Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Poradnie medyczne w Merkurym

Pośrodku największych jastrzębskich osiedli stoi nieruchomość, która w następnym roku będzie obchodzić pół wieku od otwarcia drzwi dla pierwszych klientów. Centrum Handlowe Merkury przywodzi nutkę nostalgii i wspomnienia z lat młodości starszym mieszkańcom miasta. Dlatego też tworząc tam przychodnię lekarską właściciele zdecydowali się nawiązać do nazwy tego miejsca. Merkury Medica działa już od miesiąca.

Poradnie medyczne w Merkurym

Poradnie medyczne w Merkurym

Opowiemy Wam dziś jaki jest pomysł na to prywatne centrum medyczne. Najważniejsze, czyli zespół specjalistów, stale się poszerza, ale baza już jest. Oczywiście jest kardiolog, ginekolog, laryngolog, pulmonolog, ortopeda, onkolog, proktolog czy dermatolog, o którym pisaliśmy miesiąc temu. Warto sprawdzać, bo cały czas prowadzone są rozmowy z kolejnymi specjalistami, których w mieście brakuje.

Po pierwsze diagnostyka

Właścicielom zależy, by pacjent, który trafi do ich przychodni, wyszedł stąd możliwie najpełniej obsłużony. A więc w pierwszej kolejności stawiają na diagnostykę. I tu skutecznie wykorzystywane są dwa wysokiej jakości urządzenia USG, nad którymi czuwa lekarz specjalizujący się w obrazowaniu i opisie. Jest też test wysiłkowy na bieżni, możliwość założenia holtera. W połowie września rozpoczął działalność Punkt Pobrań Śląskich Laboratoriów Analitycznych, gdzie pacjenci kierowani na badania przez lekarzy Merkury Medica mogą liczyć na rabaty. Punkt jest czynny już od 6 rano. Ale nie skończy się na diagnozowaniu i konsultacjach. Centrum chce wykonywać u siebie drobne zabiegi. Przeznaczone będą na to łącznie cztery pomieszczenia. W trakcie tworzenia zespołu specjalistów okazało się, że kilku z nich widziałoby potrzebę stworzenia miejsca, gdzie mogą wykonać zabieg, a pacjent po krótkim odpoczynku wraca do domu. Zabiegi, które z racji znieczulenia miejscowego lub ogólnego, wymagają często przyjęcia do szpitala, mogłyby być wykonywane w miejscu bardziej przyjaznym, a nie tak stresującym.

Psychologia dziecięca

Jastrzębie to czarny punkt na mapie, jeśli chodzi o specjalistów psychologów, psychoterapeutów w szczególności dziecięcych. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że właściciele Merkury Medica w trakcie przygotowywania przychodni poznali ludzi od lat działających na Podbeskidziu i prowadzących Gabinet Rozwoju Dziecka i Rodziny. Dobra wiadomość jest taka, że z przyjemnością zdecydowali się podjąć z Centrum współpracę w zakresie psychologii, psychoterapii dla dzieci oraz terapii rodzinnych. Już się zadomowili w przytulnie urządzonym gabinecie.

Tekst sponsorowany

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (31.0. * .236) 02.10.2023 15:49

Właśnie wprowadzono bandycki zapis o przymusie dźgania... (art. 36 ust. o zwalczaniu chorób itd.) do 12.11.2023r.
Czy którykolwiek z medialnych komitetów z tym walczy? Zaskarża do NIKu? Rzeczników Praw Człowieka, wszelkich sądów...?
Obudźcie się, bo nas wytrują w majestacie (swojego) prawa.

~To_sem_ja (31.0. * .229) 02.10.2023 10:08

"to się ceni" - 0_0 Buuha ha ha ha...
Znam wielu żelbetonowych wyborców platformy wzajemnych interesów od czasu założenia w 2001-szym roku... I kropka. Szkoda słów.

~lokator (89.70. * .68) 02.10.2023 06:51

~AnnaCoTyNaTo (89.64. * .161) Od kiedy to Pani Prezydent jest z PO! a nawet gdyby była to się ceni nigdy z innej czy rządzącej p....

~AnnaCoTyNaTo (89.64. * .161) 30.09.2023 19:06A W JASTRZĘBIE-ZDRÓJ NIE MA LEKARZA DERMATOLOGA!!
Co na to Anna Hetman z PO

Astronom 30.09.2023 09:11

W tym kraju za PiS prywatnie do szkoły , prywatnie do lekarza tylko składki i podatki publicznie trzeba płacić nieuchronnie

~To_sem_ja (31.0. * .19) 29.09.2023 14:12

Kto chodzi do dentysty na NFZ a kto prywatnie?
Oczywiście jakąś namiastkę państwowej służby zdrowia należy zostawić, ale uzależnić ich pensje od ilości WYLECZNYCH pacjentów. Resztę sprywatyzować.
A żeby ludzi leczyć dowolnymi (sprawdzonymi od tysiącleci) metodami, należy wyrzucić do kosza PROCEDURY finansowane przez big pharmę (i nadzorowane przez faszystowskie izby lekarskie), nadzór z receptami, wysoko karać "lobbystów" lekarzy itd.
Mnie brakuje LEKARZY naturopatów. A zwłaszcza w mieście, które ma w nazwie "Zdrój"...

~Emeryt47 (89.70. * .68) 29.09.2023 14:02

Po co zwracać komuś uwagę o dermatologa jak go NIE MA! To że jest w tej galerii to fakt ale to jest PRYWATNY szanowny panie a z pewnością każdemu chodzi o NFZ! bo nie każdego stać na opłacenie usługi a nie jest to tanio. Ponadto dermatolog przyjmuje na Wielkopolskiej a jakże prywatnie!

~Do_OczywiscieNic (46.204. * .129) 29.09.2023 12:08

@OczywiścieNic
Jakbyś przeczytał internetowy napinaczu ten artykuł, to nie zadawał byś tego prostackiego pytania.
Dla twojego możdżku-w tej przychodni przyjmuje dermatolog!!!
Skąd się takie wynalazki jak ty, biorą

~tencopaczy (5.184. * .133) 29.09.2023 11:02

Służba zdrowia leży na łopatkach, czego nie można powiedzieć o lekarzach których pensje są naprawdę b. wysokie. Prywatne gabinety po trosze uzupełniają nisze w kwestii oczekiwaniu na specjalistę, nota bene bywa że do siebie w państwowych placówkach. Każdy kogo dopadło to nieszczęście z zachorowaniem doskonale wie, że oczekiwanie w przychodniach NFZ jet horrendalnie długie, potem dalsze badania, skierowania a człek przestraszony perspektywą zaognienia choroby daje się w końcu namówić do "medycznych prywaciarzy" a tam na dzień dobry 2 stówy a potem .... wiadomo na pierwszej wizycie się nie kończy... tylko na koniec jedno, proszę nie zganiać tej sytuacji na obecną, czy poprzednią władzę, źle się dzieje w opiece medycznej od bardzo dawna i potrzeba naprawdę szybkich decyzji bo cywilizacja, jej postęp, pędzi do przodu a wraz z nią nieszczęścia zdrowotne często nią spowodowane. .Życzę zdrowia!

~jastrzębianka_niestety_jeszcze (93.179. * .142) 29.09.2023 10:34

Dlaczego w państwie pisu, wg którego jest tak dobrze, otwierają się tylko prywatne przychodnie, a składka zdrowotna jest podwyższana. Nie wiem za co ja płacę, skoro i tak, aby dostać się np. do endokrynologa muszę korzystać z prywatnej służby zdrowia. I to osobno płacić za wizytę, i osobno za konieczne usg...
Brawo pis....

~OczywiścieNic (46.204. * .126) 29.09.2023 07:58

A W JASTRZĘBIE-ZDRÓJ NIE MA LEKARZA DERMATOLOGA!!
Co na to Anna Hetman z PO ?!

~Perfektmen (46.134. * .117) 28.09.2023 21:03

Do walki z zorganizowaną przestępczością wykorzystamy wojsko — oświadczył w czwartek wieczorem w orędziu do narodu premier Szwecji Ulf Kristersson.

~Pyt@3 (87.239. * .85) 28.09.2023 15:29

Jaki koszt wizyty ???