Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Młodzi przy tablicy”. Otwarto punkt doradztwa dla młodzieży

Każdy pomiędzy 18. a 30. rokiem życia, kto jeszcze nie był zatrudniony na umowę o pracę, może liczyć na profesjonalne wsparcie. W grę wchodzą nie tylko szkolenia, ale również pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia i czasowe sfinansowanie wynagrodzenia.

„Młodzi przy tablicy”. Otwarto punkt doradztwa dla młodzieży
Otwarcie punktu doradztwa dla młodzieży zgromadziło lokalną społeczność. Fot. nph

Projekt pod nazwą YOLO „Young on board” Labour Office, będzie realizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Jastrzębiu-Zdroju, który pozyskał na ten cel kwotę 1,7 mln zł z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach środków z rezerwy Funduszu Pracy, na realizację projektów pilotażowych „Czas na młodych - punkty doradztwa dla młodzieży”. Przedsięwzięcie trwa do końca 2024 roku.

Dyrektor PUP Andrzej Koba wyjaśniał zainteresowanym ideę projektu. Fot. nph

Jastrzębie stawia na wysokie technologie i przemysł kreatywny

Punkt został oficjalnie otwarty w środę. W uroczystości wzięła udział prezydent Anna Hetman, dyrektorzy jastrzębskich szkół średnich oraz partnerzy projektu.

- To przedsięwzięcie wpisuje się świetnie w projekt Enter Jastrzębie – wysokie technologie i przemysł kreatywny. Znajdzie on swoje miejsce w Łaźni Moszczenica, tej części, która jest jeszcze modernizowana. Pod koniec przyszłego roku planowane jest otwarcie tego obiektu. Jastrzębie-Zdrój bardzo mocno stawia na tę dziedzinę gospodarki i zachęca czy to ludzi młodych, czy nieco bardziej doświadczonych do aktywności w tej dziedzinie - mówiła prezydent Anna Hetman.  

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Andrzej Koba podkreślał, że punkt informacyjny dla młodzieży znajduje się poza siedzibą PUP i nie jest to przypadkowe.

- Nie chcemy, aby proponowane wsparcie kojarzyło się z typowym urzędem. To miejsca ma być przyjazne i otwarte dla każdej zainteresowanej osoby. Tutaj mają czuć się swobodnie, dobrze. Chcemy wyjść poza stereotypowe skojarzenia ze wszelkimi formalizmami - mówił dyrektor.

Co młodzi ludzie mogą uzyskać w ramach projektu?

Chodzi przede wszystkim o aktywizację zawodową i poradnictwo w tym zakresie. Uczestnicy otrzymają informacje o możliwych formach pomocy społecznej i psychologicznej. Przewidziano doradztwo w zakresie zdrowia i profilaktyki zdrowotnej oraz edukacji. Uczestnicy otrzymają wiedzę w zakresie problematyki mieszkaniowej oraz ekonomiczno-finansowej.

10 osób może liczyć na sfinansowanie przez 3 miesiące zatrudnienia wynagrodzenia brutto w wysokości 1 tys. zł miesięcznie. 15 osób może uzyskać staż pracowniczy. Przez 3 miesiące zatrudnienia zostanie wypłacona refundacja w wysokości 60% wynagrodzenia brutto, nieprzekraczającego kwoty 4200 zł. Otrzymają to osoby, które nigdy nie podpisały umowy o pracę w danym zawodzie.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z oferty punktu?

Należy złożyć deklarację uczestnictwa i być w wieku między 18. a 30. rokiem życia.  Siedziba punktu mieści się w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Sybiraków 2.  Ośrodek otwarty jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w soboty w godz. 9:00-13:00.

Partnerami projektu są: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi Filia w Wodzisławiu Śląskim, firma BLUEFORM, Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jastrzębiu-Zdroju, Stowarzyszenie ,,Ebi Association’’, Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego ,,Dogma’’.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~MłodyChtomaciewD (46.204. * .72) 21.09.2023 21:50

A co na to Anna Hetman z PO?
Wiadomo co focia z nazwą OWueNka i świat emerytów i rencistów z nią szcześliwy.
A miasto ze stutysięcy robi się norą o ilości osiemdziesiątysięcy mieszkańców.

~Zupazhipopotama (54.36. * .39) 21.09.2023 20:39

Znaczy dworzec juz definitywnie zamkniety i transport publiczny wladz miasta nie interesuje.
A co z pustelniami do wynajecia za 2 zeta?

Przypomniec nalezy, ze ta pani z widowni, zwana prezydentem, kilka lat temu klaskala i podstakiwala po wydaniu kilkudziesieciu tysiecy zlotych publicznych pieniedzy.
Tam wlasnie mial znalezc sie parking P&R a tuz powyzej podziemny dworzec kolejowy.
Odbudowa kolei, wg oplaconego sowicie ekserta, miala kosztowac 76 mln zlotych.

Dzis Anna Hetman definitywnie konczy epoke transportu miedzymiastowego w Jastrzebiu, okraszajac swoja obecnoscia otwarcie szemranego projektu za 1,7 miliona.

W ciagu dwoch kadencji, Anna Hetman, zdolala cofnac miasto cywilizacyjnie o dekady.

Co pani prezydent sadzi o, zlokalizowanym tuz obok joja, syfie zwanym Strefa Centrum?

~Skarbnik (79.184. * .70) 21.09.2023 09:10

Projekt Enter Jastrzębie – wysokie technologie i przemysł kreatywny. Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi Filia w Wodzisławiu Śląskim, firma BLUEFORM, Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Jastrzębiu-Zdroju, Stowarzyszenie ,,Ebi Association’’, Stowarzyszenie Na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego ,,Dogma’’.
Enter .....

~Skarbnik (79.184. * .70) 21.09.2023 08:30

Faktycznie na zdjęciach kwiat młodzieży jastrzębskiej buhahahha

~Pył (89.25. * .86) 21.09.2023 07:53

zapraszamy do pracy do Żor, Czech i ewentualnie pod firmę na kopalnie za psie pieniądze

~Zupazhipopotama (185.116. * .213) 20.09.2023 20:16

"Jastrzębie stawia na wysokie technologie i przemysł kreatywny"

Gdzie niby w SJZ sa zaklady prycy wysokich technologii i kreatywnego przemyslu?
Ostatnio ozwarte zaklady pracy to nieinteraktywne Karbonarium i ww. punkt.
To sa pieniadze wyrzucone do smieci.

Trzydziestolatek dotad niepracujacy powinien dostac pomoc w postaci kopa w dupe, ew. specjalistyczna pomoc lekarska a nie pseudooferte od wpierdywaczy metanu w krzesla.