Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Piecha o Tusku na debacie: "Facet, który wystraszył się gongu"

Lider listy PiS w naszym regionie wykpił z Donalda Tuska. Podczas konferencji prasowej pytał, jak "facet, który wystraszył się gongu", może sprostać temu, co zagraża naszemu krajowi.

Piecha o Tusku na debacie: "Facet, który wystraszył się gongu"
Bolesław Piecha odlicza dni do zakończenia kampanii wyborczej. Jest przekonany, że PiS wygra wybory, a debata w TVP Info i udział w niej Donalda Tuska tylko w tym pomoże.

Ankieta

Kto wygrał debatę w TVP Info przed wyborami parlamentarnymi 2023?
Zobacz więcej

Zdaniem Bolesława Piechy, lidera Koalicji Obywatelskiej Donalda Tuska charakteryzowała podczas wczorajszej (9.10.2023 r.) debaty "wystraszona pozycja", mająca znamionować "oczekiwanie na gong", sygnał, który "powinien przychodzić z Berlina".

Bolesław Piecha powiedział o tym podczas konferencji prasowej zwołanej 10 października. W wydarzeniu uczestniczyli również senator Wojciech Piecha oraz rybniccy radni Mirela Szutka i Karol Szymura. Wszyscy są kandydatami PiS w wyborach parlamentarnych.

Piecha jest przekonany, że PiS wygra wybory

Poseł Bolesław Piecha wymienił 8 konkretnych spraw, którymi rząd PiS zajmie się po wygranych wyborach: emerytury stażowe, przyjazne osiedle, darmowe autostrady, półki z polskimi produktami w sklepach, bon szkolny "Poznaj Polskę", dofinansowanie do posiłków w szpitalach, darmowe leki dla seniorów i młodzieży oraz podniesienie 500+ na 800+.

Najbardziej rozpoznawalny polityk PiS z Rybnika powiedział również o korzystnych dla Rybnika rozstrzygnięciach 8. edycji Polskiego Ładu - dofinansowaniach do budowy drogi Racibórz - Pszczyna, budowy węzła komunikacyjnego w rejonie ulicy Sportowej oraz budowy sali gimnastycznej przy II LO w Rybniku.

Polska potrzebuje rąk do pracy

Senator Wojciech Piecha zachęcił do udziału w referendum, mówiąc m.in. o wyprzedaży udziałów w spółkach państwowych za czasów rządów PO - PSL, a także napływowi imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. - Każdy kto chce u nas pracować, musi otrzymać wizę - powiedział W. Piecha i podkreślił, że Polska potrzebuje pracowników sezonowych, którzy "są pod kontrolą".

Teraz jest "normalnie"

Radna Mirela Szutka chwaliła rząd PiS za przekazywanie środków finansowych na zagospodarowywanie stref przemysłowych, terenów zielonych, a także ochronę zabytków oraz edukację. - Pieniądze spływają i poprawiają komfort naszego życia - stwierdziła radna.

- Lewica i Po mówią, że chcą, żeby było normalnie. A teraz jak jest? Teraz jest normalnie, bo normalność to stabilizacja i bezpieczeństwo - powiedział z kolei radny Karol Szymura.

Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Karol Szymura

Radny Miasta Rybnika (klub PiS).

Wojciech Piecha

Były senator

39 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ankasurmakowska (5.173. * .227) 12.10.2023 09:42
oceniono 1 raz
1
Zgłoś


Czemu do dzisiaj nie podano ważnych danych o gospodarce które powinny być podane jak zawsze do 15 każdego miesiąca ?
Czyżby były tak „fajne” że przed wyborami nie ma się czym chwalić ???
Skoro jest tak cudnie jak opowiadają a my czekamy już prawie 30 dni to coś chyba nie pasuje pisiorom

Specjalnie nie podają tych danych bo by ich to już całkiem pogrążyło
Nie panują już nad tymi swoimi kłamstwami ale nie pastwmy się nad nimi zagłosujmy jak nam rozum wskazuje
Zagłosujmy za normalną demokratyczną Polską zagłosujmy za normalną publiczną telewizją zagłosujmy za jednym narodem a nie pisowskim szczuciem

~Do_marinez11 (46.204. * .15) 12.10.2023 07:58

Właśnie się skompromitowałes. "Daily Telegraph" to nie jest brytyjska ekonomiczna prasa.

