Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Betlejemskie Światełko Pokoju i miód w bibliotece [ZDJĘCIA]

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr 1 przy ulicy Opolskiej odbyło się kolejne spotkanie z popularnego cyklu „Babiniec”. Uczestniczki odwiedzili harcerze z Betlejemskim Światełkiem Pokoju oraz przedstawiciele Śląskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach.

Betlejemskie Światełko Pokoju i miód w bibliotece [ZDJĘCIA]
Harcerze przynieśli Betlejemskie Światełko Pokoju do biblioteki. Fot. KaBa

Betlejemskie Światełko Pokoju i miód w bibliotece

Grudniowe spotkanie „Babińca” odbyło się w przedświątecznej atmosferze. Pięknie przystrojona choinka oraz harcerze z 16. Próbnej Drużyny Harcerskiej "Wataha" z Betlejemskim Światełkiem Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, dopełnili bożonarodzeniowej magii.  

Z bywalczyniami „Babińca” spotkał się Józef Polnik wraz z Marcinem Sosną ze Śląskiego Związku Pszczelarzy, którzy przedstawili informację na temat dobroczynnego działania miodu na życie człowieka.

- Pszczoły dostarczają nam nie tylko miodu, ale również pierzgi, propolisu, wosku, pyłku kwiatowego. Jest też jad pszczeli, który z powodzeniem był stosowany w leczeniu niektórych schorzeń. Produkty pszczelarskie mają wiele korzystnych właściwości zdrowotnych, bardzo dobrze sprawdzają się na przykład przy oparzeniach, przeziębieniach czy innych dolegliwościach - mówił Józef Polnik.

Drugi z zaproszonych gości Marcin Sosna opowiedział uczestniczkom spotkania o pracy pszczelarza. Podkreślił znaczenie pozyskiwania miodu z ekologicznych pasiek. Zwrócił również uwagę, że nie każdy taki produkt oferowany w sieciach handlowych jest wysokiej jakości.

- Zawartość pyłku pszczelego w miodzie nie może spadać poniżej 20%, aby zachował on swoje zdrowotne właściwości. Produkty pochodzące ze sprawdzonych pasiek, mają na ogół większą niż ten wskaźnik zawartość pyłku. Z miodami oferowanymi w marketach różnie bywa i nie mamy całkowitej pewności, jak to w rzeczywiście wygląda - mówił Marcin Sosna.

Uczestniczki spotkania w bibliotece były zainteresowane dobroczynnym wpływem produktów pszczelich na organizm człowieka. Zadawały wiele pytań i wyraziły chęć kontynuowania tej tematyki.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~KObywatelski (89.64. * .147) 21.12.2023 07:28

Prosimy o chanukowe świece...