Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Jak głosowało Jastrzębie-Zdrój? Mamy wyniki z miejskich komisji

W Jastrzębiu-Zdroju wyborcy tłumnie poszli do urn wyborczych, aby oddać głos na swoich kandydatów w wyborach do sejmu i senatu. Jastrzębie-Zdrój podzielone było na 38 obwodowych komisji wyborczych. Wyniki z Jastrzębia-Zdroju PKW podało jako ostatnie z miast okręgu 30. Trzeba było na nie czekać do poniedziałkowego wieczora. 

Jak głosowało Jastrzębie-Zdrój? Mamy wyniki z miejskich komisji
Jastrzębianie wybrali. Kto zdobył mandat posła oraz senatora?

Jak głosowało Jastrzębie-Zdrój? Mamy wyniki z miejskich komisji

W Jastrzębiu-Zdroju frekwencja wyniosła 72,07 proc. Oddano łącznie 45 552 ważnych kart do głosowania. 

Najwięcej głosów, zgodnie z tendencją ogólnopolską, otrzymał komitet Prawa i Sprawiedliwości. Było to 42,75 proc. głosów. Komitet Koalicji Obywatelskiej otrzymał 26,76 proc. głosów, a Trzecia Droga 9,75 proc. głosów. Nowa Lewica otrzymała 8,4 proc. głosów, natomiast Konfederacja Wolność i Niepodległość zdobyła 7,63 proc. głosów. Komitet Bezpartyjni Samorządowcy otrzymał 2,51 proc. głosów, a Polska Jest Jedna 2,19 proc. głosów. 

Nie było niespodzianki, bo najlepsze wyniki wyborcze w mieście odnotowali jastrzębianie. Spośród kandydatów na posłów w Jastrzębiu-Zdroju najwięcej głosów otrzymał urzędujący poseł Krzysztof Gadowski - 9117 głosów. Drugi wynik zanotował poseł Grzegorz Matusiak - 7441. Kolejne miejsca z najlepszymi wynikami odnotowali posłowie PiS: Michał Woś (3010 głosów), Bolesław Piecha (2982) oraz Paweł Jabłoński (2697 głosów).  

Kto do Senatu?

W mieście najlepszy wynik w wyborach do senatu zanotowała Ewa Gawęda, zdobywając 16 774 głosów (39,36 proc.). Drugi wynik należał do Henryka Siedlaczka (15 583 głosów, 36,56 proc.). Konrad Makarewicz oraz Adam Pustelnik otrzymali odpowiednio 5951 i 4312 głosów. 

Wyniki z miasta Jastrzębie-Zdrój nie pokrywają się jednak z wynikami wyborów do senatu w całym okręgu 72., gdzie najwięcej głosów zdobył Henryk Siedlaczek (łącznie 80 430 głosów, 39,30 proc.) i to on obejmie mandat senatora. Druga była Ewa Gawęda, zdobywając 77 594 głosów (37,92 proc.). 

Kto wchodzi do Sejmu?

Zgodnie z wyliczeniem mandatów, w okręgu 30. do sejmu, w którego skład wchodzi Jastrzębie-Zdrój, wybiera się 9 posłów. Rozkład mandatów prezentuje się następująco:

  • PiS - 4
  • KO - 3
  • Trzecia Droga - 1
  • Konfederacja - 1
  • Nowa Lewica - 0

Jeśli chodzi o PiS, najwięcej głosów w naszym regionie zdobył Michał Woś (39 902), dalej są: Bolesław Piecha (32 427), Paweł Jabłoński (22 996) i Grzegorz Matusiak (12 690). To właśnie wymieniona czwórka zostanie posłami PiS w nowej kadencji Sejmu.

Piąty rezultat na liście PiS uzyskała posłanka Teresa Glenc (12 300), szósta jest radna wojewódzka Julia Kloc-Kondracka (7 682). Ostatecznie obie znalazły się poza Sejmem.

Bardzo ciekawie wyglądała również rywalizacja o mandaty poselskie kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie do Sejmu dostali się: poseł Krzysztof Gadowski (36 031), poseł Marek Krząkała (18 605) i posłanka Gabriela Lenartowicz (16 515).