~Skarbnik (79.184. * .70) 12.10.2023 07:51
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pis to złodziejski układ i zorganizowana grupa przestępcza, spółka Srebrna Kaczyńskiego chciała wybudować dwa wieżowce w Warszawie za wyłudzone pieniądze by mieć z najmu źródło finansowania partii, tak jak Morawiecki nakupił nieruchomości po zaniżonych cenach w całej Polsce o wartości 120 mln zł i przepisał na żonę.
Zarobili na pandemii, a dziesiątki tysięcy ludzi zmarło, dorobili się na ukraińskim zbożu, a rolnicy stracili, Orlen zarabiał na wysokich cenach paliw na stacjach, teraz sprzedaje rezerwy strategiczne by obniżyć ceny paliw przed wyborami, zarabiali na imporcie ruskiego węgla z Donbasu, a ludziom kazali zbierać chrust w lasach, masowo wycinają drzewa i zarabiają na sprzedaży drewna do Chin, zatruli Odrę, stworzyli system parabankowy SKOK, a pieniądze klientów wyprowadzili do Luksemburga, odtajnili dokumenty Wojska Polskiego na zlecenie Moskwy, a teraz wychodzi na jaw afera wizowa. Mafia PiS bogaciła się na wystawianiu na boku polskich wiz dla setek tysięcy migrantów z Azji i Afryki oraz na handlu ludźmi. Polskie wizy można było kupić na straganach w Azji i Afryce jak sałatę. Ciekawe ilu rosyjskich agentów na polskich wizach rząd w ten sposób sprowadził do Polski

~marinez11 (188.137. * .95) 12.10.2023 07:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

takaprawda - czyli oprócz tvpis czytujesz jeszcze brytyjską prasę ekonomiczna ? :):) chłopie nie kompromituj się

~takaprawda (188.137. * .26) 12.10.2023 07:31

Ty naprawdę jestes chory. Uwierz.

~Skarbnik (79.184. * .70) 12.10.2023 07:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~takaprawda (188.137. * .26) ty naprawdę oglądasz tvp info jpr. Ochłoń idż na spacer jest piękna pogoda.

~takaprawda (188.137. * .26) 12.10.2023 06:22

@Skarbnik ty się musisz leczyć. Masz fobię na punkcie TVP i nie rozumiesz tego co czytasz. Podałem ci informacje z brytyjskiej prasy a nie z TVP (której podobnie jak innej stronniczej TVN nie oglądam) które się opierają na danych ekonomistów z OECD. Wynika z nich że celowo łżesz lub powtarzasz zasłyszane bzdury.

~Skarbnik (79.184. * .70) 11.10.2023 16:29
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

~takaprawda (188.137. * .26).. przestań oglądać rządowy ściek zwany tvpinfo wyjdzie ci to na zdrowie

~Jastrzomb (5.173. * .234) 11.10.2023 13:48
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Panie piecha 16to ty bydziesz wylynkany..

~takaprawda (188.137. * .26) 11.10.2023 12:26

@Skarbnik "Zniszczył całą Polskę.Rozwalił gospodarkę, "...co ty bierzesz? A może w tefałenie takie farmazony słyszysz bezustannie? 10.10.2023: "Podczas gdy niemiecka gospodarka przeżywa problemy, dynamicznie rozwijająca się Polska chce przejąć od niej koronę przemysłowego centrum Europy – pisze brytyjski dziennik "Daily Telegraph". Przywołuje dane OECD, według których w ciągu ostatniej dekady produkcja przemysłowa na osobę w Polsce wzrosła o 85 proc."

~BardzoDobre (5.173. * .123) 11.10.2023 12:11
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ale jaja …… w tej wyborczej
Aż dziw,że nowiny tego tematu nie podchwyciły
Teraz już wiem czemu nie ma gawendow nigdzie

gen87 11.10.2023 11:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

A tymczasem w lokalnej wyborczej piękny artykuł o panu Gawędzie, jak powoływał się na wpływy
i doprowadził do zwolnienia komentanta policji w Wodzisławiu. Artykuł wyjaśnia dlaczego Gawędę
odsunięto (prawdopodobnie przez Kaczyńskiego) a jego żona kandyduje z bezpartyjnych pisowców

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .79) 11.10.2023 10:50
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

taka prawda - jakby było jak piszesz to prezes by przyszedł na dyskusję a tu nic tylko Morawiecki który nie mówił nic innego jak tylko : wszystko przez Tuska.

~Mysz (79.184. * .48) 11.10.2023 09:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Oj,oj tyle szyderstwa pogardy,nienawiści. CZY Pan zapomniał tak szybko gdzie czmychnał samozwańczy Zbawiciel?

~PeOwiec (155.133. * .231) 11.10.2023 09:02
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

To całe lewactwo musiało być pogrzebane a nowego narybku nie widac

~neo (85.14. * .21) 11.10.2023 08:43
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Skarbnik bardzo w punkt. Kaczyński to smutny dziadek bez rodziny i przyjaciół a jedyne, na co ma siłę, to walka z wieńcem pod pomnikiem. Powinno powstać prawo zakazujące osobom 65+ startowania w wyborach.

~Skarbnik (79.184. * .70) 11.10.2023 08:19
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Po ośmiu latach rządów w PiS nie ma woli walki. O co się bić, podświadomie myślą działacze i politycy tej partii. Ale to nie wszystko. Partia Kaczyńskiego ma wybite zęby, bowiem wszystkie numery już zgrała. Każdy chwyt, którego próbowała, już był. Każda strategia okazała się błędna. Każdy pomysł to kłamstwo. Wyświechtane hasła brzmią śmiesznie i żałośnie. Co się dzieje?
Kaczyński nie ma uszu i oczu. Stracił polityczny instynkt, stracił wszystkie atuty, które miał w 2014 roku. Dzisiaj ten stary, stetryczały dziadek, powiela stare wzorce. Nie ma żadnej motywacji, bo już nie ma co osiągnąć. Zniszczył całą Polskę.
Rozwalił gospodarkę, rozwalił obronność, zniszczył edukację. Co ma jeszcze zrobić? Przegrał wszystko.
W starannie wyreżyserowanych spotkaniach z prezesem PiS nie ma żadnej spontaniczności ani energii. Wszyscy są bardzo smutni, mają marsowe, pogrzebowe miny. – To bardziej przypomina stypę niż konwencje wyborcze – komentują obserwatorzy sceny politycznej.
– Stary zmęczony Kaczyński opowiada takie głupoty, że nie da się tego słuchać. Obok stoją równie zmęczeni i smutni działacze PiS, którzy nie są w stanie wykrzesać ani trochę entuzjazmu. To nie wygląda nawet ma kampanię wyborczą, to jest jakaś parodia .Stypa w PiS na całego. Oni już wiedzą, że przegrali, dlatego nawet nie są w stanie zrobić dobrej miny do złej gry

~takaprawda (188.137. * .26) 11.10.2023 08:08

@Koniec Powiadasz że "najnowszy sondaż KANTAR (najbardziej wiarygodny)"? Musze cię zmartwić. Kantar przed przegranymi przez Komorowskiego wyborami podawał że on ma 60% poparcia.

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .79) 11.10.2023 02:54
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

panie Piecha jak pan co powie to sama uciecha - a 15-tego i tak pogonimy panu podobnego. Amen !

~Normalny1 (91.204. * .132) 11.10.2023 00:23
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Ciekawe co pisiorki napiszecie 16...rył może wreszcie za robotę się wezmnie a nie spanie pod ociosem...Sasza może wróci na Białoruś,donek?raczej jarus...na Nowogrodzkiej szukaja ciecia ...czyli takich jak ty

~Ryl (46.134. * .93) 10.10.2023 21:43
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Taka_prawda (185.104. * .78) 10.10.2023 21:39
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

nikt inteligentny nie zagłosuje na pis

4 lata temu pis miał 45% teraz z ledwością 35% ale trolle piszą,że pis najlepszy, ręce opadają

~Sasza21 (87.207. * .231) 10.10.2023 20:44
oceniono 4 razy
2
Zgłoś

Precz z PO i z trzęsącymi się rękoma Tuska w których trzyma pogniecioną kartkę

~zmierzły (5.184. * .248) 10.10.2023 18:05
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pamiętacie kto chciał, żeby bardziej rozwijać szpital rybnicki, a inne w regionie pozamykać? NIE GŁOSUJĘ NA RYBNIKERSÓW!

~PakIStan (188.137. * .64) 10.10.2023 17:46
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Piechy na emeryturę! Wasz czas już minął... Dobranoc!

~Maruda (5.173. * .64) 10.10.2023 17:31

Jaka jest specjalizacja lidera listy PiS? Co na to wyborczynie?

~Gabrycha_sponsor (89.200. * .30) 10.10.2023 17:08
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Koniecpisublisko (193.161. * .11) 10.10.2023 17:02
oceniono 5 razy
-1
Zgłoś

panie Piecha z pis-em już nawet wojsko nie chce współpracować bo generałowie składają dymisję
Dzisiaj widziałem najnowszy sondaż KANTAR (najbardziej wiarygodny) i wcale się nie dziwię, że opowiadacie takie głupoty bo dobrze wiecie, ze koniec pis-u się zbliża
Może wam 8 lat szybko minęło, nam niestety nie
pis out

~marinez11 (188.137. * .95) 10.10.2023 14:39
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Poważnie pinokio chciał od Tuska kupić działkę za te 2 złote ?

~Rudy_złodziej (94.254. * .118) 10.10.2023 14:34
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

Tusk nie odpowiedział na najważniejsze pytanie o pakcie migracyjnym, Przegrał debatę z kretesem

~marinez11 (188.137. * .95) 10.10.2023 14:27
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Debata - dobrze że nie mam telewizora 3d bo aż strach kiedy pinokiowi nos rośnie

~Debata (89.200. * .30) 10.10.2023 14:17
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Tusk jak kłamał tak kłamie nadal

~Donek (79.187. * .53) 10.10.2023 13:40
oceniono 7 razy
-1
Zgłoś

Nasz Donald złoty , ryży obszczany biedak w białej zapoconej koszuli , OPozicjon Furer przegrał z kretesem !!!!

wili 10.10.2023 13:38
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

wicepremierze do spraw bezpieczeństwa ma spodnie pełne

~marinez11 (188.137. * .95) 10.10.2023 13:22
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Apropos tchórzostwa - może coś o Kaczyńskim ? wicepremierze do spraw bezpieczeństwa :)

~marinez11 (188.137. * .95) 10.10.2023 13:12
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Pan Piecha raczył się przejęzyczyć " Każdy kto chce tu przyjechać musi zapłacić za wizę " wiadomo komu - chyba że te szybkie dymisje w ministerstwie spraw zagranicznych to akurat zbieg okoliczności

~wtf (46.223. * .118) 10.10.2023 12:41
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Pył (89.25. * .86) 10.10.2023 12:39
oceniono 6 razy
0
Zgłoś

lepiej wystraszyć się gongu niż być jak balbinka i bać się wszystkiego... łącznie z posiadaniem konta w banku

~Aga91 (46.204. * .38) 10.10.2023 12:36
oceniono 11 razy
-5
Zgłoś

Donald Tusk wystroił się na debatę jak na nawalankę do remizy. W pierwszej rundzie chciał przywalić prezesowi, ale sam się znokautował i nawet nie wiedział kiedy gong. Potem oberwał parę prostych, a na koniec boleśnie z glana od prowadzącego. Na pocieszenie dostał 2 złote.