Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

NOWE Mieszkańcy pow. rybnickiego ukradli paliwo w Żorach, zostali zatrzymani w Pszczynie po brawurowej akcji policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Policjanci z Pszczyny prowadzili pościg za kierowcą, który ukradł paliwo na jednej z żorskich stacji benzynowych i nie zatrzymał się do kontroli. Brawurowa akcja policji zakończyła się zatrzymaniem czterech osób.

Mieszkańcy pow. rybnickiego ukradli paliwo w Żorach, zostali zatrzymani w Pszczynie po brawurowej akcji policji [ZDJĘCIA, WIDEO]KPP Pszczyna
Jeden z mężczyzn posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W samochodzie znaleziono również susz brunatny.

Okradli stację benzynową w Żorach

We wtorek (2.01.) po 11:00 policjanci z Żor odebrali zgłoszenie o kradzieży paliwa, do której doszło na stacji przy ulicy Pszczyńskiej. Sprawca zdarzenia, kierujący volkswagenem transporterem, oddalił się z miejsca, o czym żorscy kryminalni poinformowali ościenne jednostki.

Pasujący do opisu pojazd, jadący w ich kierunku, zauważyli policjanci w Suszcu. Wydali polecenie do zatrzymania, jednak kierujący nie reagował, zaczął uciekać. Rozpoczął się pościg.

- Kierujący oddalał się przez Suszec, obwodnicą DK1 w kierunku Tychów. Do akcji dołączyły kolejne patrole, w tym nieoznakowane bmw z wideorejestratorem - przekazuje oficer prasowa pszczyńskiej komendy, sierż. szt. Jadwiga Śmietana. 

Informacje o pościgu zmierzającym w kierunku Tychów zostały przekazane tamtejszej jednostce. Zarządzono utworzenie blokady, jednak sprawy potoczyły się inaczej.

Agresywny kierowca transportera

Kierujący volkswagenem jechał zuchwale i bardzo niebezpiecznie - znacznie przekraczał prędkość, która momentami osiągała blisko 170 km/h, powodował kolizje drogowe, a także wyprzedzał pojazdy z prawej strony. Kilkakrotnie zajeżdżał radiowozom drogę, usiłując zepchnąć policjantów z drogi. To zachowanie może zostać potraktowane jako czynna napaść na funkcjonariuszy. Kryminalni pszczyńskiej komendy analizują w trwającym postępowaniu czy zarzut ten zostanie postawiony.

Ponieważ kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu i wciąż nie reagował na sygnały, policjanci zdecydowali się na wykorzystanie broni służbowej.

- Oddali strzały ostrzegawcze w powietrze oraz w samochód, celem unieruchomienia go. W pewnym momencie kierowca volkswagena chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego pojazdu zdecydował się na manewr wyprzedzania z prawej strony i wypadł z drogi kończąc swoją szaleńczą ucieczkę w rowie. Okazało się, że w środku są cztery osoby. Wszyscy o własnych siłach wyszli na zewnątrz, od razu zostali zatrzymani - relacjonuje oficer prasowa.

Przybyły na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przebadał zarówno kierowcę i pasażerów transportera, jak i policjantów z radiowozu, który był spychany z drogi przez sprawcę. Ratownicy nie stwierdzili, by w zdarzeniu ktokolwiek ucierpiał.

- Jeden z mężczyzn posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W samochodzie znaleziono również susz brunatny. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana. W tej chwili trwają czynności, osoby są osadzone, czynności z nimi będą kontynuowane, zostaną im przedstawione zarzuty - dodaje rzecznik Jadwiga Śmietana.

Pościg zakończył się w Kobiórze na DK1, na terenie powiatu pszczyńskiego. W ściganym pojeździe znajdowali się mieszkańcy powiatu rybnickiego, dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 19 i 28 lat, wszyscy byli trzeźwi.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ryl (46.134. * .153) 03.01.2024 19:54

Napad stulecia, buhahahahaahaaaaa. Co za dzbany, :)

~Szo (46.204. * .186) 03.01.2024 14:18

Rybnicka biedota nie ma już nawet na paliwo ...

~Nowacka (85.202. * .230) 03.01.2024 13:50

Proszę was piszcie po udanej akcji policja złapała złodziei paliwa.
Nie wyobrażam sobie jak policja w Polsce może brawurowo pracować.
Niech ktoś zrobi porządek z słownictwem.