Na dalszych miejscach uplasowali się: prezydent Wodzisławia Mieczysław Kieca (13 463) i starosta mikołowski Mirosław Duży (11 856).

Na czele Trzeciej Drogi jest Łukasz Osmalak (19 616) i to właśnie on zostanie posłem z ramienia Trzeciej Drogi w naszym regionie.

Mandat wywalczył również Roman Fritz (11 089) z Konfederacji.

Mandat poselski straciła Nowa Lewica. Lider Piotr Urbańczyk zdobył 8 126 głosów.

Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

Ewa Gawęda

Była senator.

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm RP

Grzegorz Matusiak

Poseł na Sejm RP

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, radny sejmiku śląskiego, senator XI kadencji

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm RP

Marek Krząkała

Poseł na Sejm RP, polityk Platformy Obywatelskiej.

Michał Woś

Poseł na Sejm RP

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Paweł Jabłoński

Poseł na Sejm RP

Roman Fritz

Poseł na Sejm RP

Łukasz Osmalak

Poseł na Sejm RP

41 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~To_sem_ja (31.0. * .31) 18.10.2023 10:58

Jest w tym dużo prawdy. Pamiętaj, że wszystkie duże partie założone są przez służby i mają swoich mocodawców (kaczor - cia/mosad; ryży - chyba każdy wie...).
Pomijając niewolę kosmopolityzmu, w jakiej się znajdujemy, pis w tym układzie jest dla ogłupionych Polaków mniejszym ZŁEM.
Tłumaczenie oczywistości takiej większości to jak mówienie do krowy stojącej na miedzy, aby wróciła na łąkę.
Dostaniemy wszyscy po tyłkach a i tak w/w polskojęzyczne stado nie wyciągnie z tego wniosków...

~CalaPrawda (89.45. * .250) 18.10.2023 09:45

"Na czym polega system Kaczyńskiego
Kaczyński, jak wielu populistycznych polityków, posługuje się mętnymi i sugerującymi spiskowe teorie pojęciami. Nie mówi, jak naprawiać edukację, poprawić służbę zdrowia, czy co zrobić z zapadającą się polską demografią.
Taki opis systemu Kaczyńskiego może być przesadzony. Istnieje jednak dostatecznie dużo przesłanek, by przed nim ostrzegać
Dawniej jego ulubionym słowem był „układ”. Ostatnio uwielbia słowo „system”, mające stygmatyzować przeciwników politycznych, których traktuje jak wrogów. Wypada w takiej sytuacji zapytać, jaki jest jego własny system, system Kaczyńskiego. Mimo nieprzejrzystości rządów jest on nader podobny do tego, co czyni Viktor Orbán na Węgrzech. W uproszczony sposób można przedstawić ten system w następujący sposób:
zdobyć władzę za pomocą populistycznych obietnic;
finansować z pieniędzy publicznych własne partyjne cele polityczne, w dużym stopniu poprzez rozdawnictwo, o ile się da, tylko dla własnej klienteli wyborczej;
zdominować mass media i nadać im propagandowy charakter oraz ograniczyć media opozycji;
otoczyć się gronem niekompetentnych i zależnych od siebie ludzi."
*rp.pl

~op (91.192. * .86) 18.10.2023 09:36

Piszecie koniec rozdawnictwa? Wam sie pomylily listy wyborcze. Tylko Konfederacja chce zlikwidowac programy socjalne. Pod rzadami PO dalej patologia bedzie sie bawic za wasze pieniadze Ale jestescie naiwni

~CałaPrawda (89.45. * .250) 18.10.2023 09:23

cd.
"Podważone członkostwo w Unii Europejskiej
Kaczyński, jak Putin, opowiadał latami o dekadencji świata zachodniego, demonstruje wrogość do praw kobiet i idei otwartego społeczeństwa. Służby lekceważą sygnały, że PiS może być formacją, w której Moskwa zamontowała swoje wtyczki, ale to Donalda Tuska oskarża się o związki z Putinem.
Istnieje groźba wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Jedyna partia, z którą Kaczyński może zawrzeć polityczną koalicję, czyli Konfederacja, mówi o wyjściu z UE otwarcie. Ataków na Brukselę nie brak też w samym PiS. Międzynarodowa izolacja Polski, postępująca za rządów Kaczyńskiego, jest konsekwencją nie tylko kardynalnych błędów polityki zagranicznej i amatorskiej dyplomacji, ale w nie mniejszym stopniu także polityki wewnętrznej. Członkostwo w Unii Europejskiej zobowiązuje do przestrzegania zasad państwa prawa i unijnych zasad demokracji. To jednak Kaczyńskiemu jest niepotrzebne, a nawet mu przeszkadza, oznaczałoby bowiem kontrolę jego poczynań. Uważa, że sądy, a jeszcze bardziej prokuratura, winny służyć przede wszystkim kontroli opozycji i w razie potrzeby kompromitacji oponentów politycznych, a także ich zastraszania. Taki system buduje Ziobro."
*rp.pl

~CałaPrawda (89.45. * .250) 18.10.2023 09:18

"Co tak naprawdę dzieje się w państwie
Narzędziem władzy Kaczyńskiego jest rozdawanie stanowisk w zarządach spółek Skarbu Państwa. Omijając ustawy antykominowe, kupuje za miliony pełną konformizmu lojalność.
To samo zresztą dotyczy wyborców. Polityka socjalna, którą PiS chce się tak chwalić, polega na wpychaniu do kieszeni pieniędzy tym, których Kaczyński podejrzewa, że będą na niego głosować. Tymczasem połowa gmin w Polsce nie posiada żłobka, a plama biedy w Polsce nie jest mniejsza, niż była przed ośmiu laty.
Nieprzejrzystości mechanizmów rządzenia towarzyszy też coraz większa mgła otaczająca wielkie przekręty dokonywane w kręgu władzy – nieudolną walkę z covidem, setki tysięcy wiz czy transfer ukraińskiego zboża. Mimo raportów NIK i doniesień prasowych afery spycha się pod dywan. Kaczyński i PiS w takich wypadkach idą w zaparte, a winy dopatrują się zawsze u innych: w Brukseli, Berlinie, a ostatnio w Kijowie.
Osiem straconych lat
Jarosławowi Kaczyńskiemu przez osiem lat rządów nie udało się swoich ambicji politycznych opakować choćby złudzeniami sukcesu – nadziejami na mieszkanie dla młodych czy budową polskiego autorytetu na scenie międzynarodowej (stało się wprost przeciwnie i jest się czego wstydzić). Maskowaniu, o co naprawdę chodzi w jego rządach, służy okupowana przez działaczy PiS telewizja publiczna. Służy też wykup prasy lokalnej przez Orlen. Pisowskie media są niczym więcej jak tubą Kaczyńskiego.
Jego „charyzma” polega na umiejętności prowokowania antagonizmów społecznych i kreowania wizji wroga. Temu służy mowa nienawiści, którą opanował do perfekcji. Do niechwalebnej historii przejdą z pewnością jego nienawistne słowa o Polakach gorszego sortu. Za nim stoi chór takich ludzi jak Przemysław Czarnek, który kwestionuje fundamentalne europejskie i ludzkie wartości („Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka”). To, że jest on ministrem edukacji, zakrawa na perwersję."
*rp.pl

~Aga91 (46.204. * .1) 18.10.2023 09:00

16 X zrozumiałam że część społeczeństwa zamieszkująca terytorium Polski kompletnie nie utożsamia się z Polską, jej kulturą, tradycją i wielkim dziedzictwem narodowym - ich jedynym spoiwem jest nienawiść do chrześcijaństwa, kosmopolityzm, ojkofobia i TikTok. Stanęli przed największą szansą od 230 lat i wybrali upodlenie. Ale czegoż się można spodziewać od osób, które wierzą w "pancerną brzozę", istnienie 63 płci, niemiecko/ruską współpracę i przyjaźń, którzy walczą o poszanowanie dla klimatu i zwierząt a gardzą drugim człowiekiem, którzy aborcję pojmują jako prawa człowieka, których wiara w Boga jedynie ogranicza, za to liczą na "ubogacenie" płynące od osób obcych kulturowo hordami przeprowadzających najazd na Europę pozostawiając śmierć i zniszczenie, wreszcie dla których wystarczającym programem i argumentem w demokracji jest ***** ***.
Powiem tak - Polacy mają to czego chcieli ale nie wiedzą jeszcze, że nie chcieli tego co tak naprawdę będą mieli...

~SzczeraPrawda (46.204. * .59) 18.10.2023 08:49

To nie jest ważne kto miał ile głosów ważne jest ze na czele stoi kim ir Tusk a on ma zadanie z Berlina wprowadzić miliony uchodźców z Afryki do Polski i on to zrobi a w nagrodę za 1,5 roku kończy się kadencja von der layen i to będzie nagroda ten stołek po niej za wpuszczenie imigrantów .

~szczawImirabelki (46.204. * .208) 18.10.2023 08:11

Już się zaczyna zwalanie winy bo PiS to tamto nie tak nie można bo PO cały czas zapewniała ze ma na wszystko cudowne recepty miało nie być kolejek do lekarza ,wszyscy mieli mieć więcej pieniędzy wszystko miało być taniej ja już tego nie widzę zgodnie z powiedzeniem jedzie mi tu czołg teraz PO i koalicjanci rzucà się do walki o stołki dla siebie i rodzin a wyborcy zwłaszcza naiwni będą potrzebni za 4 lata a pomogą w tym wszystkie media bo TVP już wkrótce zasiądą propagandyści z PO będzie przekaz miód mleko cudowna PO to zaczyna przypominać czasy propagandy PZPR .

~zawiedzionyWyborca (87.207. * .231) 18.10.2023 08:03

Donald krzyczałeś w czerwcu żeby już od lipca było 800 czemu nie wprowadzasz !?!

~tęczowaSeniorka (46.204. * .110) 18.10.2023 08:00

Mam pytanie jestem emerytką z 8 letnim stażem wprawdzie nie płace obecnie żadnych podatków ale mam niską emeryturę czy za zasługi w zwalczaniu PiS mogę liczyć na specjalne dodatki oraz pierwszeństwo w szpitalu przychodni itd Nadmieniam ze popierałam czarne marsze ,oczerniałam kościół ,krzyczałam konstytucja ,krzyczałam tsue oraz wykonywałam wszystkie polecenia Donalda oraz TVN w moim mniemaniu należy się mi i mnie podobnym wysoka podwyżka !

~CiezkiTyp (178.218. * .117) 18.10.2023 07:44

tak to sme ja masz rację całkowitą "piniędzy nie ma i nie będzie"
po pisowskim rządzeniu mamy największe długi od czasów komuny,do tego w najbliższych latach dochodzi obsługa tego długu ale co ty tam wiesz o ekonomi......

~ciekawy1 (188.137. * .95) 18.10.2023 07:24

To_sem_ja - dla mnie mogą nawet zlikwidować te 500 + , przez waszą inflację i nadmierne ceny paliw poniosłem o wiele większe straty niż odzyskałem przez tą jałmużnę,

~OtoPrawda (46.204. * .46) 18.10.2023 07:20

A ten mały brzydki łysy oseł już wczoraj dzielił kto będzie gdzie w jakiej firmie prezesem itd i mówił ze pierwszeństwo fachowcy z rodzin w jego wypadku żona wybierze sobie gdzie chce być .

~To_sem_ja (31.0. * .225) 18.10.2023 01:44

Człowieku... to co piszesz to nawet w matrixie by nie przeszło... to nie ten "poniżej" nic nie rozumie, tylko Ty.
2800+... sam to wymyśliłeś? Już niedługo po zawirowaniach i ustaleniach, usłyszysz starą śpiewkę: piniędzy nie ma i nie będzie. To tak w skrócie.
A czy przypadkiem też nie krzyczałeś totalnego i tolerancyjnego hasełka "wykształconych z dużych miast": ***** pis? Ech...

~do_trolla_nizej (178.218. * .117) 17.10.2023 22:14

Trollu jak koalicja DEMOKRATYCZNA rozliczy wszystkie afery pis to nie będzie 800+ tylko 2800+ na każde dziecko!
a co do tvpis to pis-u w szczuciu nawet korea i białoruś razem wzięta nie przebiją wiec nie strasz

ale cieszą mnie twoje komentarze..........to znaczy że boli..............miało boleć !!!

I wreszcie polacy pogonili największych niszczycieli w historii Polski choć ty biedaku raczej nigdy tego nie zrozumiesz,bo szczucia pis-u przez 8 lat tak szybko ze swojej głowy się nie pozbędziesz

~PZPR (46.204. * .84) 17.10.2023 22:03

Za niedługo komuna wróci ogarnie TVP i będzie jeden przekaz w całym tv jedynie słusznej PO cały internet PO radio PO całą dobę PO wszystkie zarządy PO wszystkie urzędy PO tośmy się doczekali czasów …

~punkowiec (87.207. * .231) 17.10.2023 21:19

Ja tej koalicji to długiego rządzenia nie wróżę jak wejdą do koryta to będą obsadzać spółki ,urzędy swoimi ludźmi ,rodzinami ,kochankami zaczną się kłótnie ,spory a ten dostał więcej ten mniej PO była częściowo przez 8 lat odsunięta od koryta to teraz będą chcieli się nachapać jak najszybciej

~Franek7 (31.179. * .1) 17.10.2023 18:40
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Jastrzomb (5.173. * .234) 17.10.2023 18:37
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do tych pis wyborców typu korytko nic pić czy jak tam,to sem ja piS,przedsiębiorca ..widać że tylko tvpis układa wam życie,tak rozumiecie to co wam wciska kaczotv...rządzi Donald?jeszcze nie to jak ma załatwić ,jak dalej rządzi Pinokio z Jarkiem,widać po was intelekt,oj widac

~Wykop_pl (178.218. * .117) 17.10.2023 17:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Hasło wyborcze
"Jeżeli chcemy uniknąć chaosu, PiS powinien kraść dalej "

~korytkoNICwięcej (46.204. * .14) 17.10.2023 17:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Donald mówił ze już dzień po wyborach bedzie wszystko lepsze ze paliwo po dwóch dniach będzie kosztować 5,40 za litr ze w szpitalach i przychodni nie będzie kolejek a jest jeszcze więcej tej kolejki a jakaś pielęgniarka z tipsami mówi żeby głowy nie zawracać miało być wszystko tańsze a jest droższe Donald co ty zaś wyprawiasz zaś puste obietnice jak przed Laty …

~To_sem_ja (31.0. * .9) 17.10.2023 16:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Polskojęzyczne barany wybrały taki cyrk... Musimy dostać po doopie.
Tylko dlaczego przez głupotę większości znowu mają cierpieć rozsądni ludzie...? Ech... szkoda zdrowia.

~RealPolityk (46.204. * .160) 17.10.2023 16:04

Programy socjalne będą wszystkie skasowane musimy okazać solidarność europejską i przyjąć pod nasz dach około 2 milionów biednych ludzi z Afryki i Azji to im należą się te pieniądze które są poprostu przejadane Społeczeństwo wyraziło zgodę na relokację niechęcią udziału w referendum więc działajmy .

~PobudkaPropagandysci (87.207. * .231) 17.10.2023 15:51

Normalna ale w Europie a zwłaszcza w unii to wszędzie wysoki socjal jest coś czuje ze ty tylko w jastrzebiu siedzisz a dużo krzyczysz .

~przedsiębiorca29 (46.204. * .95) 17.10.2023 15:45
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ja tez mam nadzieje ze nadejdzie normalność bo chore jest to ze moja sąsiadka pracowała góra 8 lat przez całe życie a teraz nie płaci podatku od tej emerytury a jeszcze wszędzie chodzi i narzeka ze mało jej dali a tak naprawdę nie powinna dostać nic lub płacić podatki jak każdy porządny uczciwy podatnik !

~KlausRuptawa (46.204. * .109) 17.10.2023 15:40

Normalna ale się zdziwisz hyhy

~Normalna (89.64. * .97) 17.10.2023 15:21
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Wygrała demokracja zero rozdawnictwa ,emerytury za dzieci ,różne plusy miej tyle dzieci na ile cię stać ,i taka emeryturę jak składkę sobie zapłacisz tak że wraca normalność jak w Europie. NARESZCIE !!!!

~werta (89.72. * .41) 17.10.2023 12:50
oceniono 2 razy
2
Zgłoś


~przedsiębiorca29, zastanawiam się, którą częścią ciała myślisz. Każdy logicznie myślący wie, że to była retoryka, bo następnego dnia po wyborach to nawet głosy nie są jeszcze policzone.

~bbbb (89.72. * .41) 17.10.2023 12:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Dlaczego osoby uzyskujące mniej głosów wchodzą do Sejmu od tych z wyższym wynikiem??? Dlatego moim zdaniem system głosowania wg D,Hondta jest bez sensu gdyż osoba, która ma mniejsze poparcie wchodzi do parlamentu i to jest chore.

~przedsiębiorca29 (46.204. * .56) 17.10.2023 12:47
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Don obiecał odblokowanie kpo na drugi dzień po wyborach i dwa dni później benzynę po 5,40 oraz samych uśmiechniętych ludzi gdzie to wszystko ?Ja widzę wszędzie to samo co było wszędzie wszystko w psich kupach a ludzie cały czas tacy sami i jedni i drudzy jak zwykle to wszystko to kiełbasa wyborcza byle koryto dorwać pod siebie .

~Johnu (94.254. * .228) 17.10.2023 10:55
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Ciemnogród ryle i emeryci haha. Kto wam zamknął krupińskiego??? Amnezje macie? Za dużo metanu....

~Skarbnik (79.184. * .70) 17.10.2023 09:24
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kaczyński to wielki strateg buhahahha. Przeniósł się w Warszawy do Kielc by wywalczyć dla pis więcej mandatów .
W rezultacie pis stracił dwa mandaty w Warszawie i dwa mandaty w Kielcach
Zaprawdę powiadam wam to geniusz buhahahahaha

~Wyborca07 (89.72. * .1) 17.10.2023 08:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W sytuacji, gdy PiS nie będzie rządził, wybór Matusiaka jest bardzo chybiony. On nic nie robi, to jest niema marionetka. Tacy ludzie w opozycji, to stracony mandat.

~Hejejej (46.204. * .25) 17.10.2023 08:37
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Matusiak powinien odejść, kto na.miego głosował masakra

~RowerzystaLPG (89.64. * .113) 17.10.2023 07:51
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Młodzi 10 lat temu jak rządził Tusk srali w pampersy i nie pamiętają jak się za miskę ryżu pracowało i stąd taki dobry wynik PO. Ale cieszę się że się przekonają na własnej skórze, będziecie ze starymi mieszkać do końca życia bo na nic nie będzie was stać!!!

~Pył (89.25. * .86) 17.10.2023 07:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Matusiak 12tys.
Gadowski 36tys.

subtelna różnica hehe... szkoda, że grzesiu się prześlizną ale jak w wypadku Kowalskiego... przynajmniej będzie się z czego pośmiać hehe

~Soil (46.204. * .48) 16.10.2023 22:16
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Miasto górników i starców, to czego się spodziewaliście. Samodzielne myślenie tych grup społecznych nie jest ich mocna strona.

~Driver1 (188.146. * .3) 16.10.2023 21:40
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Kompromitacja mieszkańców.

~Miasto_ryli (89.64. * .206) 16.10.2023 21:10
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Jak nisko trzeba upaść na głowę, żeby głosować na Matusiaka. On nawet jak na pisowskie standardy jest mocno kontuzjowany intelektualnie.

~De (89.64. * .213) 16.10.2023 21:07
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu