Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy (w końcu) mają sklep

Mieszkańcy osiedla Staszica od dłuższego czasu postulowali, aby przy ulicy Opolskiej powstał sklep spożywczy. W poniedziałek ich oczekiwanie zostanie spełnione.

Mieszkańcy (w końcu) mają sklep
Mieszkańcy doczekali się sklepu przy ulicy Opolskiej. Fot. nph

Mieszkańcy (w końcu) mają sklep

Problem z uruchomieniem sklepu spożywczego stanowił brak przedsiębiorcy, który podjąłby się z tego zadania. Trudno bowiem zmusić kogoś do prowadzenia działalności gospodarczej. Przewodnicząca Zarządu Osiedla Staszica Monika Brachaczek podkreślała, że właściciel obiektu – Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa podejmuje starania, aby takiego przedsiębiorcę pozyskać.

- Nie było to łatwe zadanie. Wiadomo przecież, że osoba podejmująca działalność gospodarczą chce osiągnąć zysk i nie będzie dopłacać do interesu. Udało się jednak pozyskać przedsiębiorcę i miło mi poinformować, że sklep zostanie otwarty w poniedziałek, 13 listopada. Teraz pozostanie nam mieć nadzieję, że znajdą się klienci chętni na oferowane tam produkty - mówiła przewodnicząca.

Potrzebę otwarcia sklepu przy ulicy Opolskiej zgłaszali przede wszystkim starsi mieszkańcy, dla których udanie się do dalej oddalonych placówek jest pewnym problemem.

 

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ekspert_nie_ma_wątpliwości (5.173. * .35) 11.11.2023 00:44
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Hihioioo (87.239. * .85) 10.11.2023 16:53

Ładne sprzedawczynie poproszę !

Arteks 10.11.2023 14:55

Jastrzębie - niedawno czytałem, że Jastrzębie to miasto o najniższej specyfice przedsiębiorczości wśród ludzi. I to niestety widać nawet na tak prostym przykładzie. W innych miastach na takim osiedlu byłoby 5-6 sklepów. W Jastrzębiu mieszkańcy muszą... prosić o jeden. Naprawdę współczuję mieszkającym w Jastrzębiu. Tam problemy mieszkańców są trochę podobne do tych jakie mają mieszkańc Bieszczad, Pcimia albo jakichś słowackich czy mołdawskich peryferiów: brak sklepu, brak centrum, brak pracy, brak kolei, brak życia miejskiego...

~Mina (89.64. * .17) 10.11.2023 13:49
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Ekspert_nie_ma_wątpliwości (5.184. * .244) 10.11.2023 12:59
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu