Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

72-latka z Jastrzębia siekierą zaatakowała sąsiadkę, groziła też dzieciom. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

Policjanci zatrzymali 72-latkę podejrzaną o usiłowanie zabójstwa swojej sąsiadki. Podczas kolejnej awantury konflikt sąsiedzki eskalował na tyle, że zaatakowała siekierą inną kobietę, mierząc ostrzem w jej głowę.

72-latka z Jastrzębia siekierą zaatakowała sąsiadkę, groziła też dzieciom. Odpowie za usiłowanie zabójstwaKMP Jastrzębie-Zdrój
Kobieta już wcześniej groziła swojej sąsiadce. Ale nie tylko, groźby wybicia zębów usłyszały również dzieci.

Dramatyczne sceny na klatce schodowej

Konflikt między kobietami przybrał dramatyczny obrót. Jedna z nich sięgnęła po siekierę, próbując zranić drugą. Wszystko działo się na klatce schodowej w jednym z bloków w Jastrzębiu-Zdroju. 8 sierpnia dyżurny komendy otrzymał informację o awanturze i ataku. Na miejsce natychmiast skierowano patrol.

- Policjanci ustalili, że konflikt sąsiedzki na tyle eskalował, że jastrzębianka wyjęła siekierę i zadała cios w kierunku głowy kobiety. Na szczęście zamierzonego celu nie osiągnęła, gdyż sąsiadka zasłoniła się ręką, w wyniku czego doznała zadrapań skóry w okolicy prawego nadgarstka - relacjonuje przebieg zdarzeń oficer prasowa jastrzębskiej komendy, st. asp. Halina Semik. 

Kobiecie grozi dożywocie

Zaatakowana kobieta krzycząc zaalarmowała męża, który ruszył jej na pomoc. 72-latka została zatrzymana przez mundurowych. Po wstępnych badaniach trafiła do szpitala psychiatrycznego. 

- Ale to nie wszystko, agresorka 22 kwietnia 2023 roku na klatce schodowej groziła dzieciom w wieku 11 i 12 lat wybiciem zębów, a 26 kwietnia groziła tej samej sąsiadce, co do której usłyszała zarzuty usiłowania zabójstwa - dodaje rzecznik Halina Semik.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 72-latce zarzutu usiłowania zabójstwa oraz groźby. Może jej grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności. W poniedziałek (16.10.) sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkanki Jastrzębia-Zdroju.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Starylokator (89.70. * .68) 18.10.2023 16:26

Pewnie poszło o skandaliczne zachowanie drobiazgów a one dziś zachowują się bezstresowo i babcię nerwy poniosły!

~SolidaruchŚmierdzący (46.204. * .181) 18.10.2023 08:00

Jastrzębie żyje ! Zaraz widać kielecki rodowód .

~Driver1 (46.204. * .234) 17.10.2023 23:27
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Krzyczała Allahu akbar?