Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Zwycięstwo ma słodko-gorzki smak, a demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze". Bolesław Piecha z PiS komentuje wyniki wyborów

Zdaniem lidera regionalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości, Polskę czeka żmudny proces wyłaniania nowego rządu, który "najwcześniej zakończy się pod koniec listopada".

"Zwycięstwo ma słodko-gorzki smak, a demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze". Bolesław Piecha z PiS komentuje wyniki wyborów
- Cieszymy się, że wygraliśmy, ale zwycięstwo ma słodko-gorzki smak. Niekoniecznie będziemy rządzić - dodaje Bolesław Piecha.

Przed nami żmudny proces tworzenia nowego rządu

- Wygląda na to, że wygramy, ale jak będzie z rządzeniem? Poczekajmy - mówi Nowinom poseł Bolesław Piecha z Prawa i Sprawiedliwości.

Regionalny lider PiS zwraca uwagę, że po ogłoszeniu wyników wyborów ruch będzie należał do prezydenta, który powierzy misję utworzenia nowego rządu.

Doświadczony parlamentarzysta zauważa, że w przypadku utworzenia rządu przez Koalicję Obywatelską, Trzecią Drogę i Nową Lewicę, sprawowanie rządów będzie trudne, gdyż łącznie jest to konglomerat "około 11-12 partii".

- Czeka nas żmudny proces tworzenia nowego rządu, który najwcześniej zakończy się pod koniec listopada

- mówi Bolesław Piecha.

"Zmęczenie materiału" zrobiło swoje

W rozmowie z posłem Bolesławem Piechą zwracamy uwagę na fakt, że prawdopodobnie PiS nie powtórzy w naszym regionie wyniku z poprzednich wyborów i również tu straci mandat.

- Wtedy było zupełnie inaczej. Mamy do czynienia z pewnym "zmęczeniem materiału". Ludzie są zmęczeni covidem, wojną na Ukrainie. Poza tym nie znam partii, może poza Koreą Północną czy Rosją, która trzymałaby władze od początku do końca przez wiele, wiele lat - mówi Bolesław Piecha i dodaje, że wynik wyborów najlepiej świadczy o tym, że narracja opozycji o zagrożeniu demokracji była kłamliwa.

- Demokracja w Polsce ma się bardzo dobrze - kończy Bolesław Piecha.

Ludzie

Bolesław Piecha

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, były europoseł i senator, aktualnie poseł.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cfg (178.219. * .46) 17.10.2023 14:34

Pan Piecha pisząc, że "demokracja w Polsce ma się dobrze" chyba nie rozumie co to jest demokracja. Bo na pewno nie sprowadza się ona do samych wyborów. Oznacza też RÓWNE SZANSE wszystkich startujących ugrupowań - medialne, w zakresie ograniczeń finansowych, zewnętrznego wsparcia itd. Te wybory nie były tymczasem równe, nie do końca więc były w 100 % demokratyczne. Rządzący mieli przewagę na starcie. A tak być nie powinno. Więc niech pan Piecha nie pisze bzdur.

~Zupazhipopotama (43.231. * .84) 16.10.2023 21:54
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Buckmer (46.204. * .51) 16.10.2023 19:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@mysz
Podejrzewam u ciebie bardzo małą zawartość głowy.

~mysz (79.184. * .48) 16.10.2023 18:19
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

11 milionów wyborców opowiedziało się za demokracja.Co to za kombinacje kto komu,kiedy.Ludzie chcą zmiany .A tu wielkie kombinacje.Wygrali demokraci i na tym koniec dyskysji.Tworzenie rządu powinno zacząć się po ogłoszeniu wyników a nie jakieś mecyje kombinacje itd.Trucie zdrowia i nerwów Polaków powinno być ukrócone.

~Opozycja_demokratyczna (23.109. * .14) 16.10.2023 16:13
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Nie jesteśmy zmęczeni covidem czy wojną tylko kaczyzmem
Polska jest różnorodna,kolorowa i uśmiechnięta a za kolejne 4 lata waszych rządów nie było by już co zbierać
Jesteście mistrzami,tak dużo zepsuć chyba nikomu się jeszcze nie udało w historii Polski.

"Wolność kocham i rozumiem,wolnosci oddać nie umiem"

~Smartwings (194.31. * .145) 16.10.2023 15:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Panie Piecha, niech Pan nie próbuje tutaj opowiadać peanów o demokracji, bo akurat Wasz obóz zawsze dążył do zupełnej dyktatury. Jeśli potwierdzą się sondażowe wyniki wyborów, to wielu z Was spakuje swoje kuwety , wróci do swoich domków i będzie czekać na wezwania do prokuratury.