Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Seria włamań do samochodów w Jastrzębiu-Zdroju

Policjanci apelują do mieszkańców o wzmożoną czujność. Wskazują, że szybciej zapadający zmrok wpłynął na wzrost liczby kradzieży. - Zauważono większą aktywność przestępców, którzy włamują się do pojazdów i kradną z nich narzędzia.

Seria włamań do samochodów w Jastrzębiu-ZdrojuKMP Jastrzębie-Zdrój
Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Policja apeluje o obserwowanie otoczenia i zgłaszanie podejrzanych zdarzeń.

Na przełomie kilku ostatnich dni w Jastrzębiu-Zdroju doszło do pięciu włamań do samochodów. Sprawcy ukradli elektronarzędzia oraz narzędzia budowlane. Do czterech z pięciu włamań doszło na ulicy Turystycznej, jedno miało miejsce na ulicy Arki Bożka.

- Włamań dokonano do samochodów różnych marek w większości typu dostawczego z „paką”. Łupem złodziei padły różne elektronarzędzia i narzędzia budowlane, między innymi: pilarki, kompresory, piły spalinowe, agregaty prądotwórcze - wylicza oficer prasowa komendy, st. asp. Halina Semik.

Policja apeluje o obserwowanie i informowanie Policji, nawet anonimowo, w przypadku zauważenia osób, które po zmroku zaglądają do samochodów, "kręcą się" po parkingach lub zauważenia podejrzanych samochodów stojących na uboczu. Większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza.

- Wasza czujność oraz współpraca z organami ścigania może doprowadzić do zmniejszenia tego typu przestępstw. Każda osoba posiadająca wiedzę na temat osób trudniących się kradzieżami może zgłaszać anonimowo takie informacje na policję - podkreśla rzecznik.

Jeżeli zauważycie coś niepokojącego, REAGUJCIE I POWIADOMCIE o tym fakcie policję dzwoniąc na numer Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju pod numerem telefonu 47 85 54 200 lub na nr alarmowy 112.

źr. KMP Jastrzębie-Zdrój, oprac. sqx

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wyborca07 (89.72. * .1) 23.11.2023 19:56

Latarnie świecą w dzień, a w nocy cima. Robio co chco a świawków ni ma...

~Perfektmen (46.134. * .22) 23.11.2023 19:31
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Yhyhy (77.111. * .11) 23.11.2023 17:15

Rzeczy nie powinno się trzymać w samochodzie a w garażu albo w firmie, nie szkoda mi tych pseudo firm które nie zarabiają i ich nie stać na nic.