Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

ZUS będzie zamknięty 22 grudnia

W piątek, 22 grudnia wszystkie placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będą zamknięte.

ZUS będzie zamknięty 22 grudnia
- Jeśli mamy jakieś sprawy do załatwienia w ZUS-ie przed świętami, nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę - zachęca rzeczniczka

Tego dnia nie skontaktujemy się również z konsultantem Centrum Obsługi Telefonicznej. 22 grudnia jest dniem wolnym dla pracowników ZUS-u, za dzień świąteczny – sobotę 11 listopada 2023 r.

- Jeśli mamy jakieś sprawy do załatwienia w ZUS-ie przed świętami, nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę. Warto wcześniej umówić spotkanie z ekspertem na konkretny dzień i godzinę. W ten sposób nie będziemy musieli czekać w kolejce na obsługę - informuje Beata Kopczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie śląskim.

Są dwa sposoby rezerwacji takiej wizyty: elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub telefonicznie.

Aby zarezerwować wizytę przez PUE ZUS, wystarczy zalogować się na swój profil, następnie w menu bocznym wybierać [Wizyty] > [Rezerwacja wizyty]. Mamy możliwość wybierania placówki ZUS, gdzie chcemy się spotkać z ekspertem oraz sprawę, którą chcemy poruszyć. Potem należy wybrać termin wizyty. - Gdy już będziemy mieć dzień i godzinę wizyty w ZUS trzeba pamiętać o tym, by wziąć ze sobą swój login PUE i dokument tożsamości - podpowiada rzeczniczka. - Dla osób, które nie korzystają z PUE, taką wizytę w ZUS mogą umówić telefonicznie. Numery telefonów do rezerwacji wizyt są podane na stronie internetowej ZUS, każdy oddział ma swój indywidualny numer.

Z pracownikiem ZUS-u możemy także porozmawiać przez internet w godzinach urzędowania Zakładu w trakcie e-wizyty, czyli wideorozmowy. Więcej informacji na temat umawiania e-wizyt można znaleźć pod adresem https://www.zus.pl/e-wizyta.

Do ZUS, niezależnie od godzin otwarcia placówki, można przez 7 dni w tygodniu PUE wysłać wnioski czy dokumenty poprzez Platformę Usług Elektronicznych.

Ludzie

Beata Kopczyńska

Regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 19.12.2023 09:20

Te w piatek wolne,a w handlu do pracy i w niedziele. Popieprzony kraj

~Pył (89.25. * .86) 19.12.2023 07:40

zamknąć to na stałe!