Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hospicjum domowe w Jastrzębiu podsumowało kwestę przy cmentarzach

Jastrzębskie Hospicjum Domowe przekazało na swoim profilu w mediach społecznościowych o kwocie jaką zebrano w tym roku podczas zbiórki na cmentarzach w mieście. Kwota jest o 8 tysięcy wyższa niż w ubiegłym roku.

Hospicjum domowe w Jastrzębiu podsumowało kwestę przy cmentarzachfacebook.com/hospicjumsjz
W kwestę zaangażowało się kilkuset wolontariuszy. Hospicjum podkreśla, jak ważną spełnili rolę. Dziękuje za ich zaangażowanie, bez którego nie byłoby takiego wyniku.

- Podczas tradycyjnej kwesty na jastrzębskich cmentarzach w uroczystość Wszystkich Świętych zebraliśmy 68 482 zł. Jest to ponad 8000 więcej od kwoty przekazanej przez Was w ubiegłym roku! Za każdy grosz z serca dziękujemy - przekazało Hospicjum Domowe Jastrzębie-Zdrój.

W kwestę zaangażowało się kilkuset wolontariuszy. Hospicjum podkreśla, jak ważną spełnili rolę. Dziękuje za ich zaangażowanie, bez którego nie byłoby takiego wyniku.

Zebrane środki wykorzystane zostaną na opiekę nad podopiecznymi, zakup materiałów medycznych i higienicznych oraz sprzętu To przede wszystkim łóżka medyczne, koncentratory tlenu i urządzenia ułatwiające transport chorych oraz wykonywanie czynności w domu chorego (m.in. wózki inwalidzkie, chodziki, deski rehabilitacyjne itp.). Część środków Hospicjum przeznaczy na projektowanie i budowę - tak bardzo potrzebnej - nowej siedziby przy ul. Cieszyńskiej.

źr. facebook.com/hospicjumsjz

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ObywatelskieSpoleczenstwo (85.202. * .83) 06.11.2023 07:31
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Obywatelskiespoleczenstwo (85.202. * .83) 06.11.2023 07:27

a teraz Panie i Panowie decydenci , urzędnicy, okuratorzy, politycy ...Ile kosztowala woda slyzaca do napełnienia otwartego basenu oddanego w miesiacu pazdzierniku do użytku w muejscowosci Żory Rój i czy teraz decydenci beda
nia aby idzyskac ta kase butelkowac butelki spożywcze lub chiciaz zuzyja na czyszczenie ulic.

~Januszzz (46.204. * .10) 05.11.2023 18:20

Projektowaniem i dostosowaniem lub budowa hospicjum powinno sie zająć miasto.Ponadto sprawy te powinny byc finansowane ze składki na ten cel pobierane od spoleczenstwa w ramach ubezpieczen .Niemcy maja obecnie 3% na podobny cel skladki pielegnacyjnej .

~Kubla (85.202. * .83) 05.11.2023 18:14

Ale zapiszcie Kochani w statucie ,ze żadnen Donald Tusk ani Jemu POdobni nie maja nigdy prawa sprzedać budowane ze zbiorek jak kiedys posprzedawali inne budowane spolecznie na cele spoleczenstwa obiekty ,nawet jeżeli Balcerowcz Bis czy bezRadni będą twierdzili ze inicjatywa za bardzo obciąża budżet .

121210416 05.11.2023 12:02

Nigdy nie przechodzę obojętnie gdy jest zbiórka na nasze hospicjum.Wiem że te datki przeznaczone są na szlachetny cel.Ukojenie bólu w ciężkiej chorobie to nieoceniony szczegół.Każdy może być potencjalnym pacjentem tej instytucji.Brawo Jastrzebianie nasze serca rosną.

~Lecz_się_na_pusty_łeb (5.173. * .67) 04.11.2023 22:30
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Aaaaa (87.239. * .85) 04.11.2023 21:53
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem