Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pijany kierowca wiózł dwie 14-latki. Obywatel Ukrainy odpowie też za spowodowanie kolizji

Nietrzeźwy kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na wysepkę uszkadzając infrastrukturę drogową. 22-letni obywatel Ukrainy przewoził w sumie trzy osoby, w tym dwie nieletnie. Mężczyzna został zatrzymany.

Pijany kierowca wiózł dwie 14-latki. Obywatel Ukrainy odpowie też za spowodowanie kolizjifot. Policja
Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem

Zbyt szybka jazda doprowadziła do utraty panowania nad pojazdem, a następnie kolizji drogowej. Policja przekazuje szczegóły zdarzenia, do którego doszło w niedzielę (10.09.) około 8:30 na ulicy Wyzwolenia w Krzyżowicach (gmina Pawłowice).

Jak ustalili mundurowi 22-letni obywatel Ukrainy nie dostosował prędkości do warunków ruchu i wpadł w poślizg, a następnie wjechał na wysepkę, gdzie ściął znak drogowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierowcy volkswagena ponad 2 promile alkoholu.

fot. Policja

Na tym jednak nie koniec. Nieodpowiedzialny kierowca przewoził troje pasażerów. Wśród nich był także nietrzeźwy 20-letni mężczyzna i dwie 14-letnie pasażerki. W zdarzeniu szczęśliwie nikt nie ucierpiał.

- Policjanci zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy, a jego samochód został odholowany. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a nieletnie bezpiecznie wróciły pod opiekę rodziców. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem - przekazują funkcjonariusze drogówki.

Nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. - Widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję, dzwoniąc pod nr 112 - apelują mundurowi.

źr. Policja, oprac. sqx

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Gieroj2023 (185.220. * .248) 12.09.2023 10:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Mieli dostać Leopardy, a muszą jeździć Volkswagenami.

~TPW (87.52. * .23) 12.09.2023 06:01
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Ona walczył (znaczy pil) za wolność Europy i całego zachodniego świata! Dwóch Bandermanów z nieletnimi dziewczynkami hmmmmm.

~Jdjdjdjdj (46.204. * .147) 11.09.2023 20:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Te 14 letnie niewiasty to Ukrainki czy polki :>

~Wrrrr (89.64. * .13) 11.09.2023 18:09
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

No tak biedny ukrainiec w sztok pijany.
Zaproście go do swoich domów wywrotowcy.
A kto wołał i krzyczał aby ich przyjmować ?

~so (188.137. * .178) 11.09.2023 13:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

hełm od sholtza na łeb i na granice odstawić

~AAaaAa (89.64. * .93) 11.09.2023 08:12
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Ależ oni wojują!!
Bardzo odważny Ukr.
Ja bym go posłał zamiast do więzienia to na front.
Po co go utrzymywać za nasze w areszcie??

~Raperkaklasztorna (89.64. * .50) 11.09.2023 07:50
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kuźwa, młode gieroje zamiast na froncie walić w kacapów najnowszym sprzętem od wujka z hameryki wożą się po pijaku po mieście i robią syf. Dajcie im więcej przywilejów.