poszukiwany 35-letni Łukasz P. ps. Guru. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie zajmowali się przemytem, produkcją i obrotem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Łukasz P. został zatrzymany w Pradze przez czeską kryminalną Policję, dzięki współpracy z policjantami CBŚP z grupy tzw. łowców cieni, funkcjonariuszami z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i ENFAST.

Paweł D. był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna przed policjantami schował się na dachu jednego z budynków w Warszawie. Policjanci CBŚP, przy współpracy z funkcjonariuszami KP Warszawa Targówek zatrzymali poszukiwanego.

Na podstawie listu gończego wydanego przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu poszukiwany był Jarosław J., w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa. Mężczyzna został zatrzymany w województwie mazowieckim razem ze swoim znajomym, któremu śledczy zarzucili pomocnictwo przy ukrywaniu się osoby poszukiwanej.

W Hiszpanii został zatrzymany przez miejscową Policję Ryszard M., poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Na terenie Mazowsza został zatrzymany Tomasz Sz., poszukiwany 2 listami gończymi w celu osadzenia w tymczasowym areszcie na 14 oraz 90 dni. Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się przestępczością narkotykową. Wpadł na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.

Wobec osób zatrzymanych poza granicami naszego kraju została wszczęta procedura ekstradycyjna.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~menel (89.64. * .96) 12.08.2023 09:36

a na Szkolnej dalej handel kwitnie, pod ochroną CBŚ i KMP hehehehe

~Kubaaaaa (85.202. * .83) 10.08.2023 15:53
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawo Policja

~analfabeta (5.252. * .128) 10.08.2023 11:38

Matys zatrzymany NA CHORWACJI-gdzie redaktor kończył podstawówkę??????????