Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Festyn rodzinny na osiedlu Barbary [Zdjęcia]

Babie lato - pod takim hasłem zorganizowano festyn rodzinny na osiedlu Barbary. Piękna, słoneczna pogoda zachęciła mieszkańców do wyjścia z domów. Najwięcej atrakcji przygotowano dla dzieci.

Festyn rodzinny na osiedlu Barbary [Zdjęcia]
W jarze przy ulic Turystycznej zorganizowano festyn osiedlowy. Fot. nph

Festyn rodzinny na osiedlu Barbary

Na dzieci czekało wiele niespodzianek. Dużym powodzeniem cieszyła się strefa gier, gdzie były do dyspozycji gry wielkoformatowe, planszowe i zręcznościowe.  Nie zabrakło też chętnych do sterowania różnymi pojazdami. Bardzo oblegane były warsztaty artystyczne - każdy mógł wykonać ozdobną kartkę lub inny gadżet. Dla wszystkich kreatywnych dusz przygotowano programowanie z klockami Lego. Jako że organizatorem imprezy była Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju, a dokładnie filia nr 4 i filia nr 5, nie mogło zabraknąć zagadek literackich. Były opracowane w dwóch wersjach dla nieco młodszych i starszych uczestników. Wcześniej jednak należało zakręcić kołem fortuny, aby wylosować numer pytania. Tradycyjnie też obecny był bookcrossing, każdy mógł bezpłatnie wziąć do domu wybraną książkę, ale też przekazać swoją – uwolnić, dla kolejnych czytelników.

Sądząc po frekwencjo oraz uśmiechach dzieci – festyn można uznać za udany. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali naprawdę różnorodną ofertę ciekawych zajęć. Nie zabrakło przy tym idei nadrzędnej, czyli propagowania czytelnictwa. Nie dziwi to, bo to przecież książki są bramami, przez które poznajemy ciekawy świat.

    

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].