Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dariusz Domański miał wystarczająco dużo podpisów, by kandydować do Senatu. Decyzja zapadła w kierownictwie PiS

- Choć miałem bardzo niewiele czasu na zebranie wymaganej liczby podpisów (2 tys. - red.), to udało mi się to zrobić - zapewnia Dariusz Domański.

Dariusz Domański miał wystarczająco dużo podpisów, by kandydować do Senatu. Decyzja zapadła w kierownictwie PiSWojciech Żołneczko
Niedoszły kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu w okręgu 72. mówi Nowinom, że o przyczyny niezarejestrowania jego kandydatury należy pytać w regionalnym kierownictwie PiS.

Podpisów było dość

Według D. Domańskiego, na listach poparcia figurowało ponad 4 tys. podpisów, a po weryfikacji - ponad 3,3 tys. Dariusz Domański osobiście zawiózł karty z podpisami do struktur PiS w Wodzisławiu Śląskim, a stamtąd przewieziono je do sądu w Bielsku-Białej.

Jednak ostatecznie wicekurator oświaty i były żorski radny nie został zarejestrowany jako kandydat PiS w wyborach do Senatu.

- Ja wiem, dlaczego kandydatura nie została zarejestrowana, ale proszę o to pytać w kierownictwie PiS

- mówi Nowinom Dariusz Domański.

Będzie oświadczenie PiS

Co na to poseł Bolesław Piecha, jeden z najbardziej prominentnych polityków PiS w naszym regionie? 

- Proszę poczekać, będzie wydane oświadczenie w tej sprawie. Teraz nie udzielę odpowiedzi na to pytanie

- mówi Bolesław Piecha.

Praca, która nie poszła na marne?

- Potwierdzam - Prawo i Sprawiedliwość nie wystawia kandydata na senatora w naszym okręgu. Przyczyna takiej decyzji nie jest mi znana. Było to zarówno dla mnie, jak i dla kandydata dużym zaskoczeniem. Jako Pełnomocnik Prawa i Sprawiedliwości Okręgu 72. informuję, iż zebrano wystarczającą liczbę podpisów - ponad 3300, przy wymaganych 2000. Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę podpisów serdecznie dziękuję. Z pewnością ta praca nie poszła na marne, gdyż przy okazji zbiórki podpisów dotarliśmy do tysięcy wyborców. Wierzę, że przyczyni się to do dobrego wyniku Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w naszym okręgu - mówi posłanka Teresa Glenc.

Nadal gra w drużynie PiS

Dariusz Domański w rozmowie z Nowinami mówi, że zawsze identyfikował się z wartościami, którymi kieruje się również Prawo i Sprawiedliwość. Brak jego kandydatury w wyborach do Senatu niczego w tej kwestii nie zmienia. Czy mu żal? - Żal jest, ale jestem do dyspozycji - odpowiada na pytanie Nowin i dodaje, że nadal pozostaje członkiem drużyny PiS.

Kto kandyduje w wyborach do Senatu?

Kandydaci do Senatu zarejestrowani w okręgu 72. to:

  • Ewa Gawęda z Syryni - KW Bezpartyjni Samorządowcy
  • Konrad Marakiewicz z Żor - KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
  • Adam Pustelnik z Pawłowic - KW Ślonzoki Razem
  • Henryk Siedlaczek - KKW Koalicji Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Tego nie mówi się głośno

W kuluarach słyszymy, że niezarejestrowanie Dariusza Domańskiego mogło być próbą uniknięcia kompromitacji w razie ewentualnego niskiego wyniku wyborczego, a także zakończeniem nośnego medialnie tematu, w którym była senator PiS (Ewa Gawęda) walczy z kandydatem PiS (Dariusz Domański).


Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Dariusz Domański

Wicekurator oświaty w Katowicach

Teresa Glenc

Była posłanka na Sejm RP.

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~symbian (188.137. * .95) 11.09.2023 14:28

Donek - daj spokój już z tą wasz a konfederacją, jakaś zbieranina bez ładu i składu, bez programu dziwnie znikającego z serwera. No może 15 letnie dzieciaki się na to nabiorą - ale to nie jest poważna partia,
Idź tam robić reklamę w ordo luris, może tam ktoś zagłosuje na fundamentalizm religijny ( chociaż kto wie )

~Donek (79.187. * .53) 11.09.2023 11:35

Tak , to żałosne i kompromitujące ; nie chcemy czytać żadnych oświadczeń w tej sprawie ; pozostaje nam tylko Konfederacja ; może uda się przewietrzyć zgniłą do cna atmosferę w śląskich strukturach partii rządzącej ; górnictwo - klapa , sądownictwo -klapa ,rolnictwo -klapa ; niestety , ktoś dał fory już dawno skompromitowanej partii POpaprańców z Kudłaczkiem na czele .Jak Pan Bóg chce kogoś ukarać to zabiera mu rozum !

~TAJEMNICZY_ (83.30. * .251) 07.09.2023 17:06

To jest kompromitacja.

~Ilona77 (94.254. * .175) 07.09.2023 15:40
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~WiesiekK (5.184. * .145) 07.09.2023 15:14

Żałosny PiS wodzisławski.. Glencowa całkiem..tylko wstyd do struktur

kotuś 07.09.2023 15:10
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Jakie oświadczenie panie Piecha? Chyba tylko takie że udało wam się zaorać struktury pis w tym regionie. Powinien pan oświadczyć że pan i "szefowa" Glenc podają się do dymisji.

~Refleksja (91.192. * .8) 07.09.2023 15:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Godna pożałowania walka o stołek. Może się okazać, że wygrywając walkę przegrano bitwę.

aus 07.09.2023 14:15
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Gawedowa nie wygra a PiS nie wiem po co wycofał kandydata no chyba ze chcą zeby jednak wygrała hehe

~Doniżej (46.134. * .87) 07.09.2023 14:02
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Wiem, że was kandydatura Pani Gawędy wkurza ale trzeba przyznać
, że pokazała klasę nie szukała winnyxh zakasała rekawy i wzięła się do roboty.. Zebranie podpisów w dwa dni to majstersztyk.

~Xll (91.200. * .227) 07.09.2023 13:28

Jakie to ma znaczenie, czy Domański czy Gawęda, skoro to i tak kukły Gnoma z Nowogrodzkiej.

~Moriatii (5.173. * .173) 07.09.2023 13:28
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Ten okręg już przegrał, nie ma w nim prawdziwego polityka. Zaorali się już na starcie. A Pani Gawęda wybrała najlepszą opcję dla siebie (jak to ma w zwyczaju rodzina G. -zmienimy "kabot" gdyby nie wyszło) jak wygra PiS będzie z nimi jeśli przegra PiS będzie mogła przejść do wygranych.