Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Politycy z naszego regionu inwestują w swoje partie. Wpłacają dziesiątki tysięcy złotych na PiS, PO, Polskę 2050 i Nową Lewicę

W sierpiniu i wrześniu tego roku działacze i sympatycy największych ugrupowań wsparli partie polityczne kwotą ponad 200 tys. zł. W zestawieniu przoduje trzech parlamentarzstów PiS, którzy wpłacili na konto partii tyle, co lokalni działacze pozostałych formacji razem wziętych.

Politycy z naszego regionu inwestują w swoje partie. Wpłacają dziesiątki tysięcy złotych na PiS, PO, Polskę 2050 i Nową Lewicę
Politycy z naszego regionu - od tych, którzy najbardziej wspierają finansowo swoje partie w czasie kampanii wyborczej, do tych którzy tego wsparcia udzielają nieco mniej: Bolesław Piecha (PiS), Wojciech Piecha (PiS), Grzegorz Matusiak (PiS), Gabriela Lenartowicz (PO), Piotr Urbańczyk (Nowa Lewica), Maciej Kopiec (Nowa Lewica), Piotr Masłowski (Polska 2050 Szymona Hołowni), Marek Krzakała (PO), Krzysztof Gadowski (PO), Łukasz Kohut (Nowa Lewica).

Ankieta

Na kandydata, którego ugrupowania oddasz głos w wyborach do Sejmu 15 października 2023 r?
Zobacz więcej

Wpłaty na PiS

Wpłaty na PO

Wpłaty na Polskę 2050 Szymona Hołowni

Wpłaty na Nową Lewicę

Wpłaty na Konfederację

 • Łukasz Kolada z Ornontowic w powiecie mikołowskim - 15 tys. zł

W rejestrach PSL, Suwerennej Polski, Polska Jest Jedna oraz Bezpartyjnych Samorządowców nie figurują wpłaty od działaczy i sympatyków tych ugrupowań z naszego regionu.


Jak działa rejestr wpłat na partię polityczną?

 • Partia polityczna udostępnia rejestr wpłat na swojej stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej.
 • W rejestrze wpłat zamieszcza się:
  - imię, nazwisko, imię ojca oraz miejsce zamieszkania osoby dokonującej wpłaty;
  - datę wpłaty;
  - wysokość wpłaty.
 • W rejestrze wpłat zamieszcza się informacje o wpłatach od osoby dokonującej wpłaty na rzecz partii politycznej, z wyłączeniem składek członkowskich, w kwocie przekraczającej w jednym roku 10 000 zł.
 • Informacje w rejestrze wpłat zamieszcza się bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania wpłaty.

Więcej informacji na temat przekazywania środków finansowych na rzecz partii politycznych:

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/partie-polityczne-16798734/art-25

Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Maciej Kopiec

Poseł na Sejm

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Wojciech Piecha

Były senator

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PJJ (31.179. * .1) 06.10.2023 20:16

Polska Jest Jedną niezły wynik

~Rodzinanaswoim (79.184. * .126) 06.10.2023 20:10

Pewien Grzegorz zapytany:
Grzegorzu, co robisz?
- Nic, odpowiada Grzegorz.
Przecież przez kolka kadencji nic aż do wczoraj nic nie robiłeś...
- Tak, ale nie skończyłem - odpowiada Grześ...

right 05.10.2023 18:59

Kohut, jak na majątek jaki się dorobił, to jakiś oszczędny.

~Hyniozdyniom (91.230. * .38) 05.10.2023 18:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

"Bezpieczeństwo energetyczne to niezła ściema PiS. Wydobycie węgla w Polsce spada, zwały rosną, natomiast import surowca zbliża się do zeszłorocznego rekordu. Tylko w I połowie 2023 r. rząd sprowadził 9-10 mln ton węgla. Z Kolumbii, Australii, RPA i - według ostatnich dowodów - również z Rosji"
zamiast zając się gospodarką wolą latać z cyferkami na dyktach po każdej wiosce i rozlepiać swoje plakaty na każdym wolnym słupie

pis się skonczy za mniej wiecej tydzień i NIC tego nie zmieni

~ErwinZielonka (87.207. * .231) 05.10.2023 18:41
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Najgorsi są Ci z tymi naklejkami serduszek ponieważ jeśli ktoś ma dobre serce to wszyscy o tym się dowiedzą a takie epatowanie naklejki na brudnej koszuli kto się na to daje nabrać.

~wtf (46.223. * .245) 05.10.2023 14:05

Napiszcie lepiej, ile wyciągnęli z członkostwa w partii.
Trudno sądzić, że płacą ze swojego.

~Pył (89.25. * .86) 05.10.2023 11:05

człowiek wpłaca 30 tysi a tutaj tylko piąte miejsce na liście xD