Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oferta Kolei Śląskich dla grup zorganizowanych

Już wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny, a wraz z jego rozpoczęciem sezon na wycieczki szkolne. Końcówka lata, początek jesieni sprzyjają także wyjazdom innych grup zorganizowanych na wycieczki, dlatego przy tej okazji warto zapoznać się z ofertą Kolei Śląskich na przejazdy grupowe.

Oferta Kolei Śląskich dla grup zorganizowanychKoleje Śląskie
Grupy zorganizowane przez szkoły, uczelnie, biura podróży, zakłady pracy, parafie, placówki opiekuńcze itp. złożone co najmniej z 10 osób mogą skorzystać z oferty na podstawie „Karty przejazdu grupy”.

Oferta Kolei Śląskich dla grup zorganizowanych

Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Grupy zorganizowane przez szkoły, uczelnie, biura podróży, zakłady pracy, parafie, placówki opiekuńcze itp. złożone co najmniej z 10 osób mogą skorzystać z oferty na podstawie „Karty przejazdu grupy”. Na każde 10 osób przypada jedna osoba - opiekun, która może podróżować bezpłatnie. A ile kosztuje przejazd grupowy? Wszystko zależy od tego jak daleko jedziemy. Warto zaznaczyć, że przy przejazdach grupowych stosuje się obniżony cennik stosowany przy przejazdach grupowych, a także ulgi ustawowe (33%, 37%, 49%, 51%, 78%, 93%, 95%) w zależności od indywidualnych uprawnień uczestników grupy. Opiekunowie (1 osoba na 10 uczestników grupy) podróżuje bezpłatnie.

Wyjazd grupą zorganizowaną to zawsze duże wyzwanie organizacyjne. Dlatego też trzeba wszystko zaplanować z wyprzedzeniem. Pierwszym krokiem jest wypełnienie „Karty przejazdu grupy”, dostępnej w punktach odprawy Kolei Śląskich oraz na naszej stronie. W przypadku grupy do 33 osób, formularz należy złożyć co najmniej 2 dni robocze przez datą wyjazdu. Do większych grup prosimy o zachowanie terminu co najmniej 4 dni roboczych. Organizator, na podstawie „Karty przejazdu grupy”, zobowiązany jest do zakupu biletów co najmniej na dwa dni przez datą wyjazdu.

Osoba odpowiedzialna za grupę powinna mieć bilety na przejazd w danej relacji oraz „Kartę przejazdu grupy”. Uczestnicy przejazdu grupowego korzystający z ulgi ustawowej muszą posiadać odpowiednie dokumenty poświadczające te uprawnienia.

Oprócz spraw formalnych, warto zadbać o wspólny komfort podróży, mając na uwadze grupę i pozostałych współpasażerów.

Do zobaczenia na pokładzie pociągu Kolei Śląskich!

Materiał partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